Survival Zone

všechny plakáty
Jihoafrická republika, 1983, 90 min

Karlos80

Izolovaná zóna jak příznačný to název pro toto ultra-levné a raritní jihoafrické post-nukleární/post-apokalyptické béčko (místy mi to připomínalo spíše tv-film), které ale nakonec nebylo vůbec špatné, trochu slabší ve scénáři (občas nejasné a nevysvětlitelné momenty) a pomalejší v jednotlivých částech, ale jinak docela dobrá efektivní zábava, pokud se tedy přenesete přes nějaké menší nedostatky, máte tu docela solidní malý žánrový film. Je fakt že jsem se skoro vůbec nenudil, film nepostrádal dobrou akci, napětí, hezké nápady (například helma vůdce nemilosrdného zločineckého motorkářského gangu v koženém outfitu, s umělou hlavou panenky na jejím vrcholu, no nevím, spíše to bylo úsměvné než jakkoliv hrozivé) nějaké ty dějové zvraty a místy opravdu překvapivé surové a brutální násilné scény. Nezapomenutelný dekapitovaný "Big Man" ve finále:-)! Inspirace australskou post-nuke klasikou "Mad Max 2" byla očividná a nepopřetelná. ()

• Ve scéně, kdy je mladá dcera se svým koněm a vidí přijíždějící motorkářský gang, před kterým poté útíká, má na sobě šortky. Když se však dostane do domu, má oblečené džíny. (Karlos80)