Světlo pro Světlušku 2019

(pořad)
všechny plakáty

Charitativní večer na podporu nevidomých z prostor Pražské křižovatky. Přímým přenosem nás provedou Lucie VýbornáJan Smetana... Letošní večer se ponese v duchu motta „Pošli to dál“. Světluška tím vybízí k pomoci nevidomým a zároveň ukazuje, jak nevidomí pomáhají lidem kolem sebe, dokáží je motivovat a jsou inspirací ostatním. Také v letošním roce vznikala všechna hudební vystoupení speciálně pro tento večer. Zpěváci vystoupí v netradičních duetech společně s nevidomými muzikanty a za doprovodu smyčcového kvintetu a Světluščího sboru, složeného z Kűhnova dětského sboru a nevidomých dětí Školy J. Ježka a ZŠ pro žáky s poruchami zraku na nám. Míru v Praze. Součástí večera budou předtočené reportáže Den POTMĚ, ve kterých FMX jezdec Martin Koreň a zrakově postižená Šarlota Kušnírová jezdí na motorce, hudebník a zpěvák Miro Žbirka a nevidomá Ráchel Skleničková spolu hrají a herec Jiří Langmajer a nevidomý Petr Veselý se potápějí. Nebude chybět ani medailonek o tom, jak konkrétně Světluška pomáhá, s nevidomým sportovcem, trenérem a koučem Markem Moflárem z Prahy. Benefiční večer je poděkováním všem, kteří Světlušce pomáhají. Od vzniku projektu v roce 2003 se do něj zapojilo přes 100 tisíc dobrovolníků a na pomoc nevidomým a těžce zrakově postiženým dětem a dospělým bylo rozděleno více než 165 milionů korun, a to přímo, nebo prostřednictvím organizací, které poskytují těmto lidem podporu a služby zejména v oblasti rané péče, vzdělávání, seberealizace a zaměstnávání. (Česká televize)

Účinkují