Ronaldo

• Velká Británie Ronaldo (více)
Dokumentární / Životopisný / Sportovní
Velká Británie / Španělsko, 2015, 92 min

14 měsíců pod drobnohledem kamer v soukromí i na fotbalovém trávníku v prvním oficiálním autorizovaném filmu o jedné z nejslavnějších postav fotbalu. Úplně poprvé fanoušci získávají jedinečnou příležitost v působivém a fascinujícím dokumentu nahlédnout do soukromí výjimečného fotbalisty, otce a přítele. Prostřednictvím rozhovorů, ukázek fotbalového mistrovství a dosud neuvedených archivních materiálů se seznámíte se sportovním i osobním životem trojnásobného držitele Zlatého míče Cristiana Ronalda na vrcholu jeho kariéry. Vydejte se s autory filmů 'Senna' a 'Amy' na výjimečnou a objevnou výpravu a poznejte, co všechno obnáší být sportovní hvězdou, která je pod stálou kontrolou veřejnosti. (Bontonfilm)

Trailer

*CARNIFEX*

V prvom rade musím povedať, že nie som, nikdy som nebol, a nikdy ani nebudem fanúšik Ronalda. Málo kto to na ČSFD vie, no presto všetko, že ma väčšina "vníma" ako fanúšika hororových snímkov, v mojom životom je na prvom mieste futbal, ktorému som sa venoval niekoľko rokov ako profesionálny hráč, a aj teraz zahŕňa podstatný čas môjho života. V podstate si neviem predstaviť, že by som denno denne o ňom neviedol diskusiu, nevidel nejaké video či neštudoval ho. K tomuto kolektívnemu športu som prišiel ako 8 ročný, keď nám zapojili doma prvý satelit a ja som mohol vzhliadnuť prvé zábery kanálu EUROSPORT. Presne si pamätám, ako som bez dychu sledoval zostrihy zo zápasov "FC Barcelona", pričom góly Romária boli pre mňa ako z inej planéty. Ihneď som sa do tohto klubu zamiloval a do dnes je v mojom srdci na prvom mieste. Po Romáriovi prišiel Rivaldo, potom Ronaldo (Brazílsky), následne Ronaldinho. Každý jeden z týchto hráčov bol vo svojej ére TOP hráčom, pričom každý jeden z nich vynikal niečím iným. Nikto doposiaľ nedokázal tak baviť ľudí ako Ronaldinho. Kedykoľvek si pustím nejaké zostrihy z jeho majstrovského umenia na YouTube, neviem či mám plakať, alebo sa smiať. To čo dokázal "dorobiť" s obrancami súperov, to bolo priam zarážajúce. Dlho som mal obavy, že už nikto nikdy taký v Barcelone nebude, no potom sa objavil Messi. Nechcem a ani tu nebudem rozpútavať diskusiu, ktorý z nich je lepší a prečo, ale po vzhliadnutí tohto dokumentu som si uvedomil dve veci. PRVÁ je, že MY VŠETCI na tomto svete, máme obrovské šťastie, že v čase kedy žijeme, máme možnosť na "vlastné oči", v jednej časovej dekáde, vidieť hrať takýchto dvoch "polobohov" z inej planéty. Každý rok sa hovorí o niekom, kto bude super star na trávnikoch a nahradí ich, ale faktom je, že momentálne sa im nikto nie lenže nevyrovná, ale kvalitou ani len nepribližuje. Za DRUHÉ, veľmi podstatná vec, Ronaldo potrebuje pre svoje výkony oponenta v podobe Messiho rovnako, ako Messi Ronalda. Obaja sú nadštandardne dobrí najmä vďaka tomu, že ich posúva ich vzájomný súboj o to, kto je lepší. K samotnému dokumentu poviem akurát toľko, že vďaka hudobnému doprovodu je skutočnou emocionálnou bombou. Keď k tomu prirátam veľmi vydarené zábery zo zápasov, citové prejavy, či úprimnú spoveď samotného Ronalda k členom rodiny, priateľom, ale aj Messimu, nemôžem inak, ako udeliť päť hviezd aj Ronaldovi a jeho dokumentu. No, a napriek tomu, že určité prejavy poukazujú na arogantnú povahu Ronalda, ktorý si to vzhľadom k svojmu úspechu môže dovoliť, všetkých, ktorí tomuto filmu udelili ODPAD, považujem za hlupákov. Lebo nie je nič horšie, keď človek trpí predsudkami, či fanatickým prejavom svojho názoru, bez toho, že by dokázal uznať kvalitu súpera. ()

Enšpígl

O Ronaldovi často slýchávám "nagelovaná slečinka" "simulant" "arogantní frajírek" "sobec" , no na rozdíl od lidí, kteří tohle o něm říkají jí ho osobně neznám a z toho jak na mě působí na hřišti, opravdu nedokážu říct jaký je to člověk a gratuluji všem Vám, který máte jasno o člověku po několika fotbalových zápasech v televizi. Tenhle dokument jsem si pustil právě proto, abych si o Ronaldovi udělal širší obrázek, bohužel strašně klouže po porvchu. Nevydává se ani po fotbalové kariéře ani po lidské stránce Ronalda, tak nějak od každýho trochu a fakt ještě velmi špatně. Jak říkám Ronalda neznám, neglorifikuji si ho, ale jeho touha být nejlepší a udělat pro to maximum, dřít i v době, kdy se na všechno už může vysrat, JE inspirativní a ne málo. ()

gogo76

"Jedni ma milujú, iní nenávidia..." Ja patrím skôr do tej druhej skupiny a Ronaldo to vedel presne pomenovať aj za mňa, asi to počul tisíckrát. "Že vraj som namyslený, arogantný a zahľadený do seba..." , no tak nejak to bude...Že je super futbalista, o tom nepochybujem, ale ako človek? Nie nesedí mi. Na to aký je fešák, má hrozne škaredú mamu, najprv som myslel, že k nemu prišla bezdomovkyňa...Dokument ok, ak ste jeho fandom asi dostanete všetko, čo vás zaujíma. Súkromie, rodina, jeho vzostup, blahobyt, sláva...Zdá sa, že nad ním je už len BOH. Z môjho zaujatého pohľadu iba priemer, ale fandovia nebudú sklamaný. "Nechýba nám náhodu nejaké auto v garáži?..." 60%. ()

HOCKEYKA odpad!

Tento dokument som mala na svojom HDD disku bezmála dva roky.Neviem presne koľkokrát som mu dala šancu a pokúšala sa ho dopozerať,ale......žiaľbohu.V porovnaní s ,,The Boy that had a Dream",ktorý bol úprimný,čistý a priamočiary,tento Ronaldo je len zúfalo teatrálna a egocentrická pi....na,ktorou len nahral na pravačky svojim neprajníkom.Ja medzi nich nepatrím,to musím zdôrazniť,avšak radšej by som už žiadne ďaľšie dokumenty o Ronaldovi nevidela.Najviac ma znechutila scéna v jeho aute,v ktorej sa do kamery vysmieva z obdivu malého chlapca,ktorý sa mu prišiel pozdraviť.Takýchto scén,ktoré len potvrdzujú Ronaldovu aroganciu a nadradenosť,je vo filme podstatne viac.Jeho mamu kritizovať nebudem,pretože ak je na Ronaldovi niečo skutočne sympatické, je to jeho hlboká oddanosť vlastnej rodine,za ktorú sa nehanbí a hrdo ju vystavuje pred celým svetom.Ronalda som dnes nekompromisne vymazala,hoci zostal nedopozeraný.Ako milovníčka futbalu budem aj naďalej sledovať jeho športovú kariéru,naďalej zostáva mojej top 5-ke najobľúbenejších futbalistov a určite si želám,aby hral futbal čo najdlhšie.Len už žiadne dokumenty. ()

Djoker

Ronaldo je herečka na hřišti i před kamerou. Kdo viděl jeho chování při zápasech, tak si rychle domyslí, o jaký charakter se jedná a není potřeba to slyšet přímo od něho, i když je dobré, že to bez okolků přizná. Žádný prostor pro bývalé trenéry nebo spoluhráče. Ani zmínka o zástupech jeho známostí. Pokračující mlčení ohledně matky jeho jediného dítěte. Obsahově velmi prázdné. Škoda, protože tak dominantní hráč tady nemusí být další dekádu a zasloužil by si dokumentární poctu. Nejlepší pasáží je tak Ronaldo na featu s Rihannou, což asi čekal málokdo. ()

• V tomto dokumentárním snímku lze spatřit partičku kluků, kteří hrají na playstationu známou a úspěšnou hru „Tekken 3“. (Stoka)