Reklama

Reklama

#Anne Frank – paralelní příběhy

  • Itálie #AnneFrank. Vite parallele (více)
Trailer 1
Itálie / Česko / Francie / Německo / Nizozemsko, 2019, 92 min

Obsahy(1)

Dojemný dokument od držitelky Oscara Helen Mirren, který vypráví příběh podle deníku Anne Frankové a dalších pěti lidí, kteří přežili holokaust. (Netflix)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (4)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Z faktického hlediska se vlastně nejedná o nic, co by tu ještě nebylo. Od jiných podobně laděných dokumentů se tento liší především tím, že vedle příběhu Anne Frankové se odvíjí vyprávění jejích vrstevnic ze všech koutů Evropy vč. toho našeho. Samozřejmě nechybí pohledy historiků, potomků hlavních protagonistek i lidí, kterých se téma více či méně dotýká. Vše zastřešuje cestování okaté teenagerky po všech těch hrůzných místech z nichž všechny cesty vedly do Osvětimi. Role vypravěčky citující deník se pak jako vždy bravurně zhostila Helen Mirren. Celkově bezchybný dojem kazí jen snaha srovnávat současnou uprchlickou vlnu s tím, co se dělo během šoa a neschopnost pojmenovat skutečné semeniště současného antisemitismu. Ale to jsou v tomto případě jen marginálie. 90% ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Príbeh Anny Frankovej je silný a tento dokument je spracovaný zaujímavým spôsobom, ktorý predčí aj niektoré filmy o Anne natočené. Citácie z denníka prezentované pani Mirrenovou a jej vysvetlivky sú ťahúňom celého dokumentu, čím sa tento stáva viacmenej jedinečným a dosť pútavým. Plus rozhovory s preživšími, aby to celé nadobudlo autenticitu. Ošúchaný príbeh, ktorý sa nikdy neošúcha. Nebolo by na škodu, keby sa takéto veci púšťali mládeži na školách častejšie, pretože už dávno zabudla, čo je to nedostatok, nebezpečie, nieto ešte vojna. ()

Reklama

Marze 

všechny recenze uživatele

Postupné odkrývání postavy Anne. Kvůli krutostem to není moc divácky vstřícné. Ptám se proč mirumilovní Židé vyvolaly takovou nenávist a takto krutě trestat, že půjčovali peníze? ()

jedna_vrana 

všechny recenze uživatele

Anne Frank - memento najväčšieho hororu 20. storočia. Zaujímavo vytvorený dokument - Helen Mirren číta úryvky z Anninho denníka, súbežne sa mladé dievča (trochu pripomínajúce výzorom Annu) túla po jednotlivých miestach hrôzy a tretia línia sú rozprávania ľudí, čo prežili a pár historikov. Postrehy, ktoré si zapísala do denníčka Anna (vo veku 13 až 15 rokov)... Neviem si predstaviť, že tak aj dnes rozmýšľajú násťročné dievčatá. Ale to aj tie okolnosti. „Co by bylo z Anne Frank? Co by napsala o světe, ve kterém byla svědkem toho, čeho byla svědkem? A říkáte si... Představ si ten talent, který Německo zničilo tím, že zničilo všechny ty židovské děti. Když zničíte děti, ničíte nekonečné možnosti“. ()

Galerie (36)

Reklama

Reklama