poster

Amerika 3000 (festivalový název)

 • USA

  America 3000

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 1986, 84 min

Režie:

David Engelbach

Kamera:

David Gurfinkel
(další profese)
 • Koly
  ****

  Jako dítě jsem dokázal na videokazetě otočit tenhle film i čtyřikrát za weekend. Dnes, téměř po patnácti letech, už pro mě poněkud ztratil na lesku. Viděl bych to tak na tři hvězdy, ale jednu přidám za super opičáka. Je to něco mi Žvejkem a Yetim.(31.1.2008)

 • Han22
  ****

  První co mě napadlo, že je to mix mezi Planetou opic a Xenou. Je 9 století po nukleární válce, lidstvo bylo vybombardováno do doby kamenné (a to včetně změn v řeči), z žen se staly amazonky a z mužů lovná zvěř, která je využívána jako otroci nebo oplodňovači. Když jeden z mužů nachází bunkr z doby války a v něm pár věciček (kombinéza, laserová puška, granáty, kazeťák), situace se mění. Musím uznat, že ač jsem tomu béčku nedával moc, nakonec mě to totálně strhlo a ve finální řeži jsem měl sto chutí zařvat "vyserte se na to". Ale nakonec to (relativně) dobře dopadlo a já si užil jedno moc pěkné postapo béčko.(19.1.2016)

 • Chrustyn
  **

  Když jsem se na to díval, po celou dobu jsem si říkal, kde jsem to vyhrabal a proč na to vlastně čumím. Neskutečný "osmdesátkový" patvar, kde není vážně míněná jediná vteřina.(20.3.2013)

 • Pecival
  ***

  Přiznám se, že nevím jak tuhle totální zběsilost hodnotit. Je to krapet mimo standartní hodnotící meze, ale nějakým záhadným způsobem to má svoje kouzlo (nebo to jsou ty piva). Každopádně jsem se u toho docela bavil, ale velkou výtku bych měl, film je to na takový brak poněkud cudný a nejsou ani vidět žádné ženské vnady. Trocha to vynahrazují pekelné osmdesátkové trvalé zůčastněných ženských. Vidět to s českým rychlodabignem přes němčinu, asi bych přitlačil, leč nezadařilo se. Na druhou stranu i ta angličtina je hodně, hodně divoká.(6.4.2013)

 • hirnlego
  ****

  (hodnocení umocněné dvojhlasým simultánním překladem, Peťa jede!)(10.3.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace