Komentáře uživatelů k TV seriálu (1)

Ti, kdo milují anglickou krajinu, britský humor a pohodový venkovský život si přijdou na své v tomto neskutečně pozitivním anglickém seriálu. Vše se točí kolem určité nespoutanosti rozvětvené rodiny Larkinových a na konci každé epizody divák vlastně tiše závidí a touží takový idylický život prožít (jakkoli nereálný se může zdát). Idylka je nastolena nádhernými kentskými exteriéry, úžasnou pohodou a neočekávanou vzájemnou úctou mezi jednotlivými členy, která byla do scén mistrně "propašována" a ostře kontrastuje s nekonvenčností rodiny. Již v prvním díle mne okamžitě zaujala nádherná dcera Larkinových Mariette - jméno její představitelky Catherine Zeta Jones (tehdy ještě bez pomlčky) bylo začátkem 90. let totálně neznámé. A určitě je třeba vyzdvihnout výkon Davida Jasona, který opět nezklamal. Zajímavost: Autor románu H. E. Bates si název (Darling Buds of May) vypůjčil od Shakespeara, který ho použil ve svém slavném Sonetu 18. Zmiňované slovní spojení odkazuje na pučící květy (May = starší název hlohu), které se otáčejí za sluncem a obrazně směrem k teplému létu; symbolizují svěžest a nezávaznost mládí, které postupně vyzrává.(28.8.2013)