Megan je mladá absolventka newyorské policejní školy, která se už první den služby v manhattanském sboru ocitá v nebezpečné situaci. Zcela náhodou narazí na přepadení dragstoru a při zásahu zastřelí v sebeobraně ozbrojeného lupiče. Jeho zbraň se však během následujícího vyšetřování nenašla, a tak je Megan dočasně suspendována. Brzy nato je nalezen zastřelený muž v jehož těle najde policie kulku s Meganiným jménem. V té době se Megan seznámí s burzovním makléřem Eugenem Huntem, který byl mezi ohroženými lidmi během přepadení. Počáteční náklonnost však vystřídá zděšení, když zjistí, že to byl on, kdo se v supermarketu zmocnil ztracené pistole, a že právě její energický zásah v něm probudil skryté psychopatické sklony, které z něj udělaly masového vraha. (oficiální text distributora)

Enšpígl

Film zcela potvrzuje pravidlo, že po Jamie Lee Curtis jdou jen samí vyšinutí mužští jedinci. No posuďte sami. Nejdřív to byl magor s maskou v ksichtě a s velkým nožem v ruce vyznavající svátek Halloween, pak to byl Otto, který neměl rád rybu Wandu, zato strašně rád čichal ke kozačkám Jamie Lee, no a nakonec nejvyšinutější z vyšinutých jistý Arnold Schwarzenegger, muž mnoha svalů a mála myšlenek, který Jamie Lee šeptal do ouška pravdivé lži. Ani Kathryn Bigelow neulehčila krásné Jamie život a hodila jí na hrb slušně výžívný hovado. Jenže Kathryn Bigelow to neulehčila ani nám, když nám hodila na obrazovky slušně výživnou hovadinu. Naštěstí to Kathryn fakt umí s atmosférou snad každého příběhu a i tady se povedla na výbornou. Záběry kamery dělaly z Modré oceli koukatelnou záležitost a navíc Jamie Lee to s pošukama fakt umí na jedničku. ()

Rob Roy

Chladné jako ocel. Jedinečně stylová ženská kriminálka (výborná J.L. Curtis) s jednou z nejlepších úvodních titulkových sekvencí. Pro fanoušky nedokonalých, ale pozoruhodných filmů povinnost. ()

tron

„Ja tomu hovorím unáhlená reakcia.“ Koncom 80. rokov bola Jamie Lee Curtis, dcéra Janet Leigh z Psycha a Tonyho Curtisa, hviezda prvej veľkosti. Mala povesť obľúbenej hororovej herečky (Halloweeny, Hmla, Hra na vraha), ktorá ale úspech zaznamenala aj mimo svojho žánru (komédie Výmena a Ryba zvaná Wanda). Modrá oceľ nikdy nebola ktovieako dobrým filmom, ale bez debaty ukážkovo patrí do jej „adrenalínovej“ časti Jamieinej filmografie, v ktorej Jamie stelesňuje obeť prenasledovanú stalkujúcim magorom. Ona sama je dobrá. Atraktívna a nakrátko ostrihaná sa predstavuje ako začínajúca policajtka, ktorá zastrelí ozbrojeného šialenca (Tom Sizemore), no jeho zbraň ukoristí jeden zo svedkov incidentu (Ron Silver) a časom začne "len tak" strieľať ľudí. A krok za krokom sa blížiť k platonicky milovanej policajtke, s ktorou rozohráva desivú hru na mačku a myš. Pokiaľ sa Modrá oceľ snažila zachytiť seriózny psychologický rozmer veci a súdi deravý súdny systém. Následne sa to však zvrtne, je to plné klišé, predvídateľných okamihov a na konci čakáte na koniec. Napriek tomu najchlapskejšia režisérka Hollywoodu natočila solídne kriminálne áčkarské béčko s pôsobivou atmosférou. Iné kusy s prenasledujúcim psychopatom ma ale bavili podstatne viac (Mys hrôzy, Úplne bezvetrie). V tých dobách sa objavilo na scéne veľa režisérov, ktorí americké ulice poňali ako smrteľne nebezpečné miesto s temer až apokalyptickou atmosférou (Vládca temnôt, Cobra, Warriors, Policajná akadémia 2). ()

movie

70% Velmi podceňovaná záležitost a zjevně velmi osobní snímek pro Kathryn Bigelow. Jasně, je tu pár děr ve scénáři a finále, které má několik prodloužení a dohrávek by mohlo být kratší a údernější, ale budiž. Pro mě stále velmi dobré, skvěle nasnímané (vše dobře vylazené do modra) a výtečná Jamie Lee Curtis (možná ve své nejlepší roli). Mimochodem v postavě zvrhlého (vraždícího) yuppíka se zcela evidentě (a o dva roky později) shlédnul Brat Easton Ellis při psaní Amerického Psycha. ()

monolog odpad!

