Megan je mladá absolventka newyorské policejní školy, která se už první den služby v manhattanském sboru ocitá v nebezpečné situaci. Zcela náhodou narazí na přepadení dragstoru a při zásahu zastřelí v sebeobraně ozbrojeného lupiče. Jeho zbraň se však během následujícího vyšetřování nenašla, a tak je Megan dočasně suspendována. Brzy nato je nalezen zastřelený muž v jehož těle najde policie kulku s Meganiným jménem. V té době se Megan seznámí s burzovním makléřem Eugenem Huntem, který byl mezi ohroženými lidmi během přepadení. Počáteční náklonnost však vystřídá zděšení, když zjistí, že to byl on, kdo se v supermarketu zmocnil ztracené pistole, a že právě její energický zásah v něm probudil skryté psychopatické sklony, které z něj udělaly masového vraha. (oficiální text distributora)

Madison

Keď som pozerala tento film, predstavila som si perfekcionistu Jamesa Camerona, ako sa díva na tento thrilerík, vyškiera sa od ucha k uchu a doslova žasne nad tým, ako sa geniálna Jamie Lee Curtis alias nevinná Arnieho manželka, Helen, mohla ocitnúť v tak naivne prepracovanej kriminálke. Priznávam, predstava to bola zábavná. Modrá oceľ disponuje minimom logiky a krehkým scenárom privádza diváka chvíľami do zúfalstva. Čakala som, bohužiaľ, viac. ()

c.tucker

Dějově to určitě není dokonalé, dokonce ani průměrné (hlavně ten konec jak ze sna je omyl, ale zase výborně natočený). Celý to drží pohromadě jen Kathryn svým režijním umem - zpomalovačky na správném místě, atmosféra naprosto taková jakou bych jí chtěl mít. A díky tomuto filmu jsem si zvykl na Jamie Lee, kterou jsem moc nemusel. ()

Anderton

Modrá oceľ bola kedysi taký menší videokazetový kult, ktorý sme si raz za čas radi zopakovali. Malo to fajn atmosféru, dvojicu, medzi ktorou to iskrilo a ťažko predvídateľný scenár. Bola súčasťou takej menšej vlny kvázi erotických krimi (Sea of love), kde pár tvorí policistk(a) a podozrivý(á) a na konci z toho samozrejme niečo vyplynie. Bigelow sa tu aspoň zacvičila na podstatne vydarenejší Point break. Pekná nostalgická spomienka. ()

Falko

No tohto filmu mi je luto, lebo v detstve ma ten film velmi bavil, pretoze mal jednoduchy napinavy scenar a nevadila mi ani nemcina, ktorej som vtedy nerozumel, ale dnes je tam na mna prilis vela chyb a nelogicnosti. A toto natocila ta Kathryn Bigelow, ktora nedavno prevalcovala AVATAR (2009) na Oscaroch siestimi Oscarmi filmom SMRT CEKA VSUDE (2008)? No v kazdom pripade, pokial mate radi rozne psychothrillery 80-tych alebo 90-tych rokov a nebude vam prekazat ani tento scenar a prepasli ste tento film, tak supitom, lebo ten film az taky zly zase nie je, len mohol byt lepsi a nie prehnane natoceny a Jamie Lee Curtis je jednoducho skvela... ________ Jamie Lee Curtis - (Megan Turner) +++ Ron Silver - (Eugene Hunt) +++ Clancy Brown - (Nick Mann) +++ Elizabeth Pena - (Tracy Perez) +++ Louise Fletcher - (Shirley Turner) +++ Philip Bosco - (Frank Turner) +++ Kevin Dunn - (Stanley Hoyt) +++ Richard Jenkins - (Advokát Mel Dawson) +++ ()

tron

„Ja tomu hovorím unáhlená reakcia.“ Koncom 80. rokov bola Jamie Lee Curtis, dcéra Janet Leigh z Psycha a Tonyho Curtisa, hviezda prvej veľkosti. Mala povesť obľúbenej hororovej herečky (Halloweeny, Hmla, Hra na vraha), ktorá ale úspech zaznamenala aj mimo svojho žánru (komédie Výmena a Ryba zvaná Wanda). Modrá oceľ nikdy nebola ktovieako dobrým filmom, ale bez debaty ukážkovo patrí do jej „adrenalínovej“ časti Jamieinej filmografie, v ktorej Jamie stelesňuje obeť prenasledovanú stalkujúcim magorom. Ona sama je dobrá. Atraktívna a nakrátko ostrihaná sa predstavuje ako začínajúca policajtka, ktorá zastrelí ozbrojeného šialenca (Tom Sizemore), no jeho zbraň ukoristí jeden zo svedkov incidentu (Ron Silver) a časom začne "len tak" strieľať ľudí. A krok za krokom sa blížiť k platonicky milovanej policajtke, s ktorou rozohráva desivú hru na mačku a myš. Pokiaľ sa Modrá oceľ snažila zachytiť seriózny psychologický rozmer veci a súdi deravý súdny systém. Následne sa to však zvrtne, je to plné klišé, predvídateľných okamihov a na konci čakáte na koniec. Napriek tomu najchlapskejšia režisérka Hollywoodu natočila solídne kriminálne áčkarské béčko s pôsobivou atmosférou. Iné kusy s prenasledujúcim psychopatom ma ale bavili podstatne viac (Mys hrôzy, Úplne bezvetrie). V tých dobách sa objavilo na scéne veľa režisérov, ktorí americké ulice poňali ako smrteľne nebezpečné miesto s temer až apokalyptickou atmosférou (Vládca temnôt, Cobra, Warriors, Policajná akadémia 2). ()

• Natáčelo se od 22. srpna do 26. října 1988 v New York City (New York, USA). (GASTON73)
  • Celosvětová premiéra filmu proběhla v lednu 1990 na filmovém festivalu Sundance. (ČSFD)

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore