(festivalový název)

Anthony Wonke

Walter Mair

Zvuk:

Andrew Yarme

Zakomplexované komentáře for the WIN! O víkendu se na to musím podívat :) / Přesně jak jsem si myslel, zakomplexovaní si tady honí ego:). Zpět k dokumentu. Není to žádná pecka ale pro fanouška CR7 je to milé překvapení - čekal jsem ho lepší. Messi nebo Ronaldo? Messi má svoji božskou levačku, neskutečné držení míče, míč má prakticky přilepený u nohy. Ronaldo dává branky pravou, levou, hlavou, neskutečný univerzál. Jsem fanda Ronalda ale Messiho respektuji - i přesto, že mu federace FIFA neskutečně nadržuje. Ronaldo možná hraje na sebe ale celá Barcelona hraje na Messiho. Ronaldo mnoha lidem přijde jako namyšlený playboy ale to k němu prostě patří, on je Tony Stark fotbalu! Objektivně za 3 jako fanda za 4. Hala Madrid :)(13.11.2015)

Ronaldo je herečka na hřišti i před kamerou. Kdo viděl jeho chování při zápasech, tak si rychle domyslí, o jaký charakter se jedná a není potřeba to slyšet přímo od něho, i když je dobré, že to bez okolků přizná. Žádný prostor pro bývalé trenéry nebo spoluhráče. Ani zmínka o zástupech jeho známostí. Pokračující mlčení ohledně matky jeho jediného dítěte. Obsahově velmi prázdné. Škoda, protože tak dominantní hráč tady nemusí být další dekádu a zasloužil by si dokumentární poctu. Nejlepší pasáží je tak Ronaldo na featu s Rihannou, což asi čekal málokdo.(10.12.2016)

• Morholt

Dokument absolutně o ničem. Ale za to nemůže ani tak sám Ronaldo, jako spíš to, že za ním nestojí žádný velký příběh, který by zahrnoval nějaké dramatické okamžiky. Navíc tohle není dokument v pravém slova smyslu, ale spíš oslava Ronalda fotbalisty a Ronalda otce a v obou těchto hlediscích je zdůrazněna jeho dokonalost. Jediným mráčkem na nebi je propadák Portugalců na MS v Brazílii, ale i ten je zmíněn jen letmo. Pak tu samozřejmě vypráví o tom, jak je pro něj bylo těžké dívat se na Messiho, kterak přebírá Zlaté míče, ale i to se nakonec v dobré obrátilo. Pokud jste fandové Ronalda, potažmo Realu, tak si to nenechte ujít, ale pro všechny ostatní je to čirá zbytečnost. 10%(17.11.2015)

• maverick10

Ždímačka citů, prvoplánové PRko. Kdo mě ještě nemá rád, tak ten teď musí. Mít rád rodinu je přece základ a ne něco obdivuhodného a nevím zda si vůbec uvědomuje, že má tolik přátel jenom díky slávě a penězům. Ronaldo je frajer, dříč a ať je jaký je, je to mistr svého řemesla, ale tenhle dokument je zbytečný a opravdu ho nepotřebuje!(19.2.2016)

V prvom rade musím povedať, že nie som, nikdy som nebol, a nikdy ani nebudem fanúšik Ronalda. Málo kto to na ČSFD vie, no presto všetko, že ma väčšina "vníma" ako fanúšika hororových snímkov, v mojom životom je na prvom mieste futbal, ktorému som sa venoval niekoľko rokov ako profesionálny hráč, a aj teraz zahŕňa podstatný čas môjho života. V podstate si neviem predstaviť, že by som denno denne o ňom neviedol diskusiu, nevidel nejaké video či neštudoval ho. K tomuto kolektívnemu športu som prišiel ako 8 ročný, keď nám zapojili doma prvý satelit a ja som mohol vzhliadnuť prvé zábery kanálu EUROSPORT. Presne si pamätám, ako som bez dychu sledoval zostrihy zo zápasov "FC Barcelona", pričom góly Romária boli pre mňa ako z inej planéty. Ihneď som sa do tohto klubu zamiloval a do dnes je v mojom srdci na prvom mieste. Po Romáriovi prišiel Rivaldo, potom Ronaldo (Brazílsky), následne Ronaldinho. Každý jeden z týchto hráčov bol vo svojej ére TOP hráčom, pričom každý jeden z nich vynikal niečím iným. Nikto doposiaľ nedokázal tak baviť ľudí ako Ronaldinho. Kedykoľvek si pustím nejaké zostrihy z jeho majstrovského umenia na YouTube, neviem či mám plakať, alebo sa smiať. To čo dokázal "dorobiť" s obrancami súperov, to bolo priam zarážajúce. Dlho som mal obavy, že už nikto nikdy taký v Barcelone nebude, no potom sa objavil Messi. Nechcem a ani tu nebudem rozpútavať diskusiu, ktorý z nich je lepší a prečo, ale po vzhliadnutí tohto dokumentu som si uvedomil dve veci. PRVÁ je, že MY VŠETCI na tomto svete, máme obrovské šťastie, že v čase kedy žijeme, máme možnosť na "vlastné oči", v jednej časovej dekáde, vidieť hrať takýchto dvoch "polobohov" z inej planéty. Každý rok sa hovorí o niekom, kto bude super star na trávnikoch a nahradí ich, ale faktom je, že momentálne sa im nikto nie lenže nevyrovná, ale kvalitou ani len nepribližuje. Za DRUHÉ, veľmi podstatná vec, Ronaldo potrebuje pre svoje výkony oponenta v podobe Messiho rovnako, ako Messi Ronalda. Obaja sú nadštandardne dobrí najmä vďaka tomu, že ich posúva ich vzájomný súboj o to, kto je lepší. K samotnému dokumentu poviem akurát toľko, že vďaka hudobnému doprovodu je skutočnou emocionálnou bombou. Keď k tomu prirátam veľmi vydarené zábery zo zápasov, citové prejavy, či úprimnú spoveď samotného Ronalda k členom rodiny, priateľom, ale aj Messimu, nemôžem inak, ako udeliť päť hviezd aj Ronaldovi a jeho dokumentu. No, a napriek tomu, že určité prejavy poukazujú na arogantnú povahu Ronalda, ktorý si to vzhľadom k svojmu úspechu môže dovoliť, všetkých, ktorí tomuto filmu udelili ODPAD, považujem za hlupákov. Lebo nie je nič horšie, keď človek trpí predsudkami, či fanatickým prejavom svojho názoru, bez toho, že by dokázal uznať kvalitu súpera.(14.11.2015)

• - V tomto dokumentárním snímku lze spatřit partičku kluků, kteří hrají na playstationu známou a úspěšnou hru „Tekken 3“. (Stoka)