8 Simple Rules... for Dating My Teenage Daughter

• USA 8 Simple Rules (více)
USA, (2002–2005), 27 h 36 min (Minutáž: 21–22 min)

Tvůrci:

Tracy Gamble

Předloha:

W. Bruce Cameron (kniha)

Katey Sagal, Kaley Cuoco, Amy Davidson, Martin Spanjers, James Garner, David Spade, John Ritter, Billy Aaron Brown, Larry Miller, Adam Arkin, Robert Guillaume (více)

Série(3) / Epizody(76)

Otec dvoch dospievajúcich dcér to nikdy nemá ľahké. Musí bojovať nielen s odlišnými názormi a nepredvídateľnými náladami dcér, ale aj s ich prvými známosťami a láskami. Niekedy je človekom na obtiaž, inokedy sa mení na záchrancu a veľkého otca náčelníka. Otec Paul Hennessy (John Ritter) to so svojimi dcérami Bridget (Kaley Cuoco) a Kerry (Amy Davidson) zvláda s patričným humorom aj vďaka milujúcej manželke Cate (Katey Sagalová) a chápajúceho trinásťročného syna Roryho (Martin Spanjers). Bridget a Kerry sú svojím spôsobom neznesiteľné puberťáčky. Sú náladové, ľahko ovplyvniteľné a vždy chcú byť in aj v móde, pričom ich otec Paul má na ich spodnú bielizeň celkom iný názor. Vraj už chápe, prečo je ich generácia taká zlostná: stále má niečo vrezané v zadku. Nielen o vtip, ale aj o reč prichádza Paul vo chvíli, keď sa dozvie, že Kerry chcú vylúčiť zo školy. Príliš veľa blicovala. Prečo? Treba si s dievčaťom pohovoriť a položiť jej zopár ťažkých otázok. A to je okamih, kedy Paul ľutuje, že vyhovel svojej žene Cate, keď navrhovala, aby si založili rodinu... 28 dielna situačná komédia bola nakrútená podľa bestselleru W. Bruce Camerona Osem jednoduchých pravidiel. Po prvom úspešnom spracovaní prišla na rad aj druhá séria, v ktorej sa po náhlom úmrtí Johna Rittera objavil James Garner ako starý otec Jim. (oficiální text distributora)

Mire

Veľmi priemerný a dosť suchársky sitcom. Nečakajte nijaké drsné alebo pamätihodné hlášky, proste obyčajný rodinný a až príliš slušňácky seriál určený tak na vysielanie dopoludnia. Tento seriál postretla dosť smutná udalosť v podobe úmrtia Johna Rittera začiatkom druhej sezóny, ale paradoxné je, že najhoršia bola práve prvá séria s ním a neskôr sa seriál dokázal slušne rozbehnúť práve po jeho smrti a to pridaním postavy CJa. Najlepšia séria bola určite tretia, ktorá bola zároveň aj poslednou. Ak by seriál pokračoval podobnou tendenciou, tak by to dotiahol aj na tú tretiu hviezdičku, ale to by som krivdil iným seriálom ktorým som dal 3*, takže tie dve hviezdy sedia. ()

JohnnyD

Trápny scenár, nahratý smiech a jeden bývalý slávny herec nestačia na dobrý sitcom. Jeden z najslabších sitcomov za poslednú dobu, čo sme mohli vidieť na našich obrazovkách. Ako tak uvažujem, tak asi aj najhorší... DODATOK (po pár rokoch): mal som možnosť zhliadnuť nejaké časti po smrti Rittera a musím povedať (nech to znie akokoľvek tvrdo), seriál sa po jeho smrti riadne rozbehol. Škoda, že čoskoro dobehol, už v tretej sérii. (mením hodnotenie z 20% na 60%) ()

hippyman

...a já myslel, že při komedii se člověk směje, nebo aspoň usmívá... možná to zkazil dabing, možná nemám smysl pro humor... ale spíš si myslim, že je to prostě jenom pitomeee... 10% ()

IQ Tiqe

Zajímalo mě, kde působila Keley Cuoco před Big Bang Theory a Charmed a našel jsem tenhle seriál. Bohužel bez titulků, takže je to první věc, kterou se prokousávám čistě v původním znění. Naštěst to díky jednoduchosti dialogů není až takový problém.Celkem se bavím. Je jasné, že jde o průměrný sitcom, navíc cílený na mladší teen generaci, která by ho ocenila spíš. A právě vzhledem k cílené skupině sem tam přimhouřím oko nad nějakým tím trapnějším gagem a dám 70%. ()

Flego

Trochu známych hercov, trochu priblblej blondínky, trochu rodinného chaosu, trochu humoru... ozaj trochu - to je podľa mňa príliš málo na dobrý sitcom. Katey Sagal prekvapí príjemných zovňajškom, ale kdeže sú tie časy, keď pila krv Al Bundymu ( Ženatý so záväzkami ). ()

anderson

Neuveriteľne podhodnotený sitcom. Pritom spolu s BELUSHIho JIMom predstavuje absolútnu špičku súčasnej USA produkcie (žiaľ kvôli predčasnej RITTERovej smrti skončil po 3 sezónach). Jeho ingredienciou sú skvele zohrané postavy, vtipné dialógy a vynikajúci slovenský dabing. Navyše KALEY CUOCO ako priblblá blondínka je na zjedenie. :-) (5.10.2007) ()

zablaga

NEVIEM čo je na tomto vydarené...a to, keď sa cez prázdniny nudím zabíjam čas pri takmer všetkých (situačných, či iných) seriáloch...pri tomto som nemohla vydržať ()

Derek

predstavte si úplne jednoduchý námet (otec zažíva rôzne ťažkosti s dospievajúcimi dcérami), prihodte pár hercov (najlepšie nejaká ostrielaná tvára dávno za hereckým zenitom-ritter) a sem tam pár dobrých vtipov. vznikne klasický, úplne štandardný us seriál u ktorého sa sem tam zasmejete, ale že by sa vám nejako výrazne vryl do pamäti, tak to rozhodne nie. ()

BMAJTZ

Me osobne to zase tak spatne neprijde. Par dobrych vtipu par spatnych a celkove mi z toho vyjde docela slusny sitcom. Nic vyjmecneho ale cloveka zabavi. ()

Noomi

Prvé časti a vôbec celá prvá séria je hrozne suchá a nezaujímavá. Akonáhle sa tam však objavil David Spade ako CJ, začalo ma to neskutočne baviť. Celkom pri zmysloch odporúčam preskočiť celý začiatok, nestojí za hlbšie skúmanie. ()

Mahoney.

V pohode seriál. No vôbec som nečakala že v druhej sérii hlavný hrdina zomrie. Až teraz som zistila že John Ritter zomrel naozaj... ()

salamandrr

Spokojenost, postava otce Paula je geniální a realistická, jde o chytrý situační humor, zasezený do vždy vděčného prostředí dospívajících dcer. Prozatím jsem skončil tam kde herec John Ritter zemřel, nevím zda má cenu se dívat dál, on je to na čem seriál stál ()

mirak2

Katey Sagal mala ostat pri dabovani Futuramy, herecka je hrozna, herci boli hrozni v celom seriali, snad okrem Rittera (John), Spadea (CJ) a Garnera (granpa). Ale aspon obcas to bolo zabavne ()