Britney Spears Live and More!

(koncert)
  • USA Britney Spears in Hawaii: Live and More!
Hudební
USA, 2001, 78 min

dr.horrible

[Dr.Horrible a história vývoja: Epizóda 15 - Britney and more] Trapas? Pôvodne som mal obavy zo samotného hodnotenia tohto DVD, ale pred kým? Spearsová tu zaujíma len hŕstku nešťastníkov a moje komentáre aj tak nikto nečíta, tak si môžem napísať čo chcem a šanca že na to niekto narazí je minimálna. Začalo to keď som mal asi jedenásť. Nechcene patrím do generácie odchovanej MTV a bol som vo veku predpubertálnom, keď si človek ešte plne neuvedomuje ktorý song je zlý a ktorý dobrý, a z pohľadu ostatných je toto obdobie tolerované. A človek tomu neunikne. Z televízie, z rádia, z Brava (ktoré vtedy fičalo a o ktorom som nedávno zistil, že ešte stále vychádza), z médií celkovo sa na vás neustále valí ten najhorší popkultúrny odpad, a či to máte radi alebo nie, je to skrátka všade. A ja som to neznášal! Umelá, afektovaná, sladká tvárička s vyhláseným embargom na panenstvo, vydávajúca jeden shit za druhým, s kadenciou nenormálneho rázu. Už vtedy mi dochádzalo, že v tom nie je žiadne umenie ani prínos, a že Brit nie je tým, na čo sa hrá. Ona za to vlastne chudátko ani nemohla. Len mala tú možnosť a ksicht plodí talent, a tak dopadla ako veľa ďalších Culkinovcov a Jacksonovcov, ktorých kariéra pripravila o dospievanie. Mimochodom Britney nie je speváčka, nie je skutočná, je to prefabrikát - pásová výroba - jedna z mnoha vypustených do obehu, a jedna z mnoha tých, kto sa uchytili bez jediného vlastného nápadu a toho, čo bývalo kedysi dávno v praďalekej galaxii nazývané talentom. Príklad číslo jedna: Superstar. Dokonalá ukážka toho, že nie každý, kto dokáže spievať, sa môže stať niekým, a že niekým sa väčšinou stanú tí s dobrým agentom a účesom; a táto súťaž je vlastne verejným priznaním diania v showbiznise a umelého vytvárania neschopných hudobníkov. Inak povedané, zasmejme sa sami sebe. By the way Brit sa tiež zúčastnila a stálo to desať mega. Príklad číslo dva: Dospelá Britney. Akonáhle nadobudla svojprávnosti, jej kariéra sa zrútila, striedala jeden škandál za druhým, vyholila sa dohola, odvykačky, žaloba za zanedbávanie výchovy jej potomstva (nevidím v tom žiadnu paralelu)... A za najväčší joke považujem, že singel "I'm A Slave 4 U" vyšiel skorej ako I'm "Not A Girl, Not Yet A Woman,” byť sú z jedného albumu. Aby som sa na chvíľu vrátil späť k sebe a k tomu, čo je z predchádzajúceho textu zrejmé, ja si uvedomujem všetku dekadenciu a nevkus fenoménu tejto speváčky, a neznášam to, ale neni úniku. A ako sa mi to už skoro 20 rokov vrýva pod kožu, tak som to (ju) vlastne začal mať rád, nech je jej hudba akokoľvek slaboduchá; nech sa bozkáva s päťdesiatročnou Madonnou, a akože kamaráti so svojou večnou rivalkou (Ch.A.), narozdiel od ktorej nadobudla slávy bez talentu; a všetkým čo robí a povie stále viac presvedčuje celý svet, že je len výtvorom masovej demencie, za ktorý si môžme sami. Slovami Irvina Welsha: "Doba sa nemení, menia sa ľudia" a furt vyrastá nová generácia ignorantov - vtedy bola Britney, dnes je Miley, nemusíte nič, záleží len na tom, či vás "vyprodukujú" schopní ľudia. Takže poďme hodnotiť: Doktor, áno alebo nie? Budem sa držať vývoja a ako platí všade na svete, najväčší úspech majú najväčšie sračky, a tak to miesto pôvodne zamýšľaných zmierlivých troch hviezdičiek pekne prepálim a šupnem tam plnú, nech jej v rámci recesie stúpne priemer aspoň o ten jeden bod. Mimochodom DVD obsahuje niekoľko skečov z MTV a myslím aj niečo zo Saturday Night Live, Koncert z Havaja a kopu klipov z obdobia, keď ešte Britney nechcela svetu priznať že má rozkrok. Enjoy it :3 () (méně) (více)