Větší blábol jsem už dlouho neviděl. Takových nepravděpodobností, který se tu berou jako normální realita jsem už dlouho neviděl. Takových nereálností, takových klišé, takových berliček, deus ex (ne že by tam něco řešil, ale spíš jen dělá, aby se to hlavnímu záporákovi vydařilo, aby ho nikdo neobjevil celých 100 minut). Kathryn při natáčení tohohle filmu musela mít okno, nebo mlhu, nebo co to vlastně měla, protože si to jinak neumím vysvětlit. Nejde jen o to, že je tu spousta hovadin, on ani ten film není zábavnej. Vlastně ani není ani moc akční. Humor tu nenajdete ani lupou,nadsázku ani nic podobnýho taky ne. Tenhle krimithriller se bere až příliš vážně, přestože některé věci jsou spíš k smíchu (ale ne tomu dobrýmu smíchu). Už nikdy ho nechci vidět. ()

EdaS

Neskutečně debilní scénář povyšuje na dívatelnou záležitost skvělá režie Kathryn Bigelow spolu s atmosférickým soundrackem Brada Fiedela (Terminátor). Jamie Lee je sexy jako hrom. 70% ()

choze

Zručně natočená, ale málo zajímavá kriminálka. Navíc mi nesedělo to obsazení - Jamie Lee jsem nikdy moc nemusel, Ron Silver sice jako psychopat není úplně marný, ale v obou případech bych si snadno dokázal představit někoho lepšího. Ale Clancy Brown byl fajn. ()

Gilmour93

Rychle tasící policistka vs. revolverový fetišista z burzy, co vstupuje do děje jak Čáryfuk, k tomu zmatečná režie Kathryn Bigelow, do očí bijící logické lapsusy (závěrečných psychopatových 13 výstřelů bez nabití z .44 Magnum - na to by i počty Dirty Harryho byly krátké) a žádné detaily na prsa Jamie Lee Curtis. Alespoň, že potěšil krátký debut Toma Sizemorea, kterému při úvodním přepadení obchodu dával prodavač peníze z pokladny tak dlouho, že snad při tom ještě stihl udělat inventuru.. ()

Madison

Keď som pozerala tento film, predstavila som si perfekcionistu Jamesa Camerona, ako sa díva na tento thrilerík, vyškiera sa od ucha k uchu a doslova žasne nad tým, ako sa geniálna Jamie Lee Curtis alias nevinná Arnieho manželka, Helen, mohla ocitnúť v tak naivne prepracovanej kriminálke. Priznávam, predstava to bola zábavná. Modrá oceľ disponuje minimom logiky a krehkým scenárom privádza diváka chvíľami do zúfalstva. Čakala som, bohužiaľ, viac. ()

betelgeuse

Bigelowová je rozhodně ženská s talentem, její přehmaty při výběru námětů ji ale srážejí o třídu níž. V MODRÉ OCELI najdeme policistku pronásledovanou bohatým burziánem, ze kterého svědectví hrdinčiny policejní akce a ukradená zbraň udělají čirého maniaka! Co tenhle thrillerový nonsens zachraňuje, je schopnost režisérky navodit temnou, místy až surreálnou atmosféru... ()

sud

Nikterak zajímavé béčko. Je z něho místy cítit feminismus, když režisérkou je Kathryn Bigelowová a hlavní roli hraje Jamie Lee Curtisová. Akční scény ničím nevynikají, herecké výkony také ne. Dějově a celkovým dojmem úplně stereotypní béčko, na které se jednou podívat nechá. ()

akisha

Mám slabost pro Jamie Lee Curtis, ta baba je mi děsně sympatická a tahle role zelenáčovský policajtky jí sedla jako ulitá. Zdatně jí sekundoval sexy vlasáč Clancy Brown, pro kterého mám rovněž velkou slabost. Kdo mě naopak zcela odpudil byl Ron Silver, ještě dlouho si asi budu pamatovat ty jeho miniaturní psycho oči, vypadal jak pomatenej krysík. No ale ta role si to žádala, takže svůj úkol splnil. Jinak to není ničím výjimečný dílo, prostě devadesátkovej celkem napínavej thriller na páteční večer, doporučuju zejména fanouškům výše zmíněných herců. ()

Falko

No tohto filmu mi je luto, lebo v detstve ma ten film velmi bavil, pretoze mal jednoduchy napinavy scenar a nevadila mi ani nemcina, ktorej som vtedy nerozumel, ale dnes je tam na mna prilis vela chyb a nelogicnosti. A toto natocila ta Kathryn Bigelow, ktora nedavno prevalcovala AVATAR (2009) na Oscaroch siestimi Oscarmi filmom SMRT CEKA VSUDE (2008)? No v kazdom pripade, pokial mate radi rozne psychothrillery 80-tych alebo 90-tych rokov a nebude vam prekazat ani tento scenar a prepasli ste tento film, tak supitom, lebo ten film az taky zly zase nie je, len mohol byt lepsi a nie prehnane natoceny a Jamie Lee Curtis je jednoducho skvela... ________ Jamie Lee Curtis - (Megan Turner) +++ Ron Silver - (Eugene Hunt) +++ Clancy Brown - (Nick Mann) +++ Elizabeth Pena - (Tracy Perez) +++ Louise Fletcher - (Shirley Turner) +++ Philip Bosco - (Frank Turner) +++ Kevin Dunn - (Stanley Hoyt) +++ Richard Jenkins - (Advokát Mel Dawson) +++ ()

castor

Nekompromisní režisérská kormidelnice Kathryn Bigelow (následně se pustila do výborného Bodu zlomu, o bezmála dvě desetiletí později svým válečným opusem Smrt čeká všude přepsala oscarové dějiny) rozumí chlapáckým tématům víc, než půlka akčních specialistů hollywoodské první ligy. Její první krůčky za filmovou kamerou vedly ke stylové kriminálce, ve které to s novopečenou policistkou Megan nevypadá dvakrát růžově. Hned po nástupu do služby si v nažehlené uniformě vyšlápne na zloděje v samoobsluze. Zatímco nervózní poberta ohrožuje pokladního, Megan si to nepozorovaně nakráčí dovnitř, prásk a je to. Zloděj proletí výlohou. Klepání na rameno se ale nekoná. Gangsterova pistole totiž dopadne u na první pohled slušného zákazníka. Jenže zdání klame a hlavní důkaz mizí v jeho kapse. Proč ale úspěšný burzovní makléř začne suspendované Megan nadbíhat? Modrou ocel jsem viděl poprvé někdy před patnácti lety. Teď jsem si jí s chutí zopakoval, tehdejší nadšení je sic ta tam, nicméně i tak dokázala Bigelow správně dávkovat napětí i atmosféru (skvěle ji pomáhá kameraman Amir Mokri – Mizerové II., Úhel pohledu). Po uvedení snímek překvapoval zejména násilím, které na plátno přenesla žena-režisérka. Aby také ne, když se na filmu produkčně podílel i Oliver Stone. Bigelow prostě umí, i když se jí pod ruce dostane primitivní story. K výslednému dojmu jí pomáhá i velmi dobře hrající Jamie Lee Curtis a přesvědčivě psychopatický Ron Silver (dnes už zapomenutý – a bohužel zesnulý – záporák z Timecopu).. ()

viperblade

Komentář bude obsahovat SPOILERY! Blue Steel je film, který má neskutečně skvělou atmosféru, vynikající Jamie a parádního šílence Rona Silvera. Nicméně tyto kladné aspekty filmu sráží dolů pěkně debilní scénář. Když policistka, byť mladá a nezkušená, "zapomene" zajistit na místě činu zbraň, tak jsem si řekl, nevadí, jedeme dál. Když ale film má asi pět různých konců, z nichž ten poslední je hodně natahovaný, je něco špatně. Stejně jako přestřelky typu "jsem od záporáka dva metry a stejně ho nedokážu trefit". A tyhle chyby tento jinak opravdu povedený film sráží do vod průměrnosti. Což je opravdu škoda. 60 %. ()

Wacoslav1

Parádní oldschol thriller z dost nízkým hodnocením řekl bych. Jamie to holt nemá lehký. Jenom co unikla ze spárů Michaela Myerse, tak po ní jde další magor. Absolutorium si pak rozhodně zaslouží fantastický Ron Silver jako dokonale vyšinutý schizofrenní psychopat z burzy aneb opět metafora na téma Amerika neplodí zrůdy v krásně padnoucích oblecích? Třešničkou na dortu je pak parádní finále kde si to Jamie a Ron rozdají pěkně jeden na jednoho. Perfektní kousek. s už tradičně mimózním hodnocením tady mi vlezte na hrb.85% ()

Xmilden

Po letech už musím konstatovat, že film na mě nemá takový dopad jako když jsem jej viděl kdysi poprvé. Trošku jsem nerozumněl jaktože účastníci ozbrojeného přepadení v obchodě nevypověděli že viděli také zbraň. Tím pádem zbytek filmu nepůsobí plně důvěryhodně. Za pochvalu rozhodně stojí Ron Silver, který se pro role záporáků narodil. ()

JohnnyD

Riedka kriminálna báchorka snažiaca sa ťažiť zo špinavých ulíc New Yorku. Keby to neprodukoval Oliver Stone a keby tam nehrala Jamie Lee, tak by to bola iba ďalšia nudná kriminálka na štvrtkovú noc. Mená ale apriori kvalitu nerobia. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore