Někdy nerozumím tomu proč tenhle jedinečný, originální a kultovní film nebyl asi nikdy řádně doceněn. Uběhlo již 16 let a já stále marně čekám na podobný nářez. Film, kde lupiči v maskách bývalých prezidentů USA vykrádají banky, surfují a skáčou padákem, prostě musí být něčím jedinečný. A zde jsou mé důvody: 1. Nádherné záběry surfujících borečků. 2. Životní role Patricka Swayzeho (čert ví proč se pak tak vytratil). 3. Začínající Keanu Reeves. Tohle prostě byla jeho životní role. 4. Nádherné a dechberoucí akční scény včetně zapálení auta u benzínové pumpy a následný úprk až po střelbu do vzduchu. 5. Filmy o loupících Exprezidentech mě vždy braly. 6. Ta závěrečná scéna s obří vlnou nemá prostě chybičku. Atd. Těch důvodů by bylo velmi mnoho.(17.10.2007)

Tak jsem konecne tuhle akcni klasiku videl vcelku a s originalnim zvukem. Mam dojem, ze uz sem nekdy nejaky utrzky videl, ale asi nikdy ne celej film, az ted. No co k tomu rict, Bigelow ma proste koule, i kdyz to je zenska. Sice ma film znacne kolisavy tempo, takze jsou tu hodne adrenalinovy sceny, sceny se surfovani a sceny, kde se vlastne nic moc nedeje a kdyby mel film o pul hodiny min, asi by se nic nestalo, ale rozhodne to neznamena, ze by film nekdy nudil nebo se nejak moc tahnul. Pribeh sice neni nejoriginalnejsi, sceny, ktery tu jsou, uz od doby natoceni filmu natocil nekdo lip, ale i tak ma film svoje kouzlo. Navic perfektni herci, skvele hrajici zaporak Swayze, sympatak Reeves a hlavne super drzky Busey a McGinley. Celkove tak fajnova akcni pecka za 4*.(15.9.2011)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Agent FBI Johnny Utah (mladičký, výborný, ale ještě Matrixem neprofláknutý Keanu Reeves) pátrá po bandě bankovních lupičů skrytých pod maskami ex-prezidentů. Lupiči by mohli být surfaři a mezi ně se snaží Utah infiltrovat při snaze se naučit umění surfu. Postupem doby však začíná mít respekt a obdiv k jejich vůdci a duchovnímu guru Bodhimu (pro mne ne zcela přesvědčivému Patricku Swayze). Loupeže však pokračují a možnost ohrožení svobody se blíží, o to více se zvyšují i adrenalinové orgie např. při nočním surfování nebo při seskoku padákem. Ve špičkové poslední části filmu střídá jedna náročná akce druhou ve vysokém tempu. Kathryn Bigelow zvládá režii na výbornou (stejně jako později např. ve filmu K-19: Stroj na smrt). Nadprůměrný akční film. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=AVk3mR2UhgI(9.3.2009)

Čtyři chlápci, s gumovými maskami bývalých ředitelů zeměkoule nataženými přes vlastní tváře, již léta úspěšně přemísťují finance ze zbytečně zazobaného bankovního sektoru do svých kapes. Oproti policii, která jako celek v případu tápe, má detektiv Pappas jasno – pachatelé jsou surfaři. Pappas však, vzhledem ke své mírně zanedbané fyzické kondici, nemůže skočit na surf a vše objasnit. Proto mu přijde vhod nový kolega Johnny Utah, který je sportovně založený, čímž má jistou šanci zkrotit ve vlnách neposedné prkno a přitom najít mezi adrenalinovými šílenci ty, kteří si svůj koníček rádi financují s pistolí v ruce.(26.10.2009)

Bod zlomu je neskutečně cool a nakažlivý film. Vždycky když ho vidím, tak dostanu chuť překecat tři kamarády, kterým můžu věřit. Koupit masky exprezidentů. Třeba Masaryka, Havla, Gottwalda a Beneše. Udělat Národní banku a s kufrem plným peněz odjet do Austