(festivalový název)

Walter Mair

Zvuk:

Andrew Yarme
  • Baronne

Miluju fotbal, a to je taky jedinej důvod, proč jsem si tohle pustil. Taky je to jedinej důvod, proč Ronalda nenávidim. Dokumentární filmy jsou většinou o ničem, ale tenhle je dost podprůměrnej. Navíc jeho posedlost k Ballon D'or's z něj tady úplně čiší. Než ho začnu kritizovat, musim uznat, že je to velkej dříč, a fotbalista je to nadprůměrnej. Nicméně "I was made to be the best" bohužel neplatí, protože nikdy nebyl a ani nebude lepší než Messi. "If we have two more CR's in the team, I would be more confident" ??? Z toho smrdí hodně přehnaná sebeláska a arogance. Jinak jméno filmu bych taky změnil, protože RONALDO je jenom jeden. Chválim hudbu, ale to je všechno. Protáhlý jak jeho mamky ksicht (nic osobního), a vlastně nic novýho, všechno už víme..(12.11.2015)

Právě tím, že Ronaldo do obsahu a výsledný formy dokumentu evidentně hodně kecal, nakonec film vytváří docela vypovídající obraz nejlepšího fotbalisty světa. Ronaldo je v první řadě dítě, rozmazlovaný, milovaný, zpochybňovaný a šikovný, i když trochu natvrdlý. A stejně tak i reaguje na cokoliv, jako dítě. Neustále se musí přesvědčovat, že je vážně tak skvělý, jak se o něm tvrdí, že je krásný a silný. A aby to nebylo tak jednoznačné, nějak neurčitě si pořídil svoji malou kopii (syna), do které se promítá. Ta potřeba na něj neustále machrovat je vážně směšná. Co se teda o Cristianovi dozvíme? Je hodně fixovaný na maminku, protože otce plus mínus neměl. Toho mu nyní nahrazuje jeho manažer. Jeho brácha je trochu loser, ale pere se s tím, takže na jednu stranu miluje bráchu, má snad trochu rád i sebe, ale asi si občas poměřuje pinďoura a ze srovnání šťastný není. Další zjištění je to, že Ronaldo kašle na ostatní fotbalisty, není nekamarádský, ale nezajímají ho, on chce být nejlepší, sbírat ceny, vytvářet rekordy a spoluhráči a protihráči jsou prostě nutní spolupracovníci. Zajímavý je i to, že Ronalda asi vůbec nezajímají ženy, evidentně nestojí o přítelkyni a jestli stojí o vůbec někoho, je zatím otevřené. A nakonec bych řekl, že Ronaldo nebude zlý, je spíš trochu vyděšený kluk, který se tak nějak nečekaně stal největší hvězdou fotbalu a snaží se s tím prát.(12.1.2016)

Konečně jsem to viděl! Krásný dokument o synu boha, kam se hrabe žiďák Ježíš...CR je symbol motivace pro lidi na celym světě, ať už se to týká sportu, morálky, cílevědomosti, zarputilosti a hlavně víry v sebe sama s tím, že není nic nemožné i když začínáte s fotbalem v 11 letech, máte tátu furt na plech a celkově vyrůstáte v chudé rodině. Jasně míra určité arogance se musí brát, každý jsme jiná povaha.(16.11.2015)

Zakomplexované komentáře for the WIN! O víkendu se na to musím podívat :) / Přesně jak jsem si myslel, zakomplexovaní si tady honí ego:). Zpět k dokumentu. Není to žádná pecka ale pro fanouška CR7 je to milé překvapení - čekal jsem ho lepší. Messi nebo Ronaldo? Messi má svoji božskou levačku, neskutečné držení míče, míč má prakticky přilepený u nohy. Ronaldo dává branky pravou, levou, hlavou, neskutečný univerzál. Jsem fanda Ronalda ale Messiho respektuji - i přesto, že mu federace FIFA neskutečně nadržuje. Ronaldo možná hraje na sebe ale celá Barcelona hraje na Messiho. Ronaldo mnoha lidem přijde jako namyšlený playboy ale to k němu prostě patří, on je Tony Stark fotbalu! Objektivně za 3 jako fanda za 4. Hala Madrid :)(13.11.2015)

• Fenomenal

Zbytečně zdlouhavé, překvapivě neatraktivní a fádní. Hlavní náplní (dokumentu) je Ronaldova rodina, především jeho syn a psychicky labilní matka. Značnou stopáž pak získal i Ronaldův agent Mendes. Celkově bych ale čekal daleko zajímavější příběh, respektive lepší zpracování či aspoň jiný úhel pohledu, protože příběh sám o sobě atraktivní určitě je. Takhle je to veliké zklamání a nebýt fanouškem CR7, tak i naprosto ztracená hodina a půl.(27.11.2015)