Reklama

Reklama

My jsme Vlna

(seriál)
Trailer
Drama
Německo, 2019, 4 h 58 min (Minutáž: 45–54 min)

VOD (1)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Tajemný spolužák přivede čtyři idealistické teenagery k revoltě proti rostoucímu nacionalistickému zápalu, ale jejich hnutí se podivně zvrtne. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (8)

Mani 

všechny recenze uživatele

Téma není špatné, cením reference na práci Naomi Klein, St. Pauli ad. Je cítit jak moc jsou antisystémová témata autorům vzdálená a že při natáčení romanticko-akční srajdy pro teens only vychází z popkulturního otisku sociálních, revolučních hnutí a myšlenek bez jakékoli hlubší úvahy nebo sdělení. Lecos se dalo vytknout i Die Welle což je zde zřejmě nejsilnější reference a i její logika značně pokulhává. Tohle bohužel zdaleka není počin, o kterém budu další den přemýšlet a na který si po letech bude proč vzpomenout. O to hůř, že to, nebo čistý zisk tvůrcům jako odkaz jejich práce zřejmě stačí. ()

fraktal 

všechny recenze uživatele

Na motivy výborného německého drama Vlna (Die Welle), který je zde na csfd nazván "Náš vůdce", ovšem celé téma posouvá dále, chytře otevírá současná témata (enviromentalismus, Occupy movement, Anonymous, ...) a zároveň ukazuje nebezpečí valící se sněhové koule. Jediné, co mne chytalo za rozum byla očividná "hollywoodskost" celého toho spektáklu (krásní hrdinové, láska vždy na pravém místě a tak - celková černobílost postav zakončená klasickým a naprosto bezesporným happyendem). Nicméně nezbývá než konstatovat, že Netflix po Atypical, 13 Reasons Why, The End of the F***ing World, La Casa de Papel (Money Heist), Sex Education, Big Little Lies, Sense8 a Disenchanted opět udeřil na správnou strunu. ()

Reklama

Don82 

všechny recenze uživatele

Romantika revoluce a společenské změny v době sociálních sítí a elektrických skútrů. My jsme Vlna vychází námětem ze staršího filmu Die Welle (vřele doporučuji, snímek je svým stylem daleko více radikální), který je založen na experimentu z USA z 20. let. Tento Netflixovský pokus hodnotím více méně průměrně. Jako hlavní problém vidím v tom, že se "pulzující" a dynamický námět utopil ve scenáristickém chaosu a plytkosti příběhu. Seriál jede po celou dobu na půl plynu a hlavní myšlenka se postupně rozpadá na menší a menší celky. Co je ale hodné k zamyšlení je to, jestli naivita, nelogičnost a nepochopení souvislostí celé naší skupinky "revolucionářů" bylo záměrem tvůrců a vytáhnout tak na světlo a dokázat, že revoluci nelze dělat silou, navíc v čele s partou středoškoláků. A nebo to záměr nebyl a pak jsou naivní sami tvůrci. ()

Falconica

všechny recenze uživatele

Lol, extremně pravičácky politizovaná show. Ještě nejsem ani na konci prvního dílu a už teď jsem napruzená, kdo že to natáčí seriál o levicovým aktivismu a vůbec ho nechápe, akorát ho chce pošpinit:-D Jasněěě,násilí je přece běžnou zbraní každýho aktivisty za práva lidí či ochranu planety:-D Klasickej nástroj konzervativce- přesvědčit lidi uprostřed, že levice je hrozně nebezpečná a chce jim brát práva:-D Už jenom to přirovnání k původní Vlně...ať žije Strawman a fearmongering. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

je tu sice hodně viditelná inspirace 12 let starým Ganselovým filmem,ale bohužel narozdíl od něj funguje tak z poloviny.Zatímco Ganselova Vlna poukazovala na to jak snadné je manipulovat davy, jak zrůdná dokáže být prakticky jakákoliv sekta/diktatůra a jak nebezpečný dokáže být pravicový extremismus a všechno v tom filmu fungovalo jak mělo,tak tady se to neděje.Seriál na to sice jde z druhé strany a pravicový extremismus vyměnil za ten levicový,ale mnohem víc než jako kritické dílo,které by mělo reflektovat palčivé otázky dneška,působí spíš jako že banda více či méně znuděných děcek neměla co dělat a tak se začala bouřit a ničit cizím lidem to co si sami vybudovali.Samozřejmě,dá se v tom nalézt,že kapitalismus je fuj (ovšem nenabízí to žádnou protiváhu),konzum je fuj,policie je fuj,rodiče jsou debilové kteří ničemu nerozumí a hodně z toho by se dalo i pochopit,ovšem pokud s tímhle přichází děti (mladiství),kteří si pak všechno točí na ajfoun,píší si spolu přes ajmek a když náhodou mají průšvih tak pro ně přijedou rodiče ve svém BWM a odvezou je do jejich luxusního domu,působí to spíš úsměvně/trapně (neplatí pro všechny postavy,ale...).Zcela určitě je tady toho velká spousta k zamyšlení,ale bohužel pro všechny se to hodně tluče s tím jak je vše zpracováno.JInak technické stránce a hlavně hercům není moc co vytknout...60% ()

Galerie (25)

Reklama

Reklama