Amerika 3000 (festivalový název)

America 3000

Tony Berg

Kostýmy:

Debbie Leon
  • Bozvav

Nostalgie sice zafungovala (jinak bych se na to nedodívala ani do konce), ale zatím co v roce 1988 mi to přišlo fakt hustý, dnes už jsem se jenom smála. Je to nablblé, výprava ubohá a dialogy díky monodabingu pod bodem mrazu. Nápad přitom úplně marný nebyl. Mohla to být taková americká Sexmise, kdyby..... . Za mne jedna hvězďule právě z té nostalgie.(29.12.2019)

• TERRORDROME

Totálne béčkový šrot z produkcie patrónov Golana a Glóbusa, kde v postapokalyptickej budúcnosti bojujú proti sebe muži a ženy. Zo žien sa staly nadradené amazonky s naducanými trvalami, zatiaľ čo z mužov podradný santusáci a nedobrovoľný oplodňovači. Hneď na úvod vybafne pár prekvapivo napumpovaných akčných scén, hlavne tá kde je konvoj amazoniek napadnutý bandou chlpatých Homo-Erektusov-Kaktusov, to bola veľká švanda. Uprostred filmu to bohužiaľ zredne a bitky ustúpia deju. Mužský hrdina objaví podzemný bunker a v ňom rôzne užitočné serepetičky, laserovú pušku ( v praxi takmer nevyužitú ), granáty, svetlice, magnetofón a samozrejme onen zlatý oblek vhodný k ošáleniu všetkých prostoduchých súkmeňovcov. S pomocou pyrotechnických efektov sa potom chlapi snažia oblbnúť ženské, ale tie harpyje sa maximálne tak naštvú a vyrazia na trestnú výpravu s cieľom drviť gule a trhať chujov. Finálna pohlavná márovačka bola riadne brutálna, radosť pozrieť. Nakoniec však všetci pochopia že si musia dať pusy a byť k sebe dobrý. Môžu si predsa byť vzájomne užitočný, ženy umyjú riad, muži pozabíjajú pavúkov na hajzloch a spoločne im bude sssuper. Najväčšou haluzou filmu bol ten "úžasný" Yetty čo sa tam pokojne producíroval, striekal na seba dezodorant a nakoniec tancoval s magičom v ruke. Kde sa vôbec vzal? Dokonalý, štýlovo debilný osemdesiatkový brak.(30.1.2014)

I just love old-school sci-fi! Moc pěkná, nenáročná, post-apokalyptická zábava. Pohled na budoucnost trochu jinak. Námět mi připomínal spíše koncept staré dobré Sexmixe, ale zpracování podobné Šílenému maxovi bylo fajn. Teda, auta by mi tu nevadily, ale na koních to cválalo taky dobře. Taková Rudá Sonja a Mad Max mix! Napodobenina Žvejkala radostně skotačícího s tranzistorákem? WTF?! Film má dost slabých míst. Vypravěče bych klidně vypustil. Ale herci a hérečky byli sympatičtí, mladí, silní a krásní. A nakonec to nějak doklepali. Díky nadsázce a nápadu byl tento filmek celkem originální a zajímavý. Hvězdičku přidávám za vlezlý rockový soundtrack!(5.1.2013)

Sú naozaj iné veci, ktoré môžu muži a ženy spolu robiť, než iba bojovať. Brak brakov, ktorý je zaujímavým pohľadom, aj z inej ako béčkovej stránky. Tu chcel niekto myšlienku a išiel na to dobre. Akčné, úsmevné a na záver ponúknu aj dojáky. Za kúzelnú atmosféru, vytvorenú jednohlasým dabingom a obrazom viditeľne x-tej kópie, prihadzujem jednu šťavnatú star navyše.(28.10.2020)

Pro osmdesátokové úchylárny mám slabost. Zvlášť pro ty postapokalyptické a genderově vyhrocené. A jak jsem tak skenovala, v roce 3000, po velkém bombení, zřejmě ze světa zmizelo skoro všechno, ovšem laku na vlasy zůstalo (díkybohu) dosti. Pětihvězdičková genialita snímku umocněna desetihvězdičkovým simultánním překladem, který film povznáší do naprosto netušených dimenzí! Ať žije oldschool a velký Zeeeeman!(10.3.2013)