Některé filmy zrají jak víno a to platí i tomto případě, který mně byl připomenutý a já se tak vrátila pár let nazpátek, co jsem ho viděla. Málokdy něco měním, ale tohle by byl vysloveně hřích. Možná v tom množství jiných filmů, které jsem měla od té doby možnost vidět tady na čsfd, se na takové perličky vzpomíná s nostalgií, kdy ti kluci hráli senzačně a v atmosféře, která už možná dnes není tolik vidět a nebo jsme tak trochu otupěli ve vnímání. A na to si musím dát velký pozor, protože Bod zlomu s Bodhym a Utahem si chci dát někdy určitě ještě jednou, abych se jen utvrdila, že ta pětka tam sedne jak přišitá.(15.2.2015)

Před coolovostí Patricka Swayzeyho v Bodu zlomu by blednul závistí i Dylen McKay. Je zajímavé, jak zprvu policejní zápletka se ubírá poněkud odvázanějším směrem, i čistokrevný polda nakonec pochopí, že není nic lepšího než sjíždět rozbouřené vlny na prkně, ha! Příběh ustrnul kdesi v osmdesátkách a to odnesly především dialogy. Jinak ale klobouk dolů za režii (a kameru), v protikladu ke scénáři je film natočen velmi pěkně. 7/10(13.11.2016)

žien režisérok je veľmi málo a spomedzi toho malého množstva je nájsť ženu režisérku, ktorá sa odváži pustiť do takéhoto "chlapského" žánru ako akčný krimithriller skoro nemožné - a predsa sa jedna našla, ostrá baba Bigelow a navyše ukázala, že napätie, adrenalín, akciu a solídne vedený príbeh v drsnom žánri, ktorému doteraz dominovali muži, zvláda nielen obstojne, ale v mnohom prevyšuje svojich súdobých hollywoodskych kolegov či sa na nich nemenejcenne doťahuje (v tom istom roku mala konknurenciu v Scottovom Last Boy Scout, Terminátorovi 2 svojho ex-manžela, Harley Davidson a Marlboro Man, Howardov Oheň a iné . . .), Swayze asi v jednej zo svojich najlepších rolí (ak nerátame jeho menší výstup v Donnie Darkovi o veľa rokov neskôr, čo je asi najlepšia) a predmatrixovský Keanu tiež po boku partnera Gary Busyho (vo výnimočne kladnej úlohe) odvádza dobrú hereckú prácu, aj keď podľa mňa on sa veľmi v hraní nepretrhne, on má taký nejaký výraz, ktorý ak si udrží a trochu s ním popracuje, tak sa to odohrá samo;(26.2.2008)

Krásný film. No co já Vám mám psát víc. Tohle je prostě krásný film. Ze začátku se tváří tak, že si o něm člověk neví, co si má myslet. Nicméně Keanu Reeves okamžitě nahodí atmosféru vostrýho zelenáče a do svého případu se obuje se vší vervou. Všecko to na tom pobřeží ubíhá svým volným tempem dokud nepřijdou scény, u kterých jsem nevěřil, že je ve filmu někdy potkám. Enšpígl to řekl krásně. Prostor pro svobodu lidského ducha je tu opravdu dost. Nechá se poslouchat a ještě víc se dokáže prožít, když se do filmu opravdu dostanete. Já doteď mám v hlavě scény, které z hlavy snad už asi nikdy nevypudím a už teď se těším, až se na film podívám znova. Když už nic jiného, tak ten závěr je jako z jiného světa. A pokud někdo bude tvrdit něco jiného, tak je prostě divnej…(25.4.2013)

O Kathryn Bigelow se právem říká, že je to ženská, která má koule. A Bod zlomu to jenom potvrzuje. Film má napětí, atmosféru, výtečnou kompozici záběru (úvodní titulky a dlouhý záběr po nich jasně vedou), perfektní choreografii akčních scén a konec, kerý se vám vryje do paměti. Krom toho Keanu Reaves a Patrick Swayze odvádějí jeden ze svých nejlepších výkonů.(15.4.2010)

• - Když se Johny Utah (Keanu Reeves) zmiňuje o podniku Patrick's Roadhouse, je to narážka na Swayzeho film Road House (1989). (Fenk)

• - Keanu Reeves pozoroval skutečné agenty FBI v Los Angeles, aby nastudoval roli. Také cvičil s trenéry UCLA (University of California, Los Angeles), kteří mu pomohli s fotbalovou scénou. (c.tucker)

• - Několik záběru obřích vln ze závěru snímku bylo z tahitského Teahupoo. (Sten-li)