Cermicek

Přiběh starej asi jako lidstvo samo - o tom, jak je namistrovanej ambiciózní frajírek "za trest" vyslanej do nejzapadlejšího koutu světa bez jakýchkoliv výdobytků moderní doby, aby našel lepší já a vrátil se jako lepší člověk... Co však dělá tenhle snímek zajímající je samotné prostředí Bhútánské přírody a nefalšovaná (z vlastních zkušeností věřim, že to takhle opravdu funguje) upřímnost místních obyvatel (všehovšudy cca 20ti).  Snaha zacílit na co největší okruh diváků (tvůrci rozhodně kalkulovali/dělali si zálusk na možné nominace za cizo-jazyčný film) je zcela evidentní a často až komická, ale já jim to vlastně odpustím za tu pozitivitu a poselství světu. Navíc  předpokládaný happy-end (kterej by byl v 90% americkejch bijáků určitě naservírovanej) nepřichází (nebo alespoň neni ve filmu zobrazen), což je za mě rozhodně palec nahoru!👍 ()

Sopholojong

Bhutanska oscarova telenovela o najzvedavejsich, ale i najzadubenejsich ratolestiach na Zemi, jednom otravenom, ale neskor svoj zivotny ciel nachadzajucom ucitelovi s krasne nasnimanymi lokaciami Himalaji a ich okolia. Mile, pomaly prameniace, neskodne, presumitelne... s posvatnym jakom v triede. ()

rivah

Pasivní Ugyen, vystudovaný učitel, dostává umístěnku na nejvzdálenější a nejvýše ležící školu v Bútanu. Jak říká babičce, která ho vychovala, radši by šel do Austrálie a působil tam jako zpěvák. Ale až se tam vyšplhá, bude se mu tam líbit, i když tam není elektřina a topí se exkrementy jaků...(70%) ()

ScarPoul

Čistý film. Alebo inak. Film o čistote? Ťažko sa mi háda, ako by som k filmu pristupoval, kebyže nie je z Bhutánu. Lenže Bhután je jeden z mojich cestovateľských snov. A tie hory, riečky, tradície a putujúce oblaky... pre mňa je to krajšie ako akákoľvek pláž na celom svete. Príbeh je jednoduchý, ale nesie v sebe odtlačok tradície. Kultúra krajiny a jej hodnoty sa dostávajú cez obraz na diváka neustále. A ak je niekomu takýto prístup predávania tradícií po chuti, tak bude spokojní. Čo som aj bol. Celé sa to nesie v duchu hľadania sa. A Bhután je podľa mňa pre to to najlepšie možné miesto. Natočené je to citlivo a s množstvom duchovných presahov.  Ja som spokojný. Možno po čase zdvihnem na plný počet. ()