Komentáře uživatelů k filmu (416)

 • POMO
  ***

  Štartovač Reevesovej hviezdnej kariéry. Policajný thriller atraktívny prostredím surferov. Poriadne tempo naberie až v poslednej tretine, všetko pred ňou je o poznávaní postáv. Ich vzťahy su pekne rozohrané, hoci dnes už pôsobia klišovito. Posledná tretina ale prekvapí nepredvídateľnými zvratmi a jej padákové scény dotváraju k tým surferskym príjemnú poetiku slobodného životného štýlu (ktorý definuje postavy filmu). Záver dodáva kúsok hĺbky, ale je z neho cítiť, že bol vymyslený a dotáčaný dodatočne, pol roka po pôvodnom dokončení filmu. Čo sa v tomto opuse dnes ťažko rozdýchava je príšerná "akčná" Ishamova hudba (perkustický bezmotívový bordel). Človek si tu uvedomí, ako kompletne zmenil tvár hollywoodskej akčnej filmovej hudby Zimmer s jeho učencami.(27.8.2014)

 • kleopatra
  *****

  Kdyby mi tenhle film někdo vyprávěl, řeknu: "Co má bejt, tuctovej akčňák". Jenže to by nesměl mít atmosféru, která se vyprávěním nedá přenést, nesměl by mít dvojici Reeves-Swayze, nesměl by mít nádherné záběry vln a surfování na nich, nesměl by mít pěkné chlapy, perfektní hudbu .... Jo, pak by to teprv byl "tuctovej akčňák".(10.10.2004)

 • Lima
  ****

  Solidní hit našich kin začátku 90.let. S trochou nadsázky řečeno, duchaplnější ´Pobřežní hlídka´se tu setkává s buddy kriminálkou typu ´Smrtonosná zbraň´- nádherný vlny, surfování, pocit nespoutanosti a svobody a kriminální zápletka v čele se dvěma hezouny s nezanedbatelným hereckým nadáním. To vše pod režijní taktovkou dámy, která dokazovala, že spolupráce s jejím manželem, slavným Jamesem Cameronem, tentokrát v roli výkonného producenta, jí náramně svědčila. Tady prostě nelze nepodlehnout tomu povrchnímu pocitu - spousta nádherných záběrů s divokým vlnobitím a odvážnými surfery si přímo říká o típnutí do kalendáře a spolu s parašutistickou scénou dokáže vyvolat i příjemné mrazení v zádech. Musím přiznat, že Swayzemu Bodhimu, hledajícímu volnost a spirituální stránku moře, jsem trochu i záviděl a na chvilku bych s ním i měnil. Potěší pak netradiční konec a obsazení známého představitele hajzlů všeho druhu Gary Buseyho do snad jediné bezvýhradně kladné role jeho kariéry a vůbec to nevypadá špatně! Suma sumárum spokojené 3*, na tu čtvrtou to pak definitivně zvedla zábavná minirolička grázlíka v podání Anthony Kiedise, frontmana ´Red Hot Chilli Peppers´ a jeho cool hláška "That would be a waste of time...".(17.9.2007)

 • Gemini
  ***

  Právě jsem pochopil, proč mi nesedl Hot Fuzz. Označovat tuhle Bigelowovsky "tradiční" podivnost jako kult je totiž tak ujeté jako její opakované pokusy o artové uchopení "mužského světa". Faktem je, že první hodina Bodu Zlomu je vcelku slušná undercover akcička, které se daří udržovat fluidum místních nekonformních hrdinů, a v podstatě velmi zdařile přesvědčovat, že surfing je magie sama. Tomu dost pomáhá hudba Marka Ishama - v podstatě jakákoliv scéna s detaily surfařů v moři je snová jak co do obsahu, tak do hodnocení. Jenže pak se to najednou zlomí, a zčistajasna se dozvíte, že Bodhi je new age zhulenec, který právě v přímém přenosu "propálil kotel", díky čemuž se začne chovat jako naprostý idiot, a stráví tím každou svou zbylou vteřinu na plátně. Konec už je pak naprosto k smíchu... Jako celek je to prostě taková trefná zkazka o přelomu osmdesátých a devadesátých let:) 60%(14.5.2016)

 • Matty
  ***

  Mno, bohužel to není taková pecka, jakou z něj dělá Edgar Wright v Hot Fuzz, těch dvou hodin přesto nelituji. Záliba Kathryn Bigelow ve snímání opálených blonďáků s vypracovanou muskulaturou mi přišla úsměvná, ale když tihle borci chytli tu správnou vlnu, všechny ironické poznámky šly stranou. Vlastně neznám film, v němž by surfování nebylo cool. Když přeženu, ono stačí zpomalit obraz a vybrat správnou muziku, což Kathryn zvládá. Ale zvládá taky slušně vykreslit povahy jednotlivých postav a dát dohromady rebelskou podívanou, která počítá s následky. Způsob, jakým v závěru říká „buďte svobodní, ale s mírou“, rozhodně nelze označit za moralizování. Velmi slušně jsou krom surfování zrežírovány také ostatní akční či relaxační scény. Mezi ty první bych zařadil poměrně dlouhou, tempo neztrácející honičku úzkými uličkami, mezi ty druhé efektní skákání s padákem, scénu rozkošně zbytečnou a přitom nehodnou úplného zavržení. Pomyslným vrcholem filmu, momentem, kdy jsem na okamžik zauvažoval o čtyřech hvězdičkách, je náhlý pohnutek mysli Keanu Reevese ve výšce 4000 stop nad zemí, jenž ho přiměje k činu natolik troufalému, že mi na okamžik nebylo jasné, smát-li se, či žasnout nad režisérčinou odvahou k něčemu podobnému ve vážně míněné akci svolit. Čtyři hvězdičky z toho nakonec pro nijaké herectví a nepříliš nápadité dějové zákruty nebudou, ale jestli si je něco zaslouží, pak zcela jistě režie. 70% Zajímavé komentáře: Lima, Winnfield, Vitason, Jordan, ]V[()Rt(23.1.2009)

 • lebowski
  ****

  Nadprůměrný thriller(5.3.2003)

 • Isherwood
  ****

  Skvělí Swayze s Reevesem, vtipný Busey a hlavně úžasně natočené surfování, podbarvené éterickou Ishamovou hudbou, zajímavě kontrastující s živelnou akcí, kde i kultovní skok bez padáku pumpuje do diváckých žil litry adrenalinu, nutí člověka říkat si, jak to ta Kathryn Bigelow dělá. Tahle ženská prostě musí mít koule, tak pulzující akční filmy netočí v Hollywoodu půlka chlapů.(29.6.2008)

 • Malarkey
  *****

  Krásný film. No co já Vám mám psát víc. Tohle je prostě krásný film. Ze začátku se tváří tak, že si o něm člověk neví, co si má myslet. Nicméně Keanu Reeves okamžitě nahodí atmosféru vostrýho zelenáče a do svého případu se obuje se vší vervou. Všecko to na tom pobřeží ubíhá svým volným tempem dokud nepřijdou scény, u kterých jsem nevěřil, že je ve filmu někdy potkám. Enšpígl to řekl krásně. Prostor pro svobodu lidského ducha je tu opravdu dost. Nechá se poslouchat a ještě víc se dokáže prožít, když se do filmu opravdu dostanete. Já doteď mám v hlavě scény, které z hlavy snad už asi nikdy nevypudím a už teď se těším, až se na film podívám znova. Když už nic jiného, tak ten závěr je jako z jiného světa. A pokud někdo bude tvrdit něco jiného, tak je prostě divnej…(25.4.2013)

 • Enšpígl
  *****

  Pokud člověk někoho nebo něco miluje je vždy nesmírně těžké tyto pocity vyjádřit slovy. Ne, že by nebyla snaha, ale je otázka zda existují vůbec ty správný slova. Mohl bych tady psát desítky řádků o důvodech, proč je Bod zlomu moje srdeční záležitost, ale má to vůbec cenu ? Podle mě nemá a tak se o to ani snažit nebudu. V Bodu zlomu je strašně krásně zachycena podstata svobody ducha. Žádný film nikdy nedokázal vyjádřit mé vnitřní já, žádný, až na jeden........Bod zlomu.(3.8.2008)

 • T2
  ****

  Rozpočet $24miliónovTržby USA $43,218,387Tržby Celosvetovo $97,000,000║ Pomerne slušný adrenalínový akčný film z dobrou ústrednou dvojicou v podobe Keanu Reeves a Patrick Swayze. /70%/(7.6.2005)

 • Renton
  ****

  Scénář: W. Peter Iliff .. Perfektní adrenalinová krimi jízda. Kathryn Bigelow není z těch, co chrlí film za filmem, ale když už něco natočí, stojí to za pozornost! Jeden z mnoha mých filmových oblíbenců ze zlatých, porevolučních VHS (boom)let.(21.3.2005)

 • Radek99
  ****

  Výborný americký thriller z prostředí surfařské komunity v Californii se skutečně vynikající atmosférou a napínavým dějem. Klasické schéma infiltrace agenta do struktury nějaké proti systému stojící organizace se v tomhle případě režisérce Kathryn Bigelow podařilo naroubovat na příběh oslavující surfing a životní styl i hodnoty s ním spojené a vznikl překvapivě nosný dramatický oblouk. Film navíc překvapivě nezestárl a působí i po letech velice nadčasově, což u podobných snímků nebývá zvykem. Režisérka se zjevně v surfařské komunitě vyzná, ve filmu se objevují odkazy ke kultovním surfařským snímkům (Nekonečné léto...), surfing je tu prezentován jako alternativní životní styl kritizující hodnoty konzumní společnosti (a některé myšlenky předpovídají slavný Klub rváčů), též socializace mladého agenta probíhá věrohodně a uvěřitelně. Kathryn Bigelow se velice povedl casting - sázka na zatím celkem neokoukaného Keanu Reevese vyšla bezezbytku a odvaha svěřit roli charismatického záporáka profláklé tváři hvězdy romantických filmů Patricku Swayzemu taktéž (mimochodem, je to jeho jednoznačně nejlepší role). Bod zlomu je skutečně vydařený akční thriller a jeden z nejlepších komerčních hollywoodských snímků o surfingu... Podobné filmy: Osudové léto, V zajetí vln, Bra Boys, Nekonečné léto, Nekonečné léto 2, Billabong Odyssey, Riding Giants(30.12.2007)

 • Superpero
  *****

  Exprezidenti, jsou surfaři!(19.5.2007)

 • Shadwell
  *****

  Bod zlomu představuje další z mnoha příspěvků na téma kvadratury kruhu – slavné konstrukční úlohy, v níž je úkolem sestrojit čtverec, který má stejný obsah jako daný kruh. Nasvědčují tomu hlavně oba herci. Když se zahledíme do obličeje Reevese, vidíme hranatou tvář, a nejen to, i jeho herecký projev je notně prkenný, čehož si povšimli též jistí publicisté z časopisu Complex, kde jej nedávno vyhlásili za nejhoršího herce Hollywoodu. Reeves, to je ten čtverec. Oproti tomu kulatá tvářička Swayzeho koresponduje očividně s kruhem. Rovněž prostory, z nichž oba hrdinové pocházejí, sdílejí odlišné geometrické parametry, poněvadž Reeves sídlí kdesi v městským kanclu, ve světě přímek a rovných čar, kdežto kalifornské pláže Swayzeho jsou plné vln, křivek a nerovností. Je pak celkem logické, že infiltrace do cizího světa, ať Swayzeho loupení ve městě, nebo Reevesovo pronikání mezi surfaře, má zpravidla fatální následky a hrdinové se při tom ocitají v podobné situaci jako Nelson Mandela na večírku Ku-klux-klanu. Oba hrdinové i jejich světy jsou prostě odlišné natolik, že je nelze nějak provázat, podobně jako nelze rozlousknout problém kvadratury kruhu, jež nemá řešení, jak bylo někdy před sto padesáti lety nezvratně dokázáno. Po tomto důkazu bychom předpokládali, že skupina horlivců pachtících se po jeho řešení utichne. Omyl! I dnes tento problém mnohé nadále pokouší. Třeba Reevese a Swayzeho.(2.4.2012)

 • TheMaker
  ****

  Dnes už možná i kultovní film.(6.7.2009)

 • B!shop
  ****

  Tak jsem konecne tuhle akcni klasiku videl vcelku a s originalnim zvukem. Mam dojem, ze uz sem nekdy nejaky utrzky videl, ale asi nikdy ne celej film, az ted. No co k tomu rict, Bigelow ma proste koule, i kdyz to je zenska. Sice ma film znacne kolisavy tempo, takze jsou tu hodne adrenalinovy sceny, sceny se surfovani a sceny, kde se vlastne nic moc nedeje a kdyby mel film o pul hodiny min, asi by se nic nestalo, ale rozhodne to neznamena, ze by film nekdy nudil nebo se nejak moc tahnul. Pribeh sice neni nejoriginalnejsi, sceny, ktery tu jsou, uz od doby natoceni filmu natocil nekdo lip, ale i tak ma film svoje kouzlo. Navic perfektni herci, skvele hrajici zaporak Swayze, sympatak Reeves a hlavne super drzky Busey a McGinley. Celkove tak fajnova akcni pecka za 4*.(15.9.2011)

 • movie
  ****

  Grungová free spirit fantazie.(27.9.2016)

 • Boss321
  ****

  Skvělá akční adrenalinová podívaná a obrovský hit začátku 90. let. Nejdříve jsem myslel, že to bude další tuctovej akčňák, ale nakonec se z toho vyklubala kvalitní podívaná. Patrick Swayze, Keanu Reeves a Gary Busey jsou opravdu vynikající. Kathryn Bigelow odvedla na režisérském postu výborný kus práce.(30.12.2007)

 • RHK
  ****

  Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Agent FBI Johnny Utah (mladičký, výborný, ale ještě Matrixem neprofláknutý Keanu Reeves) pátrá po bandě bankovních lupičů skrytých pod maskami ex-prezidentů. Lupiči by mohli být surfaři a mezi ně se snaží Utah infiltrovat při snaze se naučit umění surfu. Postupem doby však začíná mít respekt a obdiv k jejich vůdci a duchovnímu guru Bodhimu (pro mne ne zcela přesvědčivému Patricku Swayze). Loupeže však pokračují a možnost ohrožení svobody se blíží, o to více se zvyšují i adrenalinové orgie např. při nočním surfování nebo při seskoku padákem. Ve špičkové poslední části filmu střídá jedna náročná akce druhou ve vysokém tempu. Kathryn Bigelow zvládá režii na výbornou (stejně jako později např. ve filmu K-19: Stroj na smrt). Nadprůměrný akční film. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=AVk3mR2UhgI(9.3.2009)

 • emma53
  *****

  Některé filmy zrají jak víno a to platí i tomto případě, který mně byl připomenutý a já se tak vrátila pár let nazpátek, co jsem ho viděla. Málokdy něco měním, ale tohle by byl vysloveně hřích. Možná v tom množství jiných filmů, které jsem měla od té doby možnost vidět tady na čsfd, se na takové perličky vzpomíná s nostalgií, kdy ti kluci hráli senzačně a v atmosféře, která už možná dnes není tolik vidět a nebo jsme tak trochu otupěli ve vnímání. A na to si musím dát velký pozor, protože Bod zlomu s Bodhym a Utahem si chci dát někdy určitě ještě jednou, abych se jen utvrdila, že ta pětka tam sedne jak přišitá.(15.2.2015)

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace