Reklama

Reklama

Agent FBI Johny Utah se tajně vydá mezi kalifornské surfaře, aby vystopoval takzvané Exprezidenty – ozbrojenou bandu bankovních lupičů. Potká se s výborným surfařem Bodhim, jehož drogou je adrenalin. Rád riskuje. Utah hledá pravdu, Bodhi největší vlnu. Jsou natolik ponoření do vzájemného soupeření, že svým vášním téměř obětují zdravý rozum, hrdost a život... (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (457)

TeeAge 

všechny recenze uživatele

|| Scenár: W. Peter Iliff | Hudba: Mark Isham | Produkcia: James Cameron, Peter Abrams, Robert L. Levy | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: Largo Entertainment, JVC Entertainment Networks| Rozpočet: 24 miliónov $ | Tržby: 83,531,958 $ || Skvelý film, ktorý má ale nevysvetliteľne divné časti s nenormálne sa chovajúcimi postavami. Touto divnosťou zabíja inak príjemnú free atmosféru morských vĺn... ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Právě jsem pochopil, proč mi nesedl Hot Fuzz. Označovat tuhle Bigelowovsky "tradiční" podivnost jako kult je totiž tak ujeté jako její opakované pokusy o artové uchopení "mužského světa". Faktem je, že první hodina Bodu Zlomu je vcelku slušná undercover akcička, které se daří udržovat fluidum místních nekonformních hrdinů, a v podstatě velmi zdařile přesvědčovat, že surfing je magie sama. Tomu dost pomáhá hudba Marka Ishama - v podstatě jakákoliv scéna s detaily surfařů v moři je snová jak co do obsahu, tak do hodnocení. Jenže pak se to najednou zlomí, a zčistajasna se dozvíte, že Bodhi je new age zhulenec, který právě v přímém přenosu "propálil kotel", díky čemuž se začne chovat jako naprostý idiot, a stráví tím každou svou zbylou vteřinu na plátně. Konec už je pak naprosto k smíchu... Jako celek je to prostě taková trefná zkazka o přelomu osmdesátých a devadesátých let:) 60% ()

Reklama

teutates 

všechny recenze uživatele

V nostalgickej chvíľke som opäť vzhliadol Bod zlomu a musím konštatovať, že podobné snímky mi dnes chýbajú... V dnešnom svete troch prdelí kriminálok človeka nič neprekvapí... noo mladý charizmatický Johny Utah v detskom veku Keanu Reevesa, surfista Bodhim dokážu rozprúdiť hladinu adrenalínu, následne na to kortizolu... dôsledok - zuženie ciev, urýchlenie srdečnej činnosti, rozšírenie zorníc... 8/10 ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Nepříliš přesvědčivý pan Anderson provádí infiltraci bandy bankovních lupičů, co ráda adrenalin, vlny a parašutismus, při kterém si můžete vykládat a padat nezvykle dlouho.. Paní Bigelow během své kariéry několikrát prokázala, že hry na vojáky, či policajty a zloděje ji nebyly v dětství cizí a hravě předčí některé své mužské kolegy, co asi tenkrát raději oblékali Barbíny, nicméně Point Break, jedna z nesmrtelných VHS klasik, je už v dnešní době i díky své naivitě hodně podemletá vlnami filmového času. Apropo, nemohu se dočkat připravovaného remaku. Gumové masky (ex)prezidentů Clintona, Obamy a Bushovic republikánského pokolení, K.Reeves hrající sám sebe, protože i po 20 letech vypadá pořád stejně a A.Kiedis ve větší, méně smažkovité roli. Jen s tím Swayzem bude z jistých důvodů problém, ale naštěstí je zde Grande Paolo. Ne nadarmo se traduje, že v Turíně každý týden u kadeřníka přilepil na zrcadlo žvýkačkou fotku surfaře Bodhieho a řekl: „Takhle!“ ()

nascendi 

všechny recenze uživatele

No nadšený som nebol. Pre cieľovú skupinu (-y) má film nepochybnú príťažlivosť. Sú tam príťažliví muži, ktorých jedinou starosťou je zabávať sa, užívať si a popri tom deklamovať nejaké filozofické múdrosti. Film je akčný, stále sa tam niečo deje, akurát sem-tam presvitá póza, falošnosť a snaha manipulovať diváka. Preto nie je možné v mojom prípade ísť nad tri hviezdičky. ()

Galerie (58)

Zajímavosti (35)

  • Patrick Swayze je výborný parašutista a dokonce sám účinkoval v oné velké parašutistické scéně. (Karlos80)

Související novinky

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Z kalifornského Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku jednašedesáti let totiž odešel americký herec Tom Sizemore. Zprávu o skonu médiím potvrdil hercův zástupce Charles Lago. Sizemore byl v… (více)

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

04.06.2011

Starý koncept z Bodu zlomu (a mnoha filmů před ním, hlavně westernů) o muži zákona a ne až tak špatném zločinci, naposledy úspěšně oprášila série Rychle a zběsile. Po podobné linii, ale v hávu… (více)

Zlý polda a hodný lupič

Zlý polda a hodný lupič

18.05.2008

Bod zlomu 2 a nová verze téměř zapomenuté hardcore pornografické kriminálky? Ano, v dnešní novince se dvě klasiky ze začátku 90. let dočkají remaku a pokračování. Nic s tím nenaděláte, už se začínají… (více)

Reklama

Reklama