Vzpomínky jsou někdy lepší než skutečnost. Když jsem to viděl v kině, mohlo mi být maximálně 10. Tehdy to byl strhující zážitek, už jen proto, že to na plátně rychle blikalo, já nestíhal číst titulky, střílelo se, do toho slečny v plavkách, drsní surfaři… Trochu moc vjemů na malého chlapce! A špatný film to vůbec není, jen už ho z dnešního pohledu trochu poznamenal zub času. Těch surfařů ve zpomalených záběrech tam je přeci jen moc na úkor lepšího vykreslení vztahu Johnnyho Utaha a Bodhiho. Na druhou stranu jsou to právě mladičký Keanu Reeves a Patrick Swayze, díky nimž tenhle film stojí hlavně za vidění.(24.10.2007)

Skvělí Swayze s Reevesem, vtipný Busey a hlavně úžasně natočené surfování, podbarvené éterickou Ishamovou hudbou, zajímavě kontrastující s živelnou akcí, kde i kultovní skok bez padáku pumpuje do diváckých žil litry adrenalinu, nutí člověka říkat si, jak to ta Kathryn Bigelow dělá. Tahle ženská prostě musí mít koule, tak pulzující akční filmy netočí v Hollywoodu půlka chlapů.(29.6.2008)

Kdyby mi tenhle film někdo vyprávěl, řeknu: "Co má bejt, tuctovej akčňák". Jenže to by nesměl mít atmosféru, která se vyprávěním nedá přenést, nesměl by mít dvojici Reeves-Swayze, nesměl by mít nádherné záběry vln a surfování na nich, nesměl by mít pěkné chlapy, perfektní hudbu .... Jo, pak by to teprv byl "tuctovej akčňák".(10.10.2004)

Některé filmy zrají jak víno a to platí i tomto případě, který mně byl připomenutý a já se tak vrátila pár let nazpátek, co jsem ho viděla. Málokdy něco měním, ale tohle by byl vysloveně hřích. Možná v tom množství jiných filmů, které jsem měla od té doby možnost vidět tady na čsfd, se na takové perličky vzpomíná s nostalgií, kdy ti kluci hráli senzačně a v atmosféře, která už možná dnes není tolik vidět a nebo jsme tak trochu otupěli ve vnímání. A na to si musím dát velký pozor, protože Bod zlomu s Bodhym a Utahem si chci dát někdy určitě ještě jednou, abych se jen utvrdila, že ta pětka tam sedne jak přišitá.(15.2.2015)

No sám sa divím ako je možne, že tento film som videl až v roku 2010.Ja viem som Luzer :-).Ale teraz už k filmu.Tak v prvom rade sa mi páčil dej, do ktorého som sa zažral od začiatku, ďalej herecké trio:Patrick Swayze, Keanu Reeves, Gary Busey , akcie a celková ta atmosféra filmu, ktorá ma dokázala zaujať.Je to jednoducho americká klasika 90 rokov, ktorá nikdy neomrzí.Ale mňa omrzela po 1h a 20 minúte.Nejako som sa už pri tom nudiť začínal a zdalo sa mi to nejaké zdĺhavé.Ale podstatne je, že je to stále dobrý akčný film na ktorý sa môžem vždy pozrieť. 85% - 4*(8.4.2010)

• - Původně měl být film nazván Riders on the Storm, uvažovalo se také o názvu Johnny Utah. (Tygrys)

• - Několik záběru obřích vln ze závěru snímku bylo z tahitského Teahupoo. (Sten-li)

• - Nakrúcanie surferských scén bolo pre hercov veľmi náročné. Patrick Swayze (Bodhi), ktorý odmietal kaskadéra, si zlomil 4 rebrá. V zoskoku padákom mal už nejakú prax. Počas nakrúcania absolvoval cez 50 zoskokov. (classic)