Deník zasloužilé matky (TV seriál)

Reba

Komedie

USA, 2001 - 2007, 45 h 32 min (Minutáž: 125x21–23 min)

Reba McEntire, Joanna Garcia Swisher, Christopher Rich, Steve Howey, Scarlett Pomers, Melissa Peterman, Park Overall, Masi Oka, Victor Webster, Lupe Ontiveros, Stephen Tobolowsky, Shawn Pyfrom, Dennis Burkley, Kathryn Joosten, Sarah Shahi, Thomas Dekker, Brandon Quinn, Tara Karsian, Patrick Fabian, A.J. Trauth, Troy Evans, Honorine Bell, Christopher T. Wood, Dolly Parton, Leslie Jordan, Mark Christopher Lawrence, Stanley Kamel, Dan Castellaneta, Julia Duffy, Dot-Marie Jones, Mitch Holleman, James Denton, Patrick Duffy, Victor Raider-Wexler, Katrina Law, Peter Scolari, Kelly Clarkson, Zach Roerig, Jenny O'Hara, Stacey Travis, Richard Ruccolo, Nat Faxon, David Starzyk, Sam Horrigan, Scott Bryce, Shanola Hampton, Lacey Beeman, Esteban Powell, Robin Riker, James Avery, Casey Sander, Carla Renata, Andrew W. Walker, Kenneth Choi, Diana Maria Riva, Julia Campbell, Benjamin King, Tom Virtue, David Shatraw, Bradley Snedeker, Bryan Callen, Joel Brooks, Alfred Dennis, Dion Anderson, Andrew James Allen, Niecy Nash, Michael Milhoan, Kat Sawyer, Jeff Yagher, Mike Erwin, Ben Reed, Carlos Palomino, William Bumiller, Wendy Worthington, Mark Ankeny, Jo Marie Payton, Bret Loehr, Kevin Crowley, Nell Carter, Greg Evigan, Sam McMurray, Carolyn Hennesy, Barry Corbin, Buff Brady, Lisa May, Dona Hardy, Erik Aude, Jason Strickland, Rachel York, Colby Donaldson, Tangie Ambrose

Pro někoho možná dost nepochopitelné, ale tohle mi prostě na jistou dobu přirostlo k srdci. Ačkoli všude kolem je sitcomů na stovky, tenhle je mi něčím blízký. Herci jsou ve svých rolích neuvěřitelně sympatičtí a i přesto, že v reálném životě bych jí natáhla jednu ocelovou tyčí, Barbra Jean je úžasná postava. Líbí se mi, že i přes komediální zpracování se tam mihnou "vážné" okamžiky. I když je tahle seriálová rodinka dost trhlá, jsou mnohem víc rodina, než já a mí příbuzní. Možná proto mě oslovila. Vážím si toho, že Reba McEntire je velmi přirozená, a taky Scarlett Pomers za to, že dokázala překonat svou anorexii a vrátit se do seriálu, kde její postava výrazně chyběla. Kyra by zasloužila víc prostoru. I přesto všechno ale nedám pět hvězd, protože přece jenom ty poslední dvě série byly slabší a charaktery postav se trochu změnily. Škoda, že všechno jednou skončí (minimálně to platí u seriálů - těch normálních...). P.S.: Jsem to jen já, nebo se vám taky líbí Melissa Peterman (Barbra Jean) víc, když má nějaký to kilčo navíc? :)(3.4.2013)

Skvělý seriál s výbornou hlavní představitelkou. Jen zřídka se netrefí do mého humoru, jinak velice zábavný, realistický ve filmovém vývoji a stárnutí postav. Je to seriál, který svým jemným a charakteristicky „hloupoučkým“ humorem pohladí duši toho, jež se chce u kávy relaxovat a odpočinout si. 75%(19.9.2011)

• TheGunner

Člověk by řekl že když je to sitcom tak aspoň nějákej dialog za těch 20 minut vás aspoň trošku rozesměje nebo aspoň vám ten úsměv naskočí ale v tady tomhle teda ne, mě to příjde neskutečně trapny a nezábavny, ani jednou jsem se nezasmál a to je moc špatny, v porovnání s ostatníma sitcomama jasnej odpad....(3.6.2009)

Nesleduji tenhle sitcom pravidelně ale když už ho v televizi zastihnu, tak to není taková tragédie jak jsem si zpočátku myslel. Není to bůhvíjak skvělé ale jako ranní zpříjemnění to funguje. Hlášky průběžně kolísájí mezi úsměvem, smíchem a trapností. Tím pádem musím Rebu hodnotit jako čistej průměr.(5.8.2009)

"Ocenila bych tvou pomoc, takže udělej všechno z toho seznamu." Zasloužilá matka Reba mě baví svou strohostí, praktičností i cynismem. Ovšem kdybych já byl na jejím místě, tak bych vše řešil s rozvahou cholerika, který by nešetřil řevem, fackami a prohazováním oknem, neboť její rozvětvená rodiny si nic jiného nezaslouží. Mě to tedy většinou dokáže vykouzlit lehký úsměv na tváři, ale žádný zázrak jsem v tom neodhalil a toho rodinného moralizování jsem se taky poměrně rychle přejedl.(3.3.2017)

• - Hlavní dekorace, obývací pokoj s kuchyní Rebina (Reba McEntire) domu, jsou upravené dekorace, které byly použity v seriálu Krok za krokem (od r. 1991), rovněž jako obývák s kuchyní. (funhouse)

• - Reba McEntire byla nominována na Zlatý glóbus za nejlepší ženský výkon v muzikálním nebo komediálním seriálu. (freddy)

• - Hlavní herecká představitelka seriálu, Reba McEntire, je velmi slavná country zpěvačka. Složila a nazpívala písničku I'm a Survivor, jejíž upravená verze je znělkou seriálu. (salamandrr)