Deník zasloužilé matky (TV seriál)

Reba

Komedie

USA, 2001–2007, 45 h 32 min (Minutáž: 20–44 min)

Reba McEntire, Joanna Garcia Swisher, Christopher Rich, Steve Howey, Scarlett Pomers, Melissa Peterman, Park Overall, Masi Oka, Victor Webster, Lupe Ontiveros, Stephen Tobolowsky, Shawn Pyfrom, Dennis Burkley, Kathryn Joosten, Sarah Shahi, Thomas Dekker, Brandon Quinn, Tara Karsian, Patrick Fabian, A.J. Trauth, Troy Evans, Honorine Bell, Christopher T. Wood, Dolly Parton, Leslie Jordan, Mark Christopher Lawrence, Stanley Kamel, Dan Castellaneta, Julia Duffy, Dot-Marie Jones, Mitch Holleman, James Denton, Patrick Duffy, Victor Raider-Wexler, Katrina Law, Peter Scolari, Kelly Clarkson, Zach Roerig, Jenny O'Hara, Stacey Travis, Richard Ruccolo, Nat Faxon, David Starzyk, Sam Horrigan, Scott Bryce, Shanola Hampton, Lacey Beeman, Esteban Powell, Robin Riker, James Avery, Casey Sander, Carla Renata, Andrew W. Walker, Kenneth Choi, Diana Maria Riva, Julia Campbell, Benjamin King, Tom Virtue, David Shatraw, Bradley Snedeker, Bryan Callen, Joel Brooks, Alfred Dennis, Dion Anderson, Andrew James Allen, Niecy Nash, Michael Milhoan, Kat Sawyer, Jeff Yagher, Mike Erwin, Ben Reed, Carlos Palomino, William Bumiller, Wendy Worthington, Mark Ankeny, Jo Marie Payton, Bret Loehr, Kevin Crowley, Nell Carter, Greg Evigan, Sam McMurray, Carolyn Hennesy, Barry Corbin, Buff Brady, Lisa May, Dona Hardy, Erik Aude, Jason Strickland, Rachel York, Colby Donaldson, Tangie Ambrose, Cherie Franklin, Sonya Eddy, Dorothy Lyman, Kit Pongetti, Keith Heisler, Blaire Baron, Christopher Michael, Steve Ryan

Andy Zall

Scénografie:

Colin D. Irwin

Divím se, že někdo tento seriál hodnotí, aniž by zhlédl alespoň jednu kompletní sérii. Já mám zásadu, že seriály nehodnotím dříve, nežli po zhlédnutí alespoň jedné kompletní série. A poslední díl první série nám nabídla v české premiéře TV Prima právě dnes. Proto se divím, že je tu v tuto chvíli už 147 hodnocení. To si chce zase jen někdo na základě jednoho viděného dílu (možná ani to ne) jen zvýšit počet hodnocení. A ještě více mě zaráží ty "duchaplné" komentáře, kdy nejdelší komentář tu má v tuto chvíli pouhé tři řádky. Ale nyní k seriálu samotnému. Sitcomy a komediální seriály mám velice rád, a pokud jsou vydařené, tak to umím ocenit. A tento sitcom bezesporu vydařený je. Mám za sebou kompletní první sérii, což představuje 22 dílů, a jsem naprosto nadšený. Nevynechal jsem ani jeden díl, bavím se u každého dílu a překvapuje mě, že takový úžasný sitcom se v Česku objevil až nyní. Už první díl mě velmi zaujal, tak jsem zkusil i druhý díl a postupně se ze mě stal věrný divák, který si celý seriál nahrává a nevynechá ani jediný díl. Jsou zde úžasné postavy, starostlivá matka Reba, těhotná dcerka Cheyenne a její manžel Van (přitom oba chodí ještě na střední školu), sarkastická dcerka v pubertě Kyra, zvídavý synek Jake a samozřejmě otec všech tří dětí, záletný chlapík Brock, a spolu s ním jeho nová manželka a zároveň matka jeho dalšího dítěte Barbra. A mezi těmito lidmi se odehrává pokaždé mnoho zajímavých situací a událostí. Pro mě se jedná o velice zajímavý, kvalitní a povedený sitcom, který navíc nepostrádá vtipné situace, ale ve správné chvíli umí tento sitcom zvážnět a přestat s humorem. Každá postava v tomto sitcomu je jiná, a to je právě na tom to úžasné. Naprosto kouzelná postava je Barbra, které nedochází, jak trapně se chová, Van má zase dar pomalého myšlení a tvůrci mu nedopřáli příliš mnoho intelektu, Cheyenne zase neumí býti dost sebekritická a Brockovi ani nedochází, jak často štve svou exmanželku Rebu. Já jsem k tomuto seriálu prostě získal kladný vztah a užívám si každý díl. A první série nemohla být zakončena lépe, nežli nádhernou písničkou, kterou Reba zpívala miminku (děkuji Primě, že tu písničku nechala zaznít v originále a navíc jí ještě otitulkovala). Takže nemohu jinak, než tomuto sitcomu dát pět hvězdiček. A docela rád bych věděl, kolik dílů jednotliví hodnotící uživatelé viděli a proč hodnotí tak nízko. Já jsem si také po prvním dílu nemyslel, že udělím pět hvězdiček, ale jak vidno, tak všechno je možné. Těším se na další díly.(27.5.2009)

Příjemný zábavný sitcom s úžasnou Rebou McEntire. Na rozdíl od většiny děl jsem tohle viděl jen s českým dabingem na Primě, ale i tak sem počinem potěšen. Rozvedená matka, která má na krku neschopného ex a jeho nesnesitelnou partnerku, je rázná praktická a inteligentní. V domě ji kromě dvou menších dětí žije i dospělá dcera s jejím manželem-bývalým fotbalistou, kteří vytváří dokonale stereotypní pár roztleskávačky a fotbalisty blbého až na strop. Není to žádný Forrest Gump, ale zasmějete se a vo -vo-vo-vo to přece de ;)(30.3.2012)

• onden85

Pánbíčkářská texasanka vychovala flundru co ji zbouchl absolutní idiot, prosřední dcera je silně narušená a syn je jedním slovem blbec. Do toho je tu bývalý manžel, chorobný prasák, který přefikl i škaredou ženskou, pro kterou je označení blbá blondýna neskutečnou pochvalou. A tento galimatiáš zapříčiňuje tu údajnou zábavu, která je v 99% trapná...(1.6.2015)

Pro někoho možná dost nepochopitelné, ale tohle mi prostě na jistou dobu přirostlo k srdci. Ačkoli všude kolem je sitcomů na stovky, tenhle je mi něčím blízký. Herci jsou ve svých rolích neuvěřitelně sympatičtí a i přesto, že v reálném životě bych jí natáhla jednu ocelovou tyčí, Barbra Jean je úžasná postava. Líbí se mi, že i přes komediální zpracování se tam mihnou "vážné" okamžiky. I když je tahle seriálová rodinka dost trhlá, jsou mnohem víc rodina, než já a mí příbuzní. Možná proto mě oslovila. Vážím si toho, že Reba McEntire je velmi přirozená, a taky Scarlett Pomers za to, že dokázala překonat svou anorexii a vrátit se do seriálu, kde její postava výrazně chyběla. Kyra by zasloužila víc prostoru. I přesto všechno ale nedám pět hvězd, protože přece jenom ty poslední dvě série byly slabší a charaktery postav se trochu změnily. Škoda, že všechno jednou skončí (minimálně to platí u seriálů - těch normálních...). P.S.: Jsem to jen já, nebo se vám taky líbí Melissa Peterman (Barbra Jean) víc, když má nějaký to kilčo navíc? :)(3.4.2013)

Každej jsme jiný! Ja považuju tento seriál ze super rozptýlení a opravdu se pokaždé zasměju. Viděl jsem všechny serie a i mi bylo líto že tak úspěšný seriál nepokračuje dál. Musim je vyzdvihnout jak svkěle Reba McEntire a Melissa Peterman ztvárnily role. Klobouk dolu! Pokud se chcete pobavit a zasmát i pohodového seriálu určitě doporčuji :-)(7.1.2014)

• - Herečka Scarlett Pomers, představitelka Kyry, musela během 5. série přerušit natáčení kvůli své anorexii. Objevila se pouze v prvních dvou epizodách a pak až v šesté sérii. (Tsuki003)

• - Scarlett Pomers se po návratu k natáčení dočkala v 1. epizodě 6. série bouřlivého potlesku diváků. O její absenci v 5. sérii jsou v této epizodě dvě narážky. (Tsuki003)

• - Hlavní dekorace, obývací pokoj s kuchyní Rebina (Reba McEntire) domu, jsou upravené dekorace, které byly použity v seriálu Krok za krokem (od r. 1991), rovněž jako obývák s kuchyní. (funhouse)