Reklama

Reklama

Le viol du vampire

  • angličtina The Rape of the Vampire
Horor
Francie, 1967, 95 min

Recenze (7)

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Někdo má Stmívání, my máme Jeana Rollina. První část je ve své krátkometrážnosti, svižnosti a zkratkovitosti až plněpočetní záležitost. Má to zvláštní kouzlo i atmosféru. opravdu hodně zajímavá a povedená záležitost. Až je obrovská škoda, že je tato půlhodina doplněna další hodinou, která sice není úplně špatná a i ona obsahuje zajímavé sekvence, ale obecně celkově jí dochází dech a za první částí znatelně kulhá na obě nohy. Černobílý formát opět jednoznačně jen a jen k dobru. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Posledních pár dní jsem viděl dost upírských hororů, především od Jesuse Franca a právě od Rollina. Tenhle režisér mě přesvědčil že Hrozny hněvu je jeho vrchol, protože nic lepšího nebo aspoň stejně tak dobráho nenatočil. Tohle je příklad. jakýsi umělecký pokus o upírský horor společně s trochou hodně erotiky. První část je výborná a dost se mi líbila, kdyby to byl takovýhle krátkometrážní film tak odejde se 4*. Ale druhá polovina ho naprosto kazí, je nudná, debilní a odehrává se téměř jen na pláži. Bohužel díky tomu dám 3*. Chtěl jsem dát jen 2* ale po zkušenostech s dalšíma Rollinavima filmama dám 3*. ()

Reklama

giallo odpad!

všechny recenze uživatele

Tak takhle teda ne! U Rollina jsem už zvyklý na cokoliv, ale tahle nudná sračka to vše přebíjí a vidím, že svůj měřící metr musím posunout zase o kus dál. Zcela na rovinu říkám, že jsem nepochopil, co tím chtěl autor sdělit. A ani to raději zkoumat nebudu. Tenhle film je totalní sračka a všem radím, dát raději ruce pryč a šáhněte od Rollina po něčem stravitelnějšího třeba po Fascination nebo The Raisins of Death. ()

dwi 

všechny recenze uživatele

Psychedelická hororová matlanina Jeana Rollina uhrane chvílemi až surrealistickou atmosférou, říznou hudební modernou a fantaskním nádechem. Přehnaná iracionálnost ovšem často vede k naprostému nepochopení, díky němuž si většina hereckého ansáblu mohla před kamerou předvádět, co chtěla. Proto ani nepřekvapí ostudné přehrávání včetně přehnané stylizace jednotlivých postav. Nebudu zazlívat, že chvílemi jsem se nudil a ztrácel, avšak to v případě Rollina není žádné překvapení. ()

hladass 

všechny recenze uživatele

Takže za mě asi takhle... Nebudu tvrdit, že jsem pochopil, co tímhle chtěl Rollin říct nebo že jsem se v ději neztrácel a že celý kus není hodně podivný, s šílenou, fantastickou atmosférou, ale... Mě se prostě první část, ve které sledujeme příběh čtyř dívek, které si o sobě myslí, že jsou upírky, svým zpracováním líbila... Druhá část, kterou Rollin natočil po naléhání distributorů, aby mohl jít film do kin, byla pro mě už o ničem... Fantaskní atmosféra na úkor akčních scén zmizela, přibyla upíří královna, šílený doktor, automobilové honičky a divák (pokud se tak daleko vůbec dostal) nevěřícně kroutí hlavou, co že se to na plátně vůbec děje... Abych to shrnul, The Rape of the Vampire si tři body rozhodně nezaslouží, ale za první část (dostal jsem přesně to, co jsem od Rollina čekal) je prostě dám... ()

Zajímavosti (3)

  • Film je rozdělen na dvě části. První je originální krátký film The Rape of the Vampire, ke kterému Rollin dotočil druhou část, The Vampire Woman, aby mohl jít film do kin. (hladass)
  • Po květnových událostech 1968 v Paříži přestali francouzští distributoři uvádět filmy do kin, díky tomu se The Rape of the Vampire stal nejúspěšnějším filmem roku. (hladass)

Reklama

Reklama