Vražedná opice

Masky:

Tom Savini

Kostýmy:

Barbara Anderson

Zvířecí horory mě moc neberou, aspoň teda né ty kde jsou na zvířatech zkoušený experimenty, ale tady naštěstí jsou sice pokusy na opicích, ale celé se to odehrává jinde a opička plní přání svého nového pána a vůbec si dělá co chce. Doufám, že mě ochrnutí nepotká a nebudu muset žádat nákýho tvora o pomoc.Ps- matku dobře usmažil ve vaňě, jo né nadarmo pocházíme z opic.(21.5.2012)

,,Vždycky jsem chtěl být jako robot Robby. Teď se mi to vyplnilo." V prvé řadě musím říct, že tomuhle filmu bych v žádném případě neříkal horor. Označil bych ho spíš za oddychové sci-fi drama s pár drastickými scénami. Prakticky vůbec žádnou velkou kvalitu jsem od toho nečekal, už jen kvůli nepříliš lákavému názvu "Vražedná opice". Proto mě to asi tak překvapilo, je to opravdu sympatická podívaná. Při sledování mě napadlo označení jako minimalistický jurský park, i když to trochu nadsazuji. V každém případě jde o dobrou podívanou, která nemůže nikoho zklamat. Hlavně prostě nečekejte brutální guláš s vraždícími opicemi. Zajímavé zpestření.(3.5.2012)

Mladý muž Allan Mann zostane po dopravnej nehode kompletne ochrnutý. Jeho kamarát, Geoffrey Fisher, ktorý pracuje vo výskumnom ústave mu daruje malú opičku Ellu. Je vycvičená na to, aby pomáhala imobilným pacientom. Geoffrey jej potajme podáva experimentálne sérium, čo zvyšuje jej inteligenciu. Zároveň však medzi ňou a Allanom vzniká nebezpečné telepatické puto. Snímok "Opičí experiment" natočil v roku 1988 kráľ filmového zombie horroru George Andrew Romero. Film o nadrogovanej vražednej opici je celkom fajn, ale s oživlými mŕtvolami to ide pánovi Romerovi oveľa lepšie. ***(25.2.2016)

Romero ač se snaží přepálenou stopáží nás nezabavý. Film je dost zajímavej a rozhodně i zábavnej, ale sakra proč to trvá skoro 2 hodiny? Navíc kdybych film sestříhal z nezajímavých scén v laboratořích a keců v rodině, tak by film vyšel na krásných 80 minut a byl by rozhodně zábavnější. Dnes film působí možná lehce úsměvně ale podle mě je poměrně slušně originální. Beghe v roli vozíčkáře nemá chybu a fakt jsem mu všechno žral, ale jak jsem říkal film dost nudí, takže nemůžu dát více než 3*.(11.11.2012)

„Vražedná opice“ je snímek, kterým George A. Romero ukázal, že zvládne i jiná témata než zombie, prokázal svou vypravěčskou schopnost, a to i na tématu, které se jeví celkem jednoduché. Ne přímo banální, ale dovedete si představit, jak se to vyvine. Díky dobře zahraným postavám, skvělé opici v hlavní roli a přesné režii, vás bude snímek bavit, i když je na první pohled moc dlouhý.(2.8.2017)