poster

Vyšetřování Michaela Crowea (TV film)

 • USA

  The Interrogation of Michael Crowe

 • Slovensko

  Vyšetrovanie Michaela Crowea

 • Slovensko

  Nešťastné priznanie

Drama / Krimi

USA / Kanada, 2002, 87 min

 • in4mator
  ****

  Tento druh filmu stojí hlavně na hereckých výkonech a já musím říct, že i když jde o TV film, všichni hlavní účinkující se svých rolí zhostili opravdu přesvědčivě, zejména představitel Michaela Crowea. Co se týká obsahu a prostředí filmu, jak už název napovídá, jde o vyšetřování chlapce obviněného z vraždy své sestry, a tak se skoro celý film odehrává ve výslechové místnosti nebo v soudní síni a nejbližším okolí. Přesto se ale podařilo udržet to správné napětí po celou dobu a to i díky rozumné stopáži. O kontroverzních metodách výslechu se v dnešní době pořád mluví (resp. píše), ale jak vidět, kolikrát stačí jenom obyčejný psychický nátlak a přiznání je na světě. Samozřejmě v tomto případě šlo o čtrnáctiletého kluka, takže se to nedá srovnávat např. s bezcitným teroristou, ale podle jednoho rozhovoru s vyšetřovatelem se takové případy stávají i u nás, že se člověk přizná k něčemu, co neudělal. (A to je hlavní důvod, proč jsem proti trestu smrti...)(26.8.2009)

 • kareen
  ****

  Tv zpracování sice nepřekvapivě nedisponuje nějakou velkou filmovou originalitou, ale příběh samotný je natolik silný a kontroverzní, že zaujme od začátku do konce a zasáhne o to více, že je natočený podle skutečných událostí, které by byly hodně traumatické i pro dospělé, tady je horší, že jde o děti. Navíc myslím, že to pro malého Marka Rendalla muselo být vyčerpávající i po herecké stránce, ale zhostil se toho podle mě na výbornou.(29.8.2015)

 • TheMaker
  ****

  Na televizní poměry dobrý film. Jen mi ten kluk v hlavní roli moc neseděl a ještě další herci, ale líbilo se mi to ......(7.1.2009)

 • st.verka
  *****

  Byla jsem až otřesená z toho, čeho jsou vyšetřovatelé a policie schopni a jak bezmocný proti nim člověk je. Nedělám si iluze o žádné spravedlnosti a po shlédnutí tohoto filmu tím pevněji.(19.7.2009)

 • smilicek
  ****

  Hooodně dobrý film. Je to o čtrnáctiletým klučíkovi jménem Michael Crowe, který je obviněn z vraždy své sestry Stephanie (12). Policie má za to, že to spáchal a chtějí ho obvinit za každou cenu, i když neví, zda to opravdu udělal - dá se říci, že už před výslechem se rozhodli, že to udělal on. Michaela vyslíchají dlouhé hodiny až ho pod psychickým nátlakem zlomí. Do této vraždy je namočen i jeho kamarád. Bylo rozhodnuto, že oba budou souzeni jako dospělí. Důkazy ukazují na bezdomovce, který byl již jednou trestán. Našla se u něho i krev na oblečení. Policie ale stále věří, že to udělali chlapci. Soud nakonec tento proces zamítl, což znamenalo možnost kdykoliv tento případ znovu otevřít. Rodiče obviněného chlapce podali stížnost... Při dokončení tohoto filmu nebyla ještě žaloba Croweových proti policii a dalším rozhodnuto. Na konci filmu byl dopsán dodatek, že - 15. května 2002 bylo zproštěno obvinění Michaela Crowera. Je hrozné, že je tento film natočen podle skutečnosti. Tomuto filmu dávám: ****(30.3.2009)

 • Ally Sheedy