Krásný film. No co já Vám mám psát víc. Tohle je prostě krásný film. Ze začátku se tváří tak, že si o něm člověk neví, co si má myslet. Nicméně Keanu Reeves okamžitě nahodí atmosféru vostrýho zelenáče a do svého případu se obuje se vší vervou. Všecko to na tom pobřeží ubíhá svým volným tempem dokud nepřijdou scény, u kterých jsem nevěřil, že je ve filmu někdy potkám. Enšpígl to řekl krásně. Prostor pro svobodu lidského ducha je tu opravdu dost. Nechá se poslouchat a ještě víc se dokáže prožít, když se do filmu opravdu dostanete. Já doteď mám v hlavě scény, které z hlavy snad už asi nikdy nevypudím a už teď se těším, až se na film podívám znova. Když už nic jiného, tak ten závěr je jako z jiného světa. A pokud někdo bude tvrdit něco jiného, tak je prostě divnej…(25.4.2013)

Před coolovostí Patricka Swayzeyho v Bodu zlomu by blednul závistí i Dylen McKay. Je zajímavé, jak zprvu policejní zápletka se ubírá poněkud odvázanějším směrem, i čistokrevný polda nakonec pochopí, že není nic lepšího než sjíždět rozbouřené vlny na prkně, ha! Příběh ustrnul kdesi v osmdesátkách a to odnesly především dialogy. Jinak ale klobouk dolů za režii (a kameru), v protikladu ke scénáři je film natočen velmi pěkně. 7/10(13.11.2016)

Bod zlomu má oproti drtivé většině podobně ražených filmů jednu obrovskou výhodu. Drsné hlášky tvrdost tu hlavním hrdinům skutečně do puntíku věříme. A tak tlachy o neobyčejných tajích moře a o tom, že člověk může vládnout zákonu nevyznívají jako trapné žvásty z pubertální telenovely, nýbrž se stávají nezapomenutelnými a to specielně pokud jdou z úst Patricka Swayzeho. I akce jako taková je neskutečně drsná a syrová a snímek má strhující tempo. Není to o atraktivních ksichtech. Tento film je nekorektní, adrenalinová, dechberoucí jízda nabitá testosteronem až po uši.(17.2.2007)

Jsem na pochybách, zda udělit 3 nebo 4 hvězdy. Je to přesně ten typ filmu, který je nadprůměrný,má svoji kvalitu od hereckých výkonů až po působivé kamerové záběry, ale nějak tomu něco chybí nebo naopak přebývá, jen přesně nevím co. Je pravda, že zrovna tématika surfování mi není nějak blízká, ale vlastně ani příběh všech těch lidí se mě nedotknul. Takže uznávám, že to má svoji kvalitu, jen pochybuju, že bych se na to chtěl nadšeně podívat někdy znovu. 65%(18.1.2016)

Je to takový zvláštní film, který se těžko hodnotí, natož komentuje. Na jednu stranu chválím krásné scenérie, neopakovatelné záběry, všudypřítomnou lehkost bytí, hromadu testosteronu v příjemném balení a v neposlední řadě nekonečnou nakažlivou svobodu duše i těla. Na druhou stranu každá sranda něco stojí a prašule pro ni holt nerostou na stromě. Pak nutně přichází zákon a dilema, kam se vydat, kterou cestu zvolit. Když otázku vztáhnu na sebe, zjišťuju s lítostí, že u mě ještě kýžený bod zlomu nenastal, jestli vůbec...ještě není čas odhodit placku, srdce by chtělo, ale rozum vyhrává.(25.5.2013)

• - Pláž, na které se hraje fotbal, je tatáž pláž z Karate Kida. (Huntelaar)

• - Bodhi (Patrick Swayze) nosí hodinky značky Breitling. (dyfur)

• - Keanu Reeves pozoroval skutečné agenty FBI v Los Angeles, aby nastudoval roli. Také cvičil s trenéry UCLA (University of California, Los Angeles), kteří mu pomohli s fotbalovou scénou. (c.tucker)