Agent FBI Johny Utah se tajně vydá mezi kalifornské surfaře, aby vystopoval takzvané Exprezidenty – ozbrojenou bandu bankovních lupičů. Potká se s výborným surfařem Bodhim, jehož drogou je adrenalin. Rád riskuje. Utah hledá pravdu, Bodhi největší vlnu. Jsou natolik ponoření do vzájemného soupeření, že svým vášním téměř obětují zdravý rozum, hrdost a život... (TV Prima)

vince

Popravde som dosť prekvapený z nižších hodnotení, toto je rozhodne nadpriemerný akčný thriller ktorý sa už dnes len tak často nevidí. Swayzeho zrovna neobľubujem ale roľa fanatického tak trocha "šialeného" surfistu a prezidenta mu fakt sedí. Kvalitné scény na vlnách vo vzduchu, taktiež ta naháňačka sa Vám určite vryjú do hlavy a dosť dlho tam aj zostanú, teda aspoň mne. ()

KdG

Skvělej film, má výbornou atmosféru svobody. Když jsem ho viděl poprvý tak jsem z něj byl opravdu unešenej na poměrně dlouhou dobu. ()

crjules

Sakra, musim po letech uznat, ze Swayze byl frajer! Dobry akcni film ( a ac to na prvni pohled nemusi byt znat ) s velkym nadechem romantiky.. ()

Tamdydam

A to jen pro to, že jsem nebyl schopen film dokoukat. Takže tu zbývá nepatrná naděje, že zbylá čtvrtina filmu byla přece jen o něco méně zhovadilá. To co jsem ale stihnul shlédnout já, nepřevyšovalo z mého pohledu průměrnou epizodu Pobřežní hlídky ()

xenopus

OBSAHUJE SPOILER Od počátku trochu dežavý, protože motiv s převlekem za amerického prezidenta jsem někde viděl... Uživatel Oskar mi pomohl a nyní již vím, že Reevese v pozdější neméně akční honičce nahradil Simon Pegg z Jednotky velmi rychlého nasazení :-). Jinak co jiného mám k filmu říct - dobrá režie zejména akčních scén a příběh lidí, kteří kvůli ušlechtilým ideálům páchají trestnou činnost (Bodhi vykrádá banky a koneckonců i agent Johnny Utah se zúčastní takového přepadení jen kvůli záchraně milované osoby) - hořkosladká pachuť. Ale surfařům to za to stojí, neboť sufrování je láska a životní osud. No jak pro koho... přijde mi, že stejně jako si freediveři do nebe vychvalují Magickou hlubinu L. Bessona, pro surfaře je zase toto ztělesněním podstaty jejich vášně - a navíc tu mají i akční scény, které Hlubině chybí - ta má ale zase humor, který jsem v Bodu zlomu postrádal zcela. Myšlenkový obsah filmu mě jakožto nesurfaře míjí, a tak zbývá jen poctivá akce a poctivá filmařina - málo na 5*. ()

lost_viking

Kdybych tenhle film měl hodnotit před lety, kdy jsem ho viděl, dal bych mu tři hvězdičky, ale to jsem byl ještě mladý a hloupý. Po jeho zhlédnutí ve Full HD kvalitě teď musím dát hvězdiček pět, neboť přímořská atmosféra v kombinaci s nezapomenutelnou adrenalinovou honičkou Swayzeho s Reevesem, seskokem z letadla bez padáku a surfařskou nespoutaností jsou prostě nepopsatelné. Tleskám té ženě, která ho natočila. ()

Svetlusacek

Už jenom kvůli té atmosféře, která ve filmu je...jasně, nejedná se o nějaký plnohodnotný film, ze kterého budou všichni na větvi..ale prostě ta atmosféra, tu každý film nemá.... ()

hoid

Uplne z jednoducheho scenara dokazala Kathryn Bigelow urobit kultovu akcnu snimku 90 rokov. Film ma uzasnu adrenalinovu atmosferu. Krasne surferske zabery a hudba ju len doplnaju. Herecke obsadenie sa mi tiez velmi pozdavalo, Patricka Swayzeho po tomto filme uz poznam len ako Bodhisatwu. Urcite je to nadcasovy film ktory mozem pozerat dookola a dookola :) ()

vetsinezobri

Jak se mi tenhleten bonbonek mohl tak dlouho vyhýbat?? Málokterý akční film si udrží náboj po celou dobu, tady to plně platí v celých dvou hodinách. Gary Busey v nejkladnější roli svého života a potěšil i Anthony Kiedis. Pro Dannyho z Jednotky příliš rychlého nasazení je to kultovka a divit se mu nelze. ()

Mijagi

Od filmu z prostředí surfařů a s bankovní loupežnou zápletkou, navíc s hvězdným obsazením, jsem očekával mnohem více. Největším zklamáním pro mě bylo velmi špatné vykreslení charakterových vlastností jednotlivých postav. Agent FBI Johny Utah v podání Keanu Reevese byl nemastný-neslaný, divákovi nebylo po celou dobu stopáže umožněno nahlédnout příliš hluboko pod povrch jeho psychiky. K povaze guru-surfisty Bodhiho, jehož ve filmu, o něco lépe než Reeves agenta, zahrál Patrick Swayze, byl scénář štědřejší, ovšem jen, co do délky textu, kvalitativně lze jeho povahový profil označit za chaotický. Na začátku sympatický záporák porušující sice zákon, ale se zachováním všech ostatních morálních hodnot, se v závěru filmu mění v požitkářského egoistu, jímž neotřese ani zbytečné umírání kamarádů z jeho party. Z dějové linie navíc až moc nápadně vyvstávají scény, jimiž se nás režisér či scénárista snaží o tomto těžko uvěřitelném přerodu přesvědčit (např. scéna po seskoku padákem v Mexiku, kdy chce Bodhi pohřbít svého mrtvého kamaráda a jednou větou se nechá od svého kumpána přesvědčit, že na to není čas). Film zachraňuje plážová atmosféra, která z něj přímo sálá, na rok 1991 pěkné záběry mořských vln, kaskadérské kousky při seskocích z letadla a skělý Gary Busey v roli Utahova FBI parťáka. Lehký nadprůměr. ()

Jacccob

Skvělý akční film s hlavou i patou. O to víc vás překvapí konec, kde umře najednou strašně moc lidí a činy hrdinů jsou "divné". Ale pominu-li tohle, skvělá podívaná. :) ()

beso74

Friends Forever... 20 rokov ma tento film stále dokáže pobaviť, zaujať a dokonca aj dojať. Na prvý pohľad jednoduchý príbeh bankových lupičov sa mení na posolstvo o zmysle života, priateľstve, ale taktiež o zločine a nevyhnutnom treste... Navyše som zistil že Kathryn Bigelow je jediná ženská na režisérskej stoličke, ktorej filmy majú fakt gule... ()

DavidWebb

Tak som si včera na TV JOJ zaspomínal na časy, keď bol Keanu Reeves ešte mladý fakan a na Lori Petty sa aspoň dalo pozerať. Point Break je pre mňa melancholická spomienka na prvé stretnutie s režisérkou Kathryne Bigelow, ktorá si už nastálo odbehla od varešky a „vyrobila“ oku a uchu lahodiaci romantický akčný film, ktorý ma dodnes stále baví. Z môjho pohľadu asi najvýraznejšia úloha Gary Buseyho jakožto starnúceho detektíva, najakčnejšia úloha pre Patricka Swayzeho a jediný film, v ktorom som videl vo vedľajšej úlohe „hrať“ speváka z Red Hot Chilli Peppers. Trefa do čierneho bolo zasadenie deja o bankových lupičoch do prostredia a komunity surferov a režisérka dokázala perfektne vybalansovať podiel napínavých akčných scén s tými športovo – adrenalínovými. A ako som spomínal na začiatku, fliku hodne pomáha dobre zvolený hudobný podmaz počas celého snímku. Samozrejme, že Bodhiho spirituálne bláboly asi presvedčili len málokoho a počínanie jeho a jeho bandy som vnímal aj ja skôr ako využitie svojho vlastného rozumu a odvahy na zabezpečenie svojho „vegetného“ života. Dobrý koniec. PS: Pred pár dňami som videl trailer na remake a rozhodne sa naň teším. ()

Shitonit

Ve svý době hodně povedenej film, super parta do který by chtěl nejeden z nás patřit.. Dnes ? Super podívaná, film bez zbytečnejch sraček ulítle letí od první vteřiny až do docela povedenýho konce. O čem to je? To si asi každý musí najít sám.. ()

Clark_Kent

Reeves - Swayze odvádějí perfektní prácičku. Jeden z těch lepších thrillerů za dob klasických VHS. Dneska se už takhle vkusně ani netočí. Point Break zraje jak víno, čím starší tím výživnější a nadprůměrný. ()

Ex_Machina

„Tváriš sa ako by si práve videl ducha.“ Áno, Bodhi vedel zapôsobiť. Frajer žijúci pre dokonalú vlnu, ktorý s partičkou rovnakých adrenalínových šialencov prežíva každý deň naplno. Takýto životný štýl však nie je zadarmo. Keďže život na hrane je to čo ich drží nažive, vykrádať banky bude to pravé. Žiadny žúr však netrvá večne a riskantný spôsob života dobehne každého. Atmosféra nespútaných 90 tych rokov L.A na nás dýcha každým záberom a pri sledovaní tohto diela musí v sebe každý cítiť ozajstný pulz života. Film natočený v dobe, keď ešte Kalifornia stála za život a realizovanie svojich snov. Nie ako dnes. ()

Najt

Tohle si pamatuju, že jsem viděl pred 20 lety. Říkal jsem si dobrej akčnák s mladým Keanu, zajímavý příběh, kterej jsem v té době nechápal a adrenalin. Když jsem se na to podíval teď znovu, víceméně nic jsem si nepamatoval a musím říct, že mě to bavilo. Je to sice už starý film, ale dokáže pobavit i dnes. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

04.06.2011

Zlý polda a hodný lupič

Zlý polda a hodný lupič

18.05.2008

Bod zlomu 2 a nová verze téměř zapomenuté hardcore pornografické kriminálky? Ano, v dnešní novince se dvě klasiky ze začátku 90. let dočkají remaku a pokračování. Nic s tím nenaděláte, už se začínají… (více)