Muž je žena jako každá jiná

• Francie

L'Homme est une femme comme les autres

Komedie / Romantický

Francie, 1998, 96 min

Hrdina filmu je hudebník a navíc homosexuál. Nemá problémy se svou identitou a díky postavení své rodiny, která patří k těm ani ne tak zámožnějším, jako spíš opravdu prachatým, nemá žádné existenciální starosti a života si užívá plnými doušky. S jeho homosexualitou by neměla problém ani rodina, až na to, že strýčka napadne, že by bylo záhodno předat někomu rodinné geny a zplodit novou generaci malých židů. V opačném případě ustane penězovod a protloukat se životem bez apanáže našeho hrdinu ani trochu nebaví. Takže je potřeba najít mladou, zdravou, dostatečně naivní židovku a přesvědčit ji, že zájem o ni je opravdový. Tou nešťastnicí je půvabná Elsa Zylberstein a děj se odvíjí v duchu tragikomedie, která nemůže skončit vzhledem k odlišné sexuální orientaci happyendem... Celkový dojem: 70 %.(19.11.2010)

30% komedie 50% romatíka.(6.4.2013)

• frings

Český překlad "Muž je žena jako každá jiná" Motto: Aneb zahoďme předsudky, které nás svazují a smiřme se se skutečností!(24.3.2009)

Tento snímek pro mě objevil půvabnou Elzu Zylberstein, královsky jsem se bavila a ráda se znova podívám, bylo to okouzlující - komické víc než tragické, přesto film nepostrádal zároveň i určitý nadrozměr, nebo chcete-li hloubku, ale tak nějak s mírou. Vševystihující název....(17.1.2011)

Film postavený na střetech kultur - homesexuální a heterosexuální, francouzské asimilované židovské s ortodoxní americkou mluvící jidiš (mladík je nucen do svatby svým strýcem, ale rozhodně nepochází z rodiny ortodoxní, ale liberální). Klarinetové party (hlavní postavou je klarinetista) nahrál Giora Feidman, ve filmu uslyšíme i pěkné klezmorim na dvou svatbách, které jsou ve filmu zobrazeny.(20.8.2010)