Amerika 3000 (festivalový název)

America 3000

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 1986, 84 min

David Engelbach

David Gurfinkel

I just love old-school sci-fi! Moc pěkná, nenáročná, post-apokalyptická zábava. Pohled na budoucnost trochu jinak. Námět mi připomínal spíše koncept staré dobré Sexmixe, ale zpracování podobné Šílenému maxovi bylo fajn. Teda, auta by mi tu nevadily, ale na koních to cválalo taky dobře. Taková Rudá Sonja a Mad Max mix! Napodobenina Žvejkala radostně skotačícího s tranzistorákem? WTF?! Film má dost slabých míst. Vypravěče bych klidně vypustil. Ale herci a hérečky byli sympatičtí, mladí, silní a krásní. A nakonec to nějak doklepali. Díky nadsázce a nápadu byl tento filmek celkem originální a zajímavý. Hvězdičku přidávám za vlezlý rockový soundtrack!(5.1.2013)

• TERRORDROME

Totálne béčkový šrot z produkcie patrónov Golana a Glóbusa, kde v postapokalyptickej budúcnosti bojujú proti sebe muži a ženy. Zo žien sa staly nadradené amazonky s naducanými trvalami, zatiaľ čo z mužov podradný santusáci a nedobrovoľný oplodňovači. Hneď na úvod vybafne pár prekvapivo napumpovaných akčných scén, hlavne tá kde je konvoj amazoniek napadnutý bandou chlpatých Homo-Erektusov-Kaktusov, to bola veľká švanda. Uprostred filmu to bohužiaľ zredne a bitky ustúpia deju. Mužský hrdina objaví podzemný bunker a v ňom rôzne užitočné serepetičky, laserovú pušku ( v praxi takmer nevyužitú ), granáty, svetlice, magnetofón a samozrejme onen zlatý oblek vhodný k ošáleniu všetkých prostoduchých súkmeňovcov. S pomocou pyrotechnických efektov sa potom chlapi snažia oblbnúť ženské, ale tie harpyje sa maximálne tak naštvú a vyrazia na trestnú výpravu s cieľom drviť gule a trhať chujov. Finálna pohlavná márovačka bola riadne brutálna, radosť pozrieť. Nakoniec však všetci pochopia že si musia dať pusy a byť k sebe dobrý. Môžu si predsa byť vzájomne užitočný, ženy umyjú riad, muži pozabíjajú pavúkov na hajzloch a spoločne im bude sssuper. Najväčšou haluzou filmu bol ten "úžasný" Yetty čo sa tam pokojne producíroval, striekal na seba dezodorant a nakoniec tancoval s magičom v ruke. Kde sa vôbec vzal? Dokonalý, štýlovo debilný osemdesiatkový brak.(30.1.2014)

Tak tohle je asi nejvíc pětihvězdičkový odpad, který jsem za poslední leta na otrlci skenovala. Tuna laku na vlasy, nástroje z doby kamenné, tranzistorák a zlatá kombinéza, osmdesátkové sci-fi tak, jak ho milujeme. A já se ptám: Proč pořád točíme nepřiznaně laciné filmy z dob nedávno minulých a ne tohle?!(10.3.2013)

První co mě napadlo, že je to mix mezi Planetou opic a Xenou. Je 9 století po nukleární válce, lidstvo bylo vybombardováno do doby kamenné (a to včetně změn v řeči), z žen se staly amazonky a z mužů lovná zvěř, která je využívána jako otroci nebo oplodňovači. Když jeden z mužů nachází bunkr z doby války a v něm pár věciček (kombinéza, laserová puška, granáty, kazeťák), situace se mění. Musím uznat, že ač jsem tomu béčku nedával moc, nakonec mě to totálně strhlo a ve finální řeži jsem měl sto chutí zařvat "vyserte se na to". Ale nakonec to (relativně) dobře dopadlo a já si užil jedno moc pěkné postapo béčko.(19.1.2016)

Přiznám se, že nevím jak tuhle totální zběsilost hodnotit. Je to krapet mimo standartní hodnotící meze, ale nějakým záhadným způsobem to má svoje kouzlo (nebo to jsou ty piva). Každopádně jsem se u toho docela bavil, ale velkou výtku bych měl, film je to na takový brak poněkud cudný a nejsou ani vidět žádné ženské vnady. Trocha to vynahrazují pekelné osmdesátkové trvalé zůčastněných ženských. Vidět to s českým rychlodabignem přes němčinu, asi bych přitlačil, leč nezadařilo se. Na druhou stranu i ta angličtina je hodně, hodně divoká.(6.4.2013)