Comebackový koncert kultovní skupiny Dunaj z brněnského klubu Fléda... V roce 1989 vznikla brněnská hudební skupina alternativního směru, která nesla název Dunaj. Svou činnost ukončila v roce 1998, když v pouhých třiačtyřiceti letech zemřel její frontman Jiří Kolšovský. Stylově je kromě bigbeatového základu patrný vliv minimalismu, punku a v začátcích i pražské nové vlny. Autory obrazotvorných textů byli výtvarník Vladimír Kokolia, Karel David, Pavel Fajt a Vladimír Václavek. Když se hudebníci Dunaje po letech sešli při natáčení filmu Dunaj vědomí, našli znovu chemii, která je dříve spojovala. Přeskočila jiskra a skupina se rozhodla obnovit činnost. A to v sestavě, která zaznamenala největší úspěch. Chybět bude pouze Jiří Kolšovský, jeho pěveckých partů se ujme zbytek kapely. Páteř vystoupení budou tvořit zpočátku zejména skladby z nejsilnějšího období Dunaje (Dudlay), postupně budou zařazeny zcela nové písně vycházející z nejlepších tradic Dunaje, které posléze vyústí v nové album. Nejedná se tedy o klasický comeback, ale o novou energii, se kterou Dunaj znovu započne hudební dráhu. Sestava: Josef Ostřanský, kytara, zpěv; Vladimír Václavek, baskytara, zpěv; Pavel Koudelka, bicí, zpěv. (Česká televize)