Chřestýš

Scénografie:

Geoff Wallace

Kostýmy:

Daniela Moore

Je pravdou, že Netflix má za sebou aj podstatne slabšie kúsky ako tento tak budem trochu zhovievavejší ako k ostatným jeho filmom. Názov fanúšikov hororu spolu s úvodom zaviedol na trochu inú stopu a kto očakával prenasledovanie rodinky agresívnym štrkáčom či nadrozmerným štrkáčom na spôsob Anakondy dočkal sa niečoho úplne iného. Či to bolo práve najlepšie riešenie tažko povedať, ale tak v poslednom čase som videl hrozné výkony nielen vo filmoch,ale ešte aj futbalistov zo susedného mesta v Púchove a tak nakoniec o pol hviezdičky viac ako by si to zaslúžilo.(28.10.2019)

Tak tomu teda říkám promarněný potenciál... Mohla z toho být vtahující variace na The VVitch z moderního Mexika, a stal se z toho unavenej thriller s hororovými prvky. Vážně tam ten náběh na mrazivou poušťní mytologii byl, a já nechápu, proč od ní režisér upustil, a namísto atmosférického čarodějnictví se vydal po cestě revenge dramatu. Tak dobrý to mohlo bejt!! Ale aspoň štěstí, že už se pak scénář držel té samé cesty až do konce, osobně jsem se bál, kdy na mě zpoza rohu vybafne rádoby šokující finále typu Hranice života nebo nedávného Roztříštění...(25.10.2019)

• BOURQUE

Ďalší pokus Netflixu s vlastnou tvorbou, o ktorej môžeme povedať, že (opäť) nedopadlo dobre. Klasický B-ový scenár, kde vás v podstate nič neprekvapí. Škoda, že ani režisér a ani herci z toho nedokázali vyčariť aspoň niečo „priemernejšieho“. Osobné hodnotenie: 59% (*) (27.10.2019)

• Zombiepod

Dôkaz toho, že Netflix dá dnes prachy kadekomu, na kadečo. Ďalší pseudohoror, ktorý by mal ostať zabudnutý, pretože i napriek krátkej stopáži je to vyslovene strata času. Nulová atmosféra, veľmi slabé herecké výkony, a nemá to ani hlavu ani pätu, o nejakej záhadnej zápletke, či nedajbože lakačkách sa ani neodvážim hovoriť. Jedna hviezda len za celkom dobrý rozbeh, kým som ešte nevedel, aká kravina za z toho nakoniec vyvrbí.(27.10.2019)

• peter12

Filmy na téma život za život mávajú občas dosť svižný až adrenalínový dej. Lebo čas sa kráti a k splneniu cieľa chýba ešte jedná ťažká maličkosť. Lenže tento film, taký rozhodne nieje. Je tu veľa hluchých scén, hororových prvkov je tu minimum a scenár neprišiel zo žiadnym zaujímavým zvratom a tam sa ich, teda ponúkalo viacej. Herci sa tiež moc neukázali, hlavne od Carmen sa čakalo, že bude hysterická sviňa, ktorá ide cez mŕtvoly, ale nie, dievča sa nejako bálo prejaviť. Netflix tento rok ukázal, že netočí len braky i keď tento práve takým bol.(2.12.2019)