poster

Den mrtvých

 • USA

  Day of the Dead

 • USA

  George A. Romero's Day of the Dead

 • Slovensko

  Deň mŕtvych

 • Kanada

  Day of the Dead

 • Austrálie

  Day of the Dead

 • Velká Británie

  Day of the Dead

Horor / Sci-Fi

USA, 1985, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Omnibus
  ****

  Vše, co jste kdy chtěli vědět o zombies (ale nestihli jste se jich na to zeptat :-). Sice stará, poněkud ohmataná, ale zato bohatě ilustrovaná učebnice pro studenty lékařské fakulty, obor Postapo Frankenstein. Přiloženo i tematické leporelo „Stavba těla zombíka – samce“ (doktor Henry Logan je zřejmě patolog gentleman, samice totiž nepitvá), kde si můžete vyzkoušet odebírání údů a orgánů všeho druhu. Šmik! Zombíkův žaludek je fuč, střeva šplíchla na podlahu pitevny... a vida, žrací reflex mu stále funguje! Přednášky se konají v aule, praktická cvičení v podzemí vojenského komplexu, tvořeném betonovým bunkrem, starou šachtou, jeskyněmi a papundeklovými kulisami hotelu Ritz. Výuka probíhala populárně naučnou formou a byla docela zábavná, dokonce i pro zombie laika jako jsem já. Největší miláček byl samozřejmě zombík coby pokusný králík, později skvělá cvičená opice. Nemrtvý mazlík Bub se schluchátky walkmana na uších , užaslým výrazem a pokleslou žrací čelistí byl přímo k sežrání!(16.6.2014)

 • B!shop
  ****

  Tak ja teda nevim, ale myslel jsem, ze to ma bejt horor, ale krome nechutnejch zaberu to vubec jako horor nevypadalo. Uvodnich 10 minut a vylidneny ulice jsou fajn, jenze pak se dej na hodinku presune do krytu a nic moc se nedeje. Mame tu klasicky postavy, ty hodny spravny sympataky, samozrejme nesmi chybet cernoch (s extra teplym hlaskem) a pak ty parchanty, ktere tu zastupujou vojaci a ty jsou fakt silne nesympaticky. Samozrejme mi behem par minut bylo jasny, kdo prezije (zvlast, kdyz postavy jednaj misty jak dementi) a jak se bude pribeh odvijet. Ale i kdyz tu neni snad ani jedna lekacka, tak jsem se dobre bavil a nenudil. Pak je tu nastesti zaverecnej 20 minutovej masakr, kdy se trhaj hlavy, litaj streva, zombici poziraj vse co najdou, proste parada. Navic trikove slusne zvladnuty a zombici slusne namaskovany. Pak trochu zamrzi, ze takovej nebyl celej film, kdyby nedrepeli v bunkru, ale celou dobu v ulicich hledali prezivsi, moh to bejt daleko vetsi masakr. Ale i tak jsem se slusne bavil.(6.2.2008)

 • Kusko.t2
  *****

  Režisér a milovník zombie filmu - George A. Romero natočil opäť ďalší film z tejto kategórie. Ako už z názvu vyplýva, tento krát sa bude jednať o apokalyptickú víziu sveta, kde už človek ako ho poznáme nebude dominantný druh, ale rytmus bude udávať oživlá smrť v podobe zombie. Výrazný nepomer zdravých ľudí a zombiekov (samozrejme v drvivý neprospech ľudí), len znásobuje beznádej, s ktorou je potrebné sa vyrovnať, zdvihnúť hlavy a ísť za svojim cieľom. Cesta do žalúdkov zombiekov je čím ďalej tým kratšia.(31.1.2007)

 • Flipnic
  ***

  Za opravdu perfektní gore záběry přidávám jednu hvězdičku navíc, jinak by to byly jen dvě ... Romero už se nesnaží ani příliš filosofovat, nastavovat zrcadlo společnosti, či cokoliv jiného (střílející a salutující zombie mi přišla jako opravdu vyloženě špatný směr, kam by se asi neměl "zombie žánr" ubírat), nedrží ani napětí či strach v rámci horroru ... Každopádně finále, kde jsou všichni záporáci a pár klaďasů zombíky doslova rozebráni na kousíčky stojí docela za to ... Jednoznačně ale nejslabší Romerovka ...(18.2.2008)

 • Jossie
  ****

  Hrstka přeživších lidí schovaná v podzemním bunkru, v panické atmosféře strachu, který každý řeší po svém. Ti zbývající lidé se dělí na vojáky (tradičně sobecké, hloupé a kruté) a na "normální" lidi, mezi nimiž vyniká doktor se svými hrůznými pokusy. Příjemná změna pro mě byla trocha citu a inteligence v zombie a především ten nejchytřejší vyloženě pobavil. Slabší stránkou byly herecké výkony především vojenského velitele a jediné ženské představitelky.(27.11.2006)

 • - Jedná se o první film George A. Romera, v němž se objeví zombie-klaun. Později z toho udělal svou tradici a nemrtvé v žertovných kostýmech můžeme vidět i ve snímcích Země mrtvých (2005) a Deník mrtvých (2007). (Mr.Hudson)

 • - Facka, kterou dostal Miguel (Anthony Dileo Jr.) na zklidnění, byla skutečná, aby záběr vypadal realističtěji. (topesto)

 • - Každý nemrtvý-komparzista dostal za své účinkování v tomto filmu čepici s nápisem „Hrál jsem zombie ve Dni mrtvých“, výtisk novin hlásajících „Mrtví chodí“ a zaplaceno 1 $ (v přepočtu asi 50 Kč). (Holina)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace