Deník zasloužilé matky (TV seriál)

Reba

Komedie

USA, 2001 - 2007, 45 h 32 min (Minutáž: 125x21–23 min)

Reba McEntire, Joanna Garcia Swisher, Christopher Rich, Steve Howey, Scarlett Pomers, Melissa Peterman, Park Overall, Masi Oka, Victor Webster, Lupe Ontiveros, Stephen Tobolowsky, Shawn Pyfrom, Dennis Burkley, Kathryn Joosten, Sarah Shahi, Thomas Dekker, Brandon Quinn, Tara Karsian, Patrick Fabian, A.J. Trauth, Troy Evans, Honorine Bell, Christopher T. Wood, Dolly Parton, Leslie Jordan, Mark Christopher Lawrence, Stanley Kamel, Dan Castellaneta, Julia Duffy, Dot-Marie Jones, Mitch Holleman, James Denton, Patrick Duffy, Victor Raider-Wexler, Katrina Law, Peter Scolari, Kelly Clarkson, Zach Roerig, Jenny O'Hara, Stacey Travis, Richard Ruccolo, Nat Faxon, David Starzyk, Sam Horrigan, Scott Bryce, Shanola Hampton, Lacey Beeman, Esteban Powell, Robin Riker, James Avery, Casey Sander, Carla Renata, Andrew W. Walker, Kenneth Choi, Diana Maria Riva, Julia Campbell, Benjamin King, Tom Virtue, David Shatraw, Bradley Snedeker, Bryan Callen, Joel Brooks, Alfred Dennis, Dion Anderson, Andrew James Allen, Niecy Nash, Michael Milhoan, Kat Sawyer, Jeff Yagher, Mike Erwin, Ben Reed, Carlos Palomino, William Bumiller, Wendy Worthington, Mark Ankeny, Jo Marie Payton, Bret Loehr, Kevin Crowley, Nell Carter, Greg Evigan, Sam McMurray, Carolyn Hennesy, Barry Corbin, Buff Brady, Lisa May, Dona Hardy, Erik Aude, Jason Strickland, Rachel York, Colby Donaldson, Tangie Ambrose, Cherie Franklin, Sonya Eddy, Dorothy Lyman

Příjemný zábavný sitcom s úžasnou Rebou McEntire. Na rozdíl od většiny děl jsem tohle viděl jen s českým dabingem na Primě, ale i tak sem počinem potěšen. Rozvedená matka, která má na krku neschopného ex a jeho nesnesitelnou partnerku, je rázná praktická a inteligentní. V domě ji kromě dvou menších dětí žije i dospělá dcera s jejím manželem-bývalým fotbalistou, kteří vytváří dokonale stereotypní pár roztleskávačky a fotbalisty blbého až na strop. Není to žádný Forrest Gump, ale zasmějete se a vo -vo-vo-vo to přece de ;)(30.3.2012)

"You told Van to think? Are you insane?" Na tenhle seriál jedině v angličtině :) Opravdu nechápu takové nízké hodnocení. Už jsem celý seriál viděla asi třikrát a pořád se klátím smíchy, možná, že to v češtině tak nevyzní, nemůžu soudit, česky jsem to neviděla. Ale jejich hlášky, obzvláště Vana ("Colleges are full of people who thought college is gonna get them somewhere. And where are they now...? In college! :D) a Barbry Jean jsou skvělý. Jeden z nejlepší sitcomů, co jsem kdy viděla.(23.2.2011)

• BoPo

Tento seriál spadá do kategórie Krok za krokem. Teda rodinný, bez prítomnosti nevhodných scén, s dôrazom na morálku a správne životné hodnoty. Samozrejme nemôžu chýbať tie "nenápadné" pokusy o vtip. Takže ak si chcete oddýchnuť od všetkých tých kvalitných seriálov súčastnosti, tak tu máte skvelú príležitosť na nostalgiu. Len nezostávajte pri obrazovke pridlho, inak Vás krutá a bezcitná realita prevalcuje.(7.9.2011)

Tento seriál kupodivu netáhne dopředu Reba, ale její zeťák Van, který je svým pitvořením a naivitou zábavný - narozdíl od takové Cheyenne nebo Barbry Jean (tu chvílemi vážně nesnáším). SPOILER: Nutno ale říct, že v pozdější sérii, kdy hodně zhubne a začne dělat rosničku je to fakt kočka. // Škoda že je seriál plný přehnaného moralizování. Tři hvězdičky za to, že je to koukatelné a občas se člověk vážně zasměje.(19.3.2012)

Výborný sitcom :) Reba je skvělá postava a všechny postavy jsou strašně sympatické a Steve Howey je neuvěřitelně vtipný. On je blbý přesně tím roztomilým způsobem, který mám tak ráda :D a kdo by si dokázal nezamilovat Barbru Jean? Její postava je v seriálu nejlepší a obdivuju Melissu Peterman jak dokázala zhubnout i když tím její postava ubrala na sympatiích a vtipnosti. Není to sice ten nejlepší, nejvtipnější a nejzábavnější sitcom, ale zabaví a obsazení je fakt milé a sympatické :) nechápu to nízké hodnocení... ale mě se většinou líbí i to co ostatním ne a naopak :D(21.1.2012)

• - Herečka Scarlett Pomers, představitelka Kyry, musela během 5. série přerušit natáčení kvůli své anorexii. Objevila se pouze v prvních dvou epizodách a pak až v šesté sérii. (Tsuki003)

• - Hlavní dekorace, obývací pokoj s kuchyní Rebina (Reba McEntire) domu, jsou upravené dekorace, které byly použity v seriálu Krok za krokem (od r. 1991), rovněž jako obývák s kuchyní. (funhouse)

• - Scarlett Pomers se po návratu k natáčení dočkala v 1. epizodě 6. série bouřlivého potlesku diváků. O její absenci v 5. sérii jsou v této epizodě dvě narážky. (Tsuki003)