The Courier

The Courier

Akční / Drama / Thriller

Velká Británie / USA, 2019, 97 min

• Merlinousek

Dost špatný film. Jediná dějová linka. A ta má dvě, prakticky jen dvě scény: palác mafiána a garáže. V paláci mafiána je nuda. Potápějící se loď zachraňuje Gary Oldman, který je vynikající jako vždy, jen mu asi teče do bot, že bere takové totální béčkoviny. Druhá scéna - garáž. Tam je to vlastně taky nuda. Od začátku je jasné, kdo přežije a kdo ne. Nájemní žoldáci jsou paka, neboť se nezvládnou vypořádat s ženskou (byť trénovanou, ale to jsou oni taky ne??) a svědkem. Nemá to žádný šmrnc, je to strašně nudné plytké, ploché, do postav se není šance vcítit. Za mě existují pouze 3 důvody, proč film vidět: 1) jsem gay a miluju všechno do čeho píchne Gary Oldman ... 2) jsem hetero a miluju Olgu Kurylenko (včetně jejího ne/hereckého nadání), tak hezká je, to jo :) 3) chci vědět, jak zabít 10 chlapů v garážích, až mě zavřou v garážích a budou mě chtít kuchnout. Film nedoporučuji. Je to ztráta času a čas jsou minuty, hodiny, dny, měsíce, roky, dekády, staletí .... ...(1.12.2019)

• Lukoboss

Pamatuju časy, kdy byl kurýr nabušenej Jason s nadupaným autem, měl svoje zásady a styl. No jenže doba se změnila a kurýrkou je hubená Olga jezdící na motorce (jasně, protože tak se dobře převáží zásilky všeho druhu, že!?). A tahle Olga vydrží víc než vycvičenej MMA bojovník a má takovou sílu, že se ubrání hned několika velkým kolohnátům. Ti ale mají IQ vypnuté žehličky, takže si neumí s ničím poradit, a u toho jejich "velitel" celou dobu furt jenom vyvaluje oči u monitorů. G. Oldman už si pár padouchů zahrál, s tím on nemá problém, ale nechápu, proč do tohoto šel. No a pan svědek je tak otravnej, že ho měli zastřelit hned v první scéně! Achjo, to je zase výplod teda.(17.12.2019)

Kurýr v ženském podání na motorce. Má oblíbená Olga (nebýt zde ona, tak si to ani nepustím) s krátkými vlasy se mi moc nelíbila. Netrpělivě čekám, kdy si jí opět vychutnám v plné parádě, naposled to snad bylo ve filmu Momentum. Příběh je obyčejný, ale odsejpá to od první minuty, nejsou zde vyloženě nudné, dlouhé pasáže. Akce byla v celku dobrá a občas i dost brutální/krvavá. Nic nového pod sluncem, na jedno zkouknutí fájn. (22. hodnocení, 4.komentář)(1.12.2019)

Poctivá akční jízda, kde je Olga drsnější než totalitní toaleťák. Překvapilo mě, že film mnohem víc než Kurýra se Stathamem připomíná Smrtonosnou past jedničku. Ti padouši jsou naštěstí nepoučitelní a vždycky se někde s někym zavřou a pak toho nestačej litovat. O velkou porci držkový tu od samého začátku není nouze a dokonce i ten Amit Šáh, coby svědek, kvůli kterému se to všechno semlelo, neni žádný měkký prso a párkrát se pokusí si do chudáků padouchů bouchnout. Akce je vcelku uvěřitelná, žádní lítající Korejci se tu nekonaj a kontaktní boje jsou opravdu z posledních sil, tak jak to máme rádi u Bruce Willise. A pokud tomu někdo dá odpad, vřele mu doporučuju Ordinaci v růžové zahradě.(14.12.2019)

• Trustme

Olga Kurylenko se nechává mlátit v garáži. Gary Oldman čeká v obyváku, než ho odstěhují. Nic víc se neděje. Triviální děj a ukázka, že dobré ženské akční hrdinky nejdou tvořit jen tak. A Zackary Adler by měl nakoukat Bessona ještě párkrát. Pochvalu si zaslouží skvělá hudba, která pro tuto taškařici plnou nesmyslů je až příliš honosná.(28.12.2019)

• - Motocykly na natáčení poskytla německá značka BMW. (Rominator)