Eternal Beauty

Scénografie:

Tim Dickel

Kostýmy:

Sian Jenkins

Nebýt skvělých hereckých výkonů, asi bych to po 20 minutách vypnul. Takhle jsem si to užil, i když víc než polovinu filmu jsem se těšil, až si tu přečtu, o čem to bylo :-) Ale finále vše osvětlilo.(28.8.2020)

• Aljak

Tak toto bolo fakt že podivný film o ešte podivnejších ľuďoch. Áno, vo filmoch o schizofrenikoch sa často ťažko orientuje, ale toto bol skutočne poriadny náklad chaotických dejových impulzov. Ja som sa v tom poriadne strácal, a v konečnom dôsledku by som ani nedokázal prerozprávať dej filmu nezainteresovanému človeku. Možno som sa len nedostatočne sústredil, ale asi nebudem sám, ktorému to celé prišlo ako film z kategórie čudných a podivných.(20.10.2020)

Zaujímavý filmový experiment. "Eternal Beauty" je tak trošku výlet do mysle Sally Hawkins trpiacou schizofréniou. Film má podľa mňa dobré momentky, no miestami je ťažké sa do neho úplne ponoriť, lebo to nie je veľmi jednoducho napísaná story. Niekedy sa odohrávajú momentky v hlave našej protagonistky, niektoré veci sú naopak skutočné. A film nás rozhodne nevodí za ručičku a nevysveľuje dokopy skoro nič. Všetko je to na našom vlastnom vnímaní. Niektoré momentky sa dajú pochopiť celkom jednoducho, pri iných som si zase nebol úplne istý. Film je určite zaujímavý, veľmi komorný, no neviem či by dokázal osloviť veľa ľudí. Ja som rád, že som ho videl raz a Sally Hawkins rozhodne podala vynikajúci výkon. A rovnako je na tom aj David Thewlis. No osobne mám radšej asi niečo, čo je pre mňa viac uchopiteľné. Hodnotenie: B-(12.1.2021)

Film o bláznech a magorech na obou stranách fronty, v hlavních rolích s těmi nejúžasnějšími britskými herci. David Thewlis a Sally Hawkins mají na zvláštní charaktery docela štěstí a hrají, jak kdyby nepředstírali:).(25.8.2020)

Absolútne nečakané prekvapenie pre mňa. Nebolo to síce tak dobré ako napríklad Angel Baby (1995), ale toto bolo skôr pre náročnejšieho diváka. Režisér sa tu vyhral s postavami, hlavne s postavou Sally Hawkins, pre ktorú je to podľa môjho názoru jej najlepší herecký výkon za celú je kariéru. No nezaháľal ani David Thewlis, ktorého mám stále radšej. Kde sa zjaví, tam pohľad na obrazovke ako prikovaný. Čo sa týka obsahu, ide o takú smutnú sondu do života paranoidnej schyzofreničky v nelineárnom príbehu. Náročnejšie na vnímanie diváka, no o to viac emotívnejšie. Netvrdím, nie všetko som pobral a niektoré scénky bavili menej, ale celkovo veľká spokojnosť. Silný nadpriemer. 85/100(23.11.2020)