Vražedná opice

Masky:

Tom Savini

Kostýmy:

Barbara Anderson

Zvířecí horory mě moc neberou, aspoň teda né ty kde jsou na zvířatech zkoušený experimenty, ale tady naštěstí jsou sice pokusy na opicích, ale celé se to odehrává jinde a opička plní přání svého nového pána a vůbec si dělá co chce. Doufám, že mě ochrnutí nepotká a nebudu muset žádat nákýho tvora o pomoc.Ps- matku dobře usmažil ve vaňě, jo né nadarmo pocházíme z opic.(21.5.2012)

Rozhodně doposud nejslabší Romerův snímek co jsem viděl.Určitě neztrácí na originalitě,co jsem však čekal od velmistra Romera bude určitě jednak parádně vybudovaná atmosféra a zároveň pěkné krvavé gore.Nedočkal jsem se ani jednoho,místo toho jsem pul filmu koukal na šikovnou malou opičku starající se o ochrnutého mladíka-což je shodou okolností asi nelépe koukatelná část snímku.Smějte se nebo ne,ale co se hororové části týče to je děs,ale zbytek je příjemně koukající rodinný flm:).(16.9.2009)

Romero ač se snaží přepálenou stopáží nás nezabavý. Film je dost zajímavej a rozhodně i zábavnej, ale sakra proč to trvá skoro 2 hodiny? Navíc kdybych film sestříhal z nezajímavých scén v laboratořích a keců v rodině, tak by film vyšel na krásných 80 minut a byl by rozhodně zábavnější. Dnes film působí možná lehce úsměvně ale podle mě je poměrně slušně originální. Beghe v roli vozíčkáře nemá chybu a fakt jsem mu všechno žral, ale jak jsem říkal film dost nudí, takže nemůžu dát více než 3*.(11.11.2012)

Romero si pro změnu střihl horůrek hrající na psycho strunu, u něhož si chtěl odpočinout od bytostí lačnících po tak chutných mozcích. Opičkám to v tomhle filmu opravdu jde, ale co naplat, zombíky umí Romero kočírovat podstatně zábavněji. Vystříhnout tak 20 minut a z 2 a půl hvězdičky by se snad dalo vyždímat trochu víc. Poznámka na závěr, čerstvý lidský mozek si přece jen našel cestu i sem...(25.7.2007)

Po takmer vynikajúcej prvej polovičke (ktorá ma vtiahla do deja) prišlo mierne sklamanie v podobe druhej. Do tej prenikli nedôveryhodné, až nezaujímavé sci-fi prvky o prepojených mysliach a vedeckých experimentoch. Myslím, že ak by sa jednalo o „normálnu“ opicu, ktorá by žiarlila na svojho pána (nesmejte sa, mnohé zvieratá toto fakt majú!!!), bolo by to lepšie a desivejšie. Ale zasa by sa Romerovi ťažšie vysvetľovalo, ako je možné, že geneticky neupravená opica dokáže telefonovať. Plus by ma viac potešilo, ak by majster zombies žánru siahol po veľkom plemene primátov (napr. gorile) a nie po maličkom kapucínovi.(19.3.2017)