Reklama

Reklama

VOD (1)

Ochrnutý muž si na pomoc vycvičil opici, ale u zvířete se začne objevovat nečekaná zloba. (oficiální text distributora)

Recenze (46)

Karamanlis 

všechny recenze uživatele

Z môjho pohľadu jedna z najlepších romeroviek vôbec... Poriadneho animal horroru chtivý divák si tu určite nepríde na svoje a nedočká sa žiadneho explicitne zobrazeného násilia, Monkey Shines však obsahuje pútavý príbeh, jemný sci-fi nádych, niekoľko mrazivých momentov, sympatické postavy + jednu šikovnú opičku a to všetko dohromady z neho robí inteligentnú a napínavú snímku. Romerovo režisérske umenie v druhej polovici 80. rokov vygradovalo na maximum, škoda, že si nedokázal dlhšie udržať svoju vtedajšiu fazónu... ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Když si jde Allan zaběhat, vyřítí se na něj pes a on skončí pod autem. Po nehodě zůstane ochrnutý na vozíčku a jeho kamarád Geoffrey mu jako ošetřovatelku přinese opici Ellu (malpu), kterou tajně geneticky upravuje. Ta je schopna všech možných úkonů, a tak výrazně doplňuje práci najaté sestry. Mezi Allanem a Ellou vznikne úzké pouto, kdy Allan se ve snech jakoby vtěluje do opičího těla a spolu s ní utíká v noci z domu. A pak přijdou na řadu vraždy. Ella se stává vlivem dalších dávek séra stále inteligentnější a také nebezpečnější. Postupně začne likvidovat všechny z Allanova okolí. Ač si filmaři s lecčíms mohli poradit, přesto stále zbývalo dost činností, které opice bravurně zvládala. Současně její mimika dokázala vyjádřit rozličné emoce. Spíše komorní fantastické drama s pomalu dávkovaným napětím. Absence gore nevadí, hrůza je jinde. Napínavé je vyjednávání ohledně smrtící injekce, potěšil odkaz na Vetřelce v závěru. Po letech se mi film líbil ještě více, a tak jednu hvězdu přidávám. ()

Reklama

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Mladý muž Allan Mann zostane po dopravnej nehode kompletne ochrnutý. Jeho kamarát, Geoffrey Fisher, ktorý pracuje vo výskumnom ústave mu daruje malú opičku Ellu. Je vycvičená na to, aby pomáhala imobilným pacientom. Geoffrey jej potajme podáva experimentálne sérium, čo zvyšuje jej inteligenciu. Zároveň však medzi ňou a Allanom vzniká nebezpečné telepatické puto. Snímok "Opičí experiment" natočil v roku 1988 kráľ filmového zombie horroru George Andrew Romero. Film o nadrogovanej vražednej opici je celkom fajn, ale s oživlými mŕtvolami to ide pánovi Romerovi oveľa lepšie. *** ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Lehké zklamání ze zvířecího hororu, který jím není.  Drama, kde ale nejsilnějším zůstává jen krátký spor s nepříjemnou matkou, vše ostatní se jen tak  slévá v naznačených konturách do rozmazaného obrazu, ať už je to lékař s bývalou přítelkyní či šéf nejlepšího kamaráda Geoffreyho a hlavně a především celý ten lehce nesmyslný experiment o superinteligentní opici, který se smrskne pouze v pomstychtivé žárlivé scény lehce ozvláštněné paranormálním vtělováním.  Snad jen hezká Kate McNeil přinese trochu šťávy a  pochopitelně i poslední vlastně legrační scéna z Vetřelce. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $7miliónovTržby USA $5,344,577Tržby Celosvetovo $-║ prvá polovica filmu skoro milá rodinná ľahká dráma, v tej druhej to začne dramaticky gradovať, opica excelentná, šikovne zrežírované, až na tie súboje z opicou nad ktorými sa musia privrieť oči fakt dobré /60%/ ()

Galerie (34)

Reklama

Reklama