Lena je mladá, pohledná a úspěšná gynekoložka, které se daří zachraňovat i těžké porodní případy. Její manžel je průměrný herec oblastního divadla, který jí věnuje čím dál méně pozornosti a něhy. Fakt, že z jejich vztahu zmizel sex a že je Sergej přilepený k telefonu, kde mu pořád pípají textovky, zavdává důvod k podezření. Lena si chce znovu připadat žádoucí, a tak začne svádět náhodné muže, o nichž většinou ani neví, jak se jmenují. Nový pocit zatím nepoznané svobody ale přinese nečekané následky. (Letní filmová škola)

Necrotongue

Ruští tvůrci se sice odvážně pustili do erotických scén, takže jsem se nedočkal typických amerických "přeskalhotovek", ale zřejmě na to padla veškerá jejich invence. Příběh byl totiž poněkud tuctový, tempo pomalé, herecké výkony nepřesvědčivé, takže ve výsledku to byla docela nuda. Za osvěžující pokládám ten fakt, že se zde nevyskytl ani náhodně procházející černoch nebo osoba, kterou bych musel popsat kapitálkami ze tří čtvrtin abecedy. ()

cinemafil

Znáte to... Díváte se na film, co mu graduje děj. Hrne se to dopředu. Pikantní scény, inu to k tomu patří a pak čekáte na finále... nezvládnutý závěr a je po radosti. Chybí katarze , prostě taková nijaká cesta autem a domyslete si... krize pokračuje? nebo našli cestu k sobě? Škoda . Jinak herecký výkon Leny byl značně prkenný a sterilní, manžel to moc nevylepšil, celkově béčkové výkony. 3* ()

Aljak

Charakterizoval by som to ako realistická intímna psycho dráma. Zápletka relatívne jednoduchá, no plná dilem, krivdy a posadnutosti. Pre mňa ako milovníka naturalizmu to bolo rozhodne nadpriemerné, hoci by som ocenil, keby to nebolo až také priamočiare a jednoduché. Určite by príbehu pomohlo, keby bol dej o čosi detailnejší a rozvetvenejší. 80 minút na takýto film bolo podľa mňa proste málo, a vôbec by mi nevadilo, keby mal o ďalších 40 min viac, a bol by priestor na lepšie spracovanie deju. Každopádne, Верность ma bavila, na čom má veľkú zásluhu nesmierne sympatická a vzrušujúca Evgeniya Gromova (Lena). Za mňa 4*! ()

Arsenal83

Film o tom, že sa žene treba v manželstve venovať, inak ujde ako háravá fena. A zo žiarlivosti obráti svet hore nohami. Film sa dramaticky veľmi dobre vyvíja, no po odhalení a urovnaní situácie ide film v posledných 20 minútach pozvoľna dole. Pritom možností ako to poriadne rozpumpovať bolo veľmi veľa (napríklad tá situácia s pokutou alebo keby tam bolo pristihnutie). Nič však neostalo využité. A ešte som neporozumel, odkiaľ zobrali tú "herečku" Jevgeniju Gromovu, niekde z moskovskej výpadovky? Pretože herecky by bola aj ok, ale na kiu mater si povedala, že je normálne ukazovať na kameru vagínu a sporadicky si dať vlasatého vtáka do huby? Film by sa obišiel aj bez tej explicitnosti, pretože tá vôbec na kvalite nepridala. ()

Radko

Poučenie pre pánov: Venujte sa svojej milovanej polovičke a hlavne nikdy nevyvyšujte svoju prácu nad ňu samotnú, pretože na to môžete škaredo doplatiť. Poučenie pre dámy: Nevyvodzujte hneď z každej nezvyčajnej esemesky neveru kolosálnych rozmerov, lebo na to škaredo doplatíte. Alebo inak: Mladý manželský pár sa ocitá v kríze - on sa príliš venuje svojej práci v divadle. Ona začína tým pociťovať nedostatok záujmu o ňu. Navyše nejakú dobu spolu nespia.Ona sa to rozhodne zmeniť. Absolvuje niekoľko jednorazových dobrodružstiev. Všetko sa však vyvŕbi inak ako očakávala, všetko sa vyvŕbi inak ako si to predstavoval on.. Sympatické je branie partnerskej krízy skôr zo ženského pohľadu. Pomerne otvorené sexuálne scény sú v oficiálnej, vládou podporovanej ruskej kinematografii zriedkavejšie, no o to sviežejšie. ()

46. ročník LFŠ odhaluje program

46. ročník LFŠ odhaluje program

11.07.2020

Od pátečního poledne 7. 8. až do středeční noci 12. 8. 2020 nabídne Letní filmová škola plnohodnotný program, vedle historických a současných filmů se dostane i na divadla, koncerty a další… (více)