La nuit des traquées

La Nuit des traquées

Night of the Hunted

Horor / Sci-Fi / Thriller

Francie, 1980, 88 min

Na snímku „La nuit des traquées“ skutečně nic moc nepřekvapí, alespoň v případě, pokud jste již něco od Jeana Rollina viděli. Ve vyprávění se trochu opakuje, i když je zde více děje, není tak zásadní jako to, co je zobrazováno. Překvapivě už se ale snímek „La nuit des traquées“ stává v podstatě softpornem bez toho, aby v něm byl větší poetický přesah, což se mi zrovna na Rollinovi líbilo.(8.7.2019)

• Campbell

Tak a je tu další šílenost od Rollina, tentokrát se nejedná o upířinu ale o jakýsi mix všeho možného. Co jsem po shlednutí řekl bylo "Do prdele tady nebylo 5 minut aby tu nebyl sex". Mě by to nevadilo ale tenhle film nebyl ani moc horor spíše jako eroťák z Novy. To přirovnávýní s Cronenbergem mi taky zrovna moc nesedí, tohle není ani chytrý ani to nedokáže zrovna moc zaujmout. Herečky tu jsou aby tu byly nahý(jediný plus na tomhle filmu), chlapy tu jsou jako oběti nebo totální idioti. Prostě srajda. Rolline Rolline co jsi to udělal.(21.12.2013)

Deprimujúci interiérový horor, v ktorom sa dobré momenty striedajú s tými menej presvedčivými. Pornoherečka Brigitte Lahaie, ktorá tu stvárňuje hlavnú postavu je príťažlivá žena a keď zo seba zhodí šaty (s tým nemá absolútne žiaden problém), tak to stojí za to. Keď už nič iné, tak sa tu aspoň po niekoľkýkrát potvrdilo, že nahota a násilie vytvárali správnu živnú pôdu pre podivné príbehy, v ktorých mal Jean Rollin záľubu.(2.3.2011)

• hladass

No, tak Night of the Haunted určitě nepatří mezi nejlepší Rollinovy snímky, ale i tak se stojí za to na něj podívat... Nemá sice klasickou Rollinovu atmosféru (přece jenom prostředí starých, polorozpadlých hradů, hřbitovů a starých vesnic sedí Rollinovi více než mrakodrapy ve městě), ale kdo zná Brigitte Lahaie ví, že ve filmu bude velké množství nahoty a sexuálních scén, pár lehkých gore vražd se člověk taky dočká a protože to celé dost připomíná reného Croneneberga, tak proč se nepodívat... Ale jednou bohatě stačí...(18.9.2011)

• majo25

Kto čaká horor, nedočká sa, a sci-fi spočíva iba v tom, že doktori nevedia príst na záhadnú chorobu divne sa chovajúcich ľudí. Tí sa musia sexuálne vzrušovat, čo podmienuje veľa nahoty a sexu v snímku; a sú to čisto prvoplánové scény. Vlastne aj herci sa správajú ako keby hrali prvýkrát pred kamerou, alebo ako nejakí pornoherci. Ešte aj to gore je slabučké. Logika vo filme patrí medzi najnegatívnejšie stránky filmu. Čiastočne zaujme kvázi futuristické mesto s modernými budovami a mrakodrapmi. Celkovo snímak neodporúčam. Hodnotenie: 30%(13.8.2013)