Epizody(8)

V seriálu Devs vyšetřuje mladá softwarová inženýrka Lily Chanová uzavřenou divizi rozvoje svého zaměstnavatele, společnosti špičkových technologií se sídlem v Silicon Valley, která je podle ní zodpovědná za vraždu jejího přítele. (HBO Europe)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (9)

Devs (2020)

Velmi zaujimave sci-fi. Prva polovica serialu je prakticky thrillerom, kym ta druha pomalsie az filozoficke sci-fi z mnozstvom "artu" a az fatalistickych myslienok. Kazdopadne vyborny napad a Sonoja Mizuno (a ja ze, odkial mi bola povedoma - Ex Machina 2014) to spolu s Offermanom "pretancuju" az k zaveru. I ked som ocakaval viacej pribehu a dufal i v trochu rychlejsi spad, serial nebol rozhodne sklamanim. Slabsie, ale odporucajuce stvorhviezdie. Snad vam tiez sadne a nebude nudit. ()

Epizoda 1 (2020) (E01)

Zaujalo...velmi. High-tech "silicon-valey", zvlastna divizia, "tajomny kod", podla vsetkeho zalubeny vyskumnik s vedlajsou agendou, predvidanie jeho krokov, zrejme uprimny smutok tych, co ho upratali a ich nic nehovoriace "filozoficke" rozhovory. Nuz som zvedavy. Zaverecna zvlastna hudba len podtrhla to wtf rozpolozenie. ....boli zaznamy kamier manipulovane? Cele je to o kvantovom vyskume...zeby "parallel universe". ;) Dobre sa ohladom toho spekuluje. Kazdopadne dufam, ze v dalsom dieli sa cosi "osvetli", aby divak netapal az po posledny diel. To by som si neprial. ()

Epizoda 2 (2020) (E02)

Ok, zaujem prerastol moje ocakavania. Co sme si mnohi mysleli sa potvrdilo. Mnohe otazky sa nezodpovedali, ale dej sa pohol vpred a zaverecna konfrontacia dvoch stran a papier na skle to velmi slusne zaklincovali. Som tiez zvedavy, ci "postavicka" bezdaka na prahu je skutocne len to, co sa javi, alebo sa tiez vykluje niekto zaujimavy. Opat to skoncilo zaujimavou hudbou. Trochu ma irituje ten periodicky otravny vysoky zvuk v deji. Zrejme to ma byt "podpis" tvorcu a pokus o gradaciu. Negraduje, otravuje. Potesilo predvedenie "obrazovky" kvantoveho pocitaca, ci co sme si mali pod tym futuro zrnitymi krystalmi predstavit. ;D Prachaty typek, vyzerajuci ako bezdak a zijuci si v "chaloupke" ma tiez akosi neberie. Uvidime. ()

Epizoda 3 (2020) (E03)

Ok, na chvilu som sa vylakal, pretoze zachvat a spravanie absolutne nesiel dokopy s hranou postavou. Keby to nebol dovysvetlil twist o par minut na to, siel by som na dvojhviezdie, tak "nasilu" mi to prislo. Nieco sme sa opat dozvedeli, ale pomalicky to pre mna sklzava do dvoch podobnych kuskov, ktore som videl cca 10rokov spat. Tiez bolo temou zneuzivanie mladych naivnych mozgov na high-tech vyvoj...nazov si nespomeniem. Kazdopadne seriu urcite dopozeram...len trochu pre mna straca na atraktivite. Par nelogickych "skokov" ma tu uz vyrusilo. ()

Epizoda 4 (2020) (E04)

Velmi slusne natocena a vygradovana epizoda. To rozhodnutie sefika pri predstaveni zlomoveho objavu toho mladeho typka hodne zarazilo. Zvlast, ked mu chladna kolegynka ukazala jeho aplikaciu na "alternativnej dcerke", ktoru stale pokrytec obzera. Naivitu Lily som neocakaval, ale da sa pochypit skratovite rozhodnutie po prezitej traume. Silne stvorhviezdie a tesim sa na dalsiu cast. ()

Epizoda 5 (2020) (E05)

Velmi slusna cast. Venovana primarne pozorovaniu, ktore vedie chladna inteligentna blondava clenka tymu. Je vysvetlenych par zachvevov a epizod z minulosti a historii jej a majitela vyskumu. Dozvedavme sa, ako sa stala dcerka jeho hlavnym "motorom". Usmev vedkyne v zavere pri sledovani alternativnej/skutocnej linii ma potesil. Filozofovanie starnuceho "SBS"-kara v kupelni s obetou vo vani bolo nemenej paradne. Moze byt. ()

Epizoda 6 (2020) (E06)

Za mna vynikajuca epizoda. Cez rozhovory, zvlastnu noirovu atmosferu a hudobne podfarbenie. A to pri vsetkej jednoduchosti, ktora z toho vyzaruje. Maloktora epizoda napriec vsetkymi serialmi, co som videl, ma nieco tak divacky prijemne. Sadlo mi. ()

Epizoda 7 (2020) (E07)

Vizualne i zvukovo nadherna epizoda. Popri tom kontrast niecoho brutalneho-nalinkovaneho voci zmiereniu s tym, ze poznate vysledok. Na dovazok trocha filozofie a poezie. Slusne vygradovane, priehrstia artu vsak obcas na ukor samotneho deja. Tesim sa na zaverecnu. ;) ()

Epizoda 8 (2020) (E08)

Spokojnost. Dufal som trochu v menej fatalisticky pristup, ale zobrazena katarzia pri pomalych zaberoch a prijemnej hudbe neboli rusive a rozhodne dotvarali atmosferu. ()

Co nového chystá Alex Garland?

Co nového chystá Alex Garland?

24.01.2022

Režisér Ex Machiny si vybral další projekt