Zombie ovládly Zemi. Na celém světě už zbývá jen pár míst, kde se dá ukrýt. Hrstka vědců a vojáků zvolila podzemní bunkr na Floridě a snaží se pomocí nejrůznějších experimentů na polapených zombie přijít na to, jak zvrátit osudnou chorobu, která způsobuje přeměnu nakaženého člověka v zombie. K některým experimentům jsou však zneužiti i vojáci a to způsobí rozkol uvnitř komunity. Ale ještě než se stačí věci vyřešit, vniknou do bunkru zombie, kteří konečně našli skulinku v obranném systému. Teď už hraje každý sám za sebe a jediným cílem je přežít. (oficiální text distributora)

Trailer

kitano

O tomto sa vbec nemam chut rozpisovat. Superatmosfericky zombie bijak toho najvacsieho kalibru, preplneny vnutornostami, rozstrelenymi hlavami a rozkladajucimi sa zombie. Plus jeden polosialeny vedec ktoreho keby som stretol, tak donho bez vahania vyprazdnim zasobnik mojho MG-34. Zombie horor tak, ako ho v buducnosti uz nikdy neuvidime. Ani sa mi nechce verit, ze ten isty reziser natocil taku limonadu akou je Land of the dead. (10/10) ()

-bad-mad-wolf-

Více než klasický horor spíše zombie thriller/drama. Ponorková nemoc vojáků a vědců je ukazována přímočaře, avšak do značné míry zdařile a přesvědčivě, čemuž přispívají obstojné herecké výkony a dialogy. Spokojen odejde i krvechtivý divák, gore scény jsou znatelně lepší než v předchozím Úsvitu a tvůrci jejich počet vkusně dávkují. Krom toho je tu Bub a jeho roztomilá dějová linka. :) ()

Jamal

Natocilo se to dva roky po mem narozeni. kdyz jsem se na to dival, nevedel jsem o co jde. Kamera se mi zdala cista, ale postavy mi pripadali jak ze stareho filmu. Hodne mi to pripominalo volne pokracovani 28 dni pote, ci Zemi mrtvych. Pak jsem ale zjistil ze jde o film 22 let starej, zrenomovanej a tak mi to docvaklo. Takze popravde za dve, ale na to stari a bez pocitacovych efektu za tri. Vetsina deje se odehravala v podzemi, az jsem z toho malem dostal klaustrofobii. ()

misterz

Okrem skvelej réžie, údernej muziky, samotných zombies a dobrého príbehu ma na snímku zaujala ešte jedna vec. A síce motív dvoch proti sebe stojacich skupín - vedcov a vojakov. Vo svete ovládanom zombies a v totálnej beznádeji či depresii nie celkom nereálna vec. Vojenské šikanovanie vedcov vytvorilo vo filme riadnu psycho dusnotu, možno ešte väčšiu ako bola samotná zombie hrozba. Filmu preto po všetkých stránkach vládne skvele vybudovaná atmosféra. Smrť pár jedincov, hlavne ku koncu, sa dá dokonca brať ako spravodlivá satisfakcia. Ona aj hlúposť a opitosť vlastnou mocou dokáže niekedy zabíjať. Čo sa týka masiek a gore efektov, na svoju dobu boli vážne vynikajúce. U mňa preto spokojnosť, pekný nadpriemer. 75/100 ()

Gemini

Atmosférické, i když poněkud dlouhé pokračování Romerovy zombácké série. Hodně se tu řeční a poměrně překvapivě to většinou má i nějaký obsah prospívající dojmu, že takhle by to asi mohlo vypadat, kdyby došlo na lámání končetin a trhání vnitřností nemrtvými sousedy. Teď tím zrovna nemyslím vizuální stránku toho, co každý divák obdobného subžánrového horroru či lépe řečeno splatteru očekává (tedy spoustu červené barvy v různých odstínech a věci s tím nevyhnutelně fyzicky spojené), i když i v tomhle ohledu si přijde na své. Romero tentokrát přidal věci "antropologický" rozměr a stvořil postavu, která si nevyhnutelně získá sympatie širokého publika a je tím, co tenhle film táhne a "prodává". Ano, řeč je o "polidštěném" zombákovi Bubovi - jeho představitel Sherman Howard si svoji vpravdě jedinečnou příležitost docela užívá a ostatní postavy holt mají pešíka, protože upadnou v zapomnění daleko dříve než zmíněný šedozelený sympaťák:) Víc už asi není co dodat. Jsem rád, že jsem si odškrtl další položku na předlouhém seznamu "když o to náhodou zakopneš, podívej se na to", ale pochybuju, že někdy proběhne repríza. 60% ()

• Většina zombie ve filmu jsou obyvatelé Pittsburghu, kteří se natáčení zúčastnili jako dobrovolníci. (HellFire)
  • Režisér Romero původně plánoval, že všechny zombie zahynou při obrovské explozi chemikálií v laboratoři, přičemž jeden z lidí mezitím zahyne, ale už se nevrátí zpět jako zombie, což dá ostatním naději. (Mr.Hudson)
  • Na motívy tohto filmu zložila horror-punková skupina The Misfits skladbu s rovnomenným názvom na albume "American Psycho". (Krasko666)

Související novinky

Další vydatná jatka

Další vydatná jatka

13.11.2007

Série Saw pořád vydělává a Hollywood proto věří, že nízkorozpočtové horory o úchylech porcujících pohledné teenagery jsou přesně to, co fanoušci filmového strachu potřebují. A tak je tady Slaughter,… (více)

Remake Day of the Dead

Remake Day of the Dead

10.11.2005

Zakladatel a klasik zombie žánru v jednom, George A. Romero o sobě v poslední době opět dává vědět. Loni k nám přisprintovali zombie v remaku Zacka Snydera Úsvit mrtvých, tento měsíc v českých kinech… (více)

Ďalší zombie remake

Ďalší zombie remake

31.05.2005

George A. Romero (na obr.), často označovaný za zakladateľa "zombie" podžánru, nakrútil v rokoch 1968-1985 hororovú trilógiu, ktorej prvým článkom bola skvelá, čiernobiela Noc oživlých mrtvol. Toto… (více)