Lacike

Prvú hodinu sledujeme ako sa na rôznych miestach zjavujú podivné portály a hŕstka ľudí zakaždým zvažuje či do nich majú vstúpiť a časť z nich postupne začne šalieť. No a v posledných dvadsiatich minútach dostane veľmi neurčitú odpoveď o čo tam zhruba išlo. V podstate sa dozvieme len to, že zem nečaká nič dobré. Určitú atmosféru film má a určite budú celkom spokojný fanúšikovia krvavých brutálnych scén. Ale ten námet v tejto nerozpracovanej podobe má potenciál maximálne na 20 minútovku v nejakom hororovom cykle. 4/10. ()

jokino

No, mne osobne sa toto "čudo" páčilo.. Vedci a ich experimenty, ach ano.. Nebyť nich, množstvo krát by sa možno mohlo žiť kľudnejšie, ale zasa, nebyť nich, množstvo krát by sa možno mohlo žiť aj horšie a bez pokroku, ktorý je proste pre život potrebný a posúva tak hranice možností.. Niekedy sa zadarí, inokedy nie a verím, že tých zlyhaní už bolo velké množstvo, mnoho krát, ale bez toho by sme sa proste ako ľudstvo neposúvali nikam ďalej - dopredu.. K filmu, áno, bol v tom dosť zmätok, skákalo sa dosť medzi scénami a ostalo kopec nevysvetleného. Resp., skoro nič sa nevysvetlilo, okrem čiastočne prvotného experimentu. Napriek tomu, malo to pre mňa atmosféru, malo to dej a prvky viacerych žánrov, a nechalo si to dvierka otvorené na možné pokračovanie. A úprimne, myslím si, že aj tak, keby sa niečo pod.stalo napr.reálne, asi nik nevie, čo by bolo, keby bolo.. Aj o tom sú experimenty. Človek skoro nikdy nevie, ako sa čo môže vyvinúť..? Dá sa akurát teoreticky predpokladať, no záver môže byť úplne o inom. ()

honajz2

"Ten umí to a ten zas tohle... a všichni dohromady neudělají nic." On ten Werich kecal, jsem tu jeho písničku musel upravit. Nebo takhle, nekecal, problém je v tom, že se zde sešli čtyři hororoví režiséři, kteří nic nejspíš neumí. Jeden natočil dvě pokračování Skyline, ten druhý zase natočil kultovní (a přeceňovanou) Záhadu Blair Witch a od té doby už nikdy úspěch neměl a všem asi došlo, že je neumětel, ten třetí zase natočil jedno z nejpřeceňovanější found footage Safe Heaven + pár indonéských akčňáků a ten čtvrtý (Hale) natočil jeden segment (a kupodivu ten nejlepší) z V/H/S 2. Sice za pomoci Sanchéze, režiséra Blair Witch, ale já mám pocit, že za tím spíš stál on. Protože jediný segment který tady za něco stál byl hned ten první, který sice točili zase oba dva, ale opět si stojím za tím, že je to spíš práce Hala než Sanchéze. Snachéz totiž sám natočil celý ten segment o Sarah a ten za moc fakt nestál. Nicméně nejhorší na tom všem je, že celý ten film ukazuje vlastně jen jedno - jak zabít neskutečně slibný potenciál a skvělý nápad snadno a rychle. Po celém světě se zničehonic začnou objevovat podivné černé portály/dveře, které k některým lidem mluví, po některých chtějí, aby jimi prošli a jiné zase chtějí zabít. A hned u toho úvodu a první povídky z call centra to fungovalo naprosto dokonale. Sice ty herecké výkony nejsou nic moc (a později budou i horší), ale zas tolik mi nevadily, protože atmosféra a napětí zde skvěle fungovaly a bylo to i hodně mysteriózní, navíc ten uzavřený prostor, kdy jediným vašim osudem je buď projít portálem a stát se obětí neznámého druhu osudu (který může být dobrý i špatný) nebo se nechat zastřelit psychopatem, ke kterému portál mluví a nějaká možnost úniku prostě není... To mě zajímalo fakt hodně. Jenže pak se ukáže, že to celé je jen antologie - což by nebylo špatné, kdyby se to ve finále nějak prolnulo a aspoň částečně vysvětlilo. Nestane se ani jedno. Každý režisér si prostě jel svoje, jeden udělal mysteriózní sci-fi thriller, ten zase zombie horor, další se pokusil o rodinné drama s hororovým prvky a ten poslední zase o sci-fi horor. K čemu to ale je, když to nikam nevede. Postavy z předchozích povídek už neuvidíme, co přesně je za tím portálem se taky nejspíš nedovíme - asi. Nevysvětlí se prostě nic. Přitom stačilo málo, aspoň ten poslední režisér se mohl snažit to všechno nějak propojit a vysvětlit, ale... prostě ne, na to tu byli všichni příliš laxní. Rýsují se tam sice dva konce (SPOILERY 1. Všechno se to zdálo v umělém spánku tomu tátovi od rodiny., 2. Nějaká (asi) invaze (asi) nadpřirozených bytostí, které jsou (asi) z vesmíru a lidstva se chtějí... zbavit? zotročit ho? nahradit ho? Tahle verze z té úplně poslední povídky je totálně nedotažená. KONEC SPOILERŮ), jenže ani jeden není úplný, ani jeden nedává moc smysl a každý se dá jednoduše vyvrátit, ten druhý už jen tím, když ho mám popsat. A mě to neskutečně, ale tak neskutečně štve, že se z toho ani pořádně vyvztekat nedokážu, protože tohle prostě... Za celou tu dobu jsem vymyslel nejmíň 5 teorií, o co vůbec jde a všechny, všechny mi přijdou mnohem lepší, než tahle nic neříkající zbabělost. Mohla to být apokalypsa, boží soud, přechod většiny lidstva do vyšší dimenze a následná transformace ve vyšší bytosti, ale ve finále je to o ničem. I New Age agitku bych bral jako konec radši, než tohle nic. Kruci, to mě to ale vytočilo. A přitom ten začátek je povedený, rozjíždí se to skutečně úžasně, za první povídku z call centra bych klidně dal i slabých 5*, ale všechna šance vytvořit zajímavou pointu nebo nějaký přesah tu byla zabita a zakopána až někam k jádru Země. Jen kvůli tomu začátku a slušnému napětí i po zbytek filmu dám lepší dvě - ale víc ani ťuk. Už mě nic tak dlouho nezklamalo. Lepší 2* () (méně) (více)

oveckaoa odpad!

To nemělo snad ani hlavu ani patu. Vědci dělají jakési pokusy s černou dírou a díky tomu se začnou objevovat jakési černé portály. Povídka 1 je o chlápkovi s rodinou co jede k babičce, vrazí do toho a přežije to pouze on Povídka 2 o pracovnících tísňové linky kde se ten portál objeví Povídka 3 o dvou ženských u kterých se ten portál objeví na parkovišti Povídka 4 je rozšíření povídky 1 o tom jak se ten chlápek co přežil snaží dostat ke svým příbuzným Má to 85 minut z toho po zhruba 70 to skončí a pak je ještě jakýsi příběh nebo co to bylo. 0 procent ()

beso74

Nedovarená, nedopečená hororovo - sci-fi antológia s námetom akoby požičaným od štúdia Pixar a ich Monsters Inc. Ako to už býva, vedecký pokus nedopadol podľa očakávania - vytvorenie čiernej diery má za následok reťaz zvláštnych javov - začína to výpadkom elektrického prúdu, následne sa na Zemi, ako huby po daždi, objavujú zvláštne čierne dvere a nenávratne mizne množstvo ľudí. Začína chaos a panika, do ktorej je zasadená štvorica poviedok, ktorú má na svedomí kvarteto vcelku známych filmárov. Najväčším problémom filmu je fakt, že ako celok vôbec nefunguje, v jednotlivých poviedkach sa o záhadných portáloch (okrem ich snahy prehovoriť ľudí, aby nimi prešli) toho príliš nedozvieme. Ako samostatné poviedky by to bolo snáď o niečo znesiteľnejšie. Nedávno videná Xenophobia vychádza z porovnania o čosi lepšie. ()

• Natáčelo se v Indonésii (Jakarta), USA (Los Angeles, Kalifornie) a Anglii (Londýn). (BMW12)