poster

Vražedná opice

 • český

  Opičí experiment

 • USA

  Monkey Shines

Horor / Sci-Fi

USA, 1988, 113 min

Scénář:

George A. Romero

Hudba:

David Shire

Producenti:

Charles Evans

Střih:

Pasquale Buba

Scénografie:

Cletua Anderson

Masky:

Tom Savini

Kostýmy:

Barbara Anderson
(další profese)
 • Karamanlis
  *****

  Z môjho pohľadu jedna z najlepších romeroviek vôbec... Poriadneho animal horroru chtivý divák si tu určite nepríde na svoje a nedočká sa žiadneho explicitne zobrazeného násilia, Monkey Shines však obsahuje pútavý príbeh, jemný sci-fi nádych, niekoľko mrazivých momentov, sympatické postavy + jednu šikovnú opičku a to všetko dohromady z neho robí inteligentnú a napínavú snímku. Romerovo režisérske umenie v druhej polovici 80. rokov vygradovalo na maximum, škoda, že si nedokázal dlhšie udržať svoju vtedajšiu fazónu...(6.7.2010)

 • eraserhead666
  ****

  Asi je škoda, že se Romero proslavil a mnohým je znám pouze jako tvůrce zombie série, když natočil spoustu jiných a dobrých filmů. Jako třeba tuhle adaptaci románu Michaela Stewarta. Druhý opičí horror, co jsem viděl (Kongo nepočítám) a opět kvalitní zářez. Super opička, skvělé herecké obsazení a příjemně napínavá atmosféra. Vyrvěte Romera zombíkům a dejte mu šanci bez nich.(23.8.2017)

 • T2
  ***

  Rozpočet $7miliónovTržby USA $5,344,577Tržby Celosvetovo $-║ prvá polovica filmu skoro milá rodinná ľahká dráma, v tej druhej to začne dramaticky gradovať, opica excelentná, šikovne zrežírované, až na tie súboje z opicou nad ktorými sa musia privrieť oči fakt dobré /60%/(3.12.2009)

 • misstake
  ***

  Romero si pro změnu střihl horůrek hrající na psycho strunu, u něhož si chtěl odpočinout od bytostí lačnících po tak chutných mozcích. Opičkám to v tomhle filmu opravdu jde, ale co naplat, zombíky umí Romero kočírovat podstatně zábavněji. Vystříhnout tak 20 minut a z 2 a půl hvězdičky by se snad dalo vyždímat trochu víc. Poznámka na závěr, čerstvý lidský mozek si přece jen našel cestu i sem...(25.7.2007)

 • matestlust
  ***

  Rozhodně doposud nejslabší Romerův snímek co jsem viděl.Určitě neztrácí na originalitě,co jsem však čekal od velmistra Romera bude určitě jednak parádně vybudovaná atmosféra a zároveň pěkné krvavé gore.Nedočkal jsem se ani jednoho,místo toho jsem pul filmu koukal na šikovnou malou opičku starající se o ochrnutého mladíka-což je shodou okolností asi nelépe koukatelná část snímku.Smějte se nebo ne,ale co se hororové části týče to je děs,ale zbytek je příjemně koukající rodinný flm:).(16.9.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace