Epizody(16)

Paula Garcíaová pred ôsmimi rokmi zmizla za podivných okolností. V súčasnosti sa objaví krásne a záhadné 17-ročné dievča, ktoré tvrdí, že je Paula. Príbeh, ktoré tínedžerka vyrozpráva, je zmätočný a rozporuplný. Polícia vysvetleniu neuverí a poverí mladého ambiciózneho detektíva Marcosa Eguía, aby prípad návratu nezvestného dievačaťa vyšetril. Okrem jej bohatých rodičov si nikto nie je istý, či je Paula naozaj tou, za ktorú sa vydáva. Aj skúsený novinár Lalo Ruiz, ktorý v minulosti písal o zmiznutí dievčaťa, mi myslí, že ak ju rodina prijala bezvýhradne a nekladie žiadne otázky, je to len preto, že sama má čo skrývať. Rozlúsknuť záhadu je pre neskúseného detektíva Eguíu veľmi ťažké, najmä preto, že záhadná tínedžerka Paula ho nesmierne priťahuje a pôsobí na neho ako zranené zviera, ktoré hľadá bezpečie a chce byť milované. Detektív Eguíja sa rozhodne použiť kontroverzné vyšetrovacie metódy a najme aj počítačového experta. Paula a Eguía sa zblížujú, pričom každý z nich má pre to iné dôvody. Dôležití ľudia v meste tlačia na políciu, aby zastavila vyšetrovanie. Paulina minulosť sa odhalí a začne prenasledovať ju i jej rodinu. Mnohí ľudia sa ocitnú v ohrození života alebo umierajú. Polícia pokračuje vo vyšetrovaní a odhaľuje rodinné tajomstvá Garcíovcov. (TV JOJ)

Arsenal83

Možno dve tretiny tento seriál spĺňa svoj účel zaujať intrigami. Potom už skĺzava do naťahovacieho módu a nakoniec ani z toho natiahnutia nevyústi do niečoho, čo by extra zaujalo, šokovalo, niektoré linky sa dokonca ani nedotiahnu. Hlavná predstaviteľka s uhrančivým rasputinovským pohľadom a vybitým polzubom oblbne celý svet v štýle, ktorý by bol odhalený za 5 minút priemerným pochôdzkárom, lenže na polícii nebol pochôdzkár, ale len policajt, čo myslel na svoj kár, a tak tu máme zápletku, ktorá by v reálnom svete nebola možná, ale ok, v tele krimi zo Španielska je možné všetko. Prinesenie ruskej mafie do deja mi prišlo zbytočné až napätie viac berúce než prinášajúce a hlavná vyšetrovateľka ako lesba čo s 35 kilami mláti 150 kilových chlapov je len produkt nutnosti pridať povinný komponent dnešnej doby. Páčil sa mi ale zvuk aj úvodná melódia, ktoré robili dobrú atmosféru do deja. ()

Skeksis odpad!

Aká strata času pozerať tento hlúpy seriál, ktorý by vyriešil jeden DNA test. Ale nie, Španieli si povedali, že to budú ťahať cez všetko iné, nelogické a trápne. Nejaká pííííča s očami Panny Márie a správaním kurvy si to dotiahne na políciu a vraví: "Ááááááááá, ja som tá nezvestná vnučka a dcéra mrte pracháčov!!!!" A tí pracháči, že: "Áaáááááá, no asi ma jebne, to je určite naša dcéra a vnučka a sestra a neviem čo." Po deviatich rokoch. To aj pes spozná vlastného pána, nie že rodič dieťa. DRBE? No a ešte tam dzignú modela od Toma Forda, aby sa nepovedalo, a nejakých iných ľudí. A nejakú prestrelku, aby sa tiež nepovedalo, že to nebolo napínavé. Ale nebolo to vôbec napínavé, ani zaujímavé, iba rozhodené a nedomyslené. ()

• Seriál byl natočen v roce 2016, ale uveden až v květnu 2018. (kenny.h)
  • Séria bola natočená v Kantábrii na miestach ako Santander, Somo, Laredo, Langre či útes El Bolao a Ruiloba. Pár záberov bolo nakrútených aj v Madride. (Arsenal83)
  • V časti zaznie odkaz na film Pretty Woman (1990). Vyšetrovateľ sa o mŕtvej vyjadrí, že práve to bol jej obľúbený film, pretože: "to je obľúbený film všetkých prostitútok." (Arsenal83)