poster

Tajemná odysea

Krátkometrážní

Česko, 2019, 30 min

Scénář:

Victoria Svobodová

Kamera:

Jan Sedláček
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lacike
  *

  Star Trekovský kraťas u ktorého z každého ohľadu vidno, že je to amatérsky počin. Blbé uhly kamery, mizerné CGI z vesmíru, hudba, ktorá vôbec nepasuje k prebiehajúcemu deju a hlavne otrasné výkony tých nehercov, ktorý sa snažia najmä o správne odrecitovanie strojových dialógov. Ale ani to sa im úplne zrozumiteľne nedarí. No a zápletka je vykrádačkou sci-fi Tajomná žiara nad Pacifikom. Keby posádka aspoň na chvíľu riešila dilemu, či zmeniť minulosť. Ale nie. Nejaká transgender kapitánka s hlasom jak chlap sa bez mihnutia oka vyserie na základnú direktívu a hor sa jak kovboj do boja. Našťastie pointa jej ľahkovážne konanie trochu ospravedlní. Takže čo pochváliť? Kostýmy a mostík hviezdnej lodi vyzerajú dobre. Ostatné je katastrofa. 2/10.(20.2.2020)

 • SSE
  *

  Pěkný fanouškovský počin - rozhodně lepší než třeba takové ST Renegades, ale taky rozhodně horší než Prelude to Axanara a nebo Star Trek Horizon. Takže z objektivních důvodů, musím dát jen jednu hvězdu. K ději bych dodal, že zatímco pro cestu do minulosti je třeba mít červí díru (časoprostorový zlom), pro cestu do budoucnosti lze kromě červí díry použít například jen dostatečně dlouhé urychlení na rychlost blízkou rychlosti světla. V reáliích ST je pro obousměrné cestování v čase ještě záložní možnost spočívající v použíti Strážce věčnosti nebo blízký a rychlý průlet kolem hvězdy :)(20.2.2020)

 • thestral
  *****

  Velmi povedený fanouškovský Star Trek film, rozhodně jeden z nejlepších, které se u nás za poslední roky podařilo natočit. Na malé ploše se podařilo rozehrát dobrý příběh, kamera, střih, zvuk a efekty skvělé, herci na amatéry moc fajn :) Taky je vidět, že natáčení si užívali a že celý projekt je dílem lidí, pro které je Star Trek život :)(24.1.2020)

 • Skejpr
  ***

  Jakožto okrajový fanoušek Star Treku hodnotím střízlivě, protože nedostatků je i na poli poloamatérské tvorby stále více než dost, ale jako okrajový projekt to vlastně není špatné, při své stopáži to nestihne nudit a herecké obsazení je ve své neprofesionalitě vlastně vcelku sympatické. Kus práce je vidět, zahraničním fan made počinům, ale třeba i legendárnímu Star Wrecku se ale ani zdaleka nevyrovná. A není to jenom otázka rozpočtu...(29.1.2020)

 • - Samotné natáčení proběhlo v květnu 2019 během dvou víkendů. Protože šlo o první projekt tohoto týmu, bylo natáčení zprvu opravdu náročné, než se všichni sehráli, ale již druhý natáčecí den byl vidět pokrok. Mezi nejzáživnější část natáčení patřily akční scény, během nichž se používal opravdový dým a opravdové padající kabely, aby bylo dosaženo co největší autenticity. Zoufalé výrazy posádky v těchto scénách mnohdy nebyly hrané a vzhledem k tomu, že se scény točily kolem půlnoci po dlouhém natáčecím dni, nebyla předstíraná ani únava, což mnoha scénám výrazně pomohlo. (trekkies)

 • - „Nakonec si všichni tak sedli, že bylo těžké projekt ukončit a klapnout poslední klapku. Většina si své role hodně užívala a natáčení tak bylo plné humoru a neskutečných zážitků, na které budou všichni hodně vzpomínat,“ prohlásila režisérka filmu. (trekkies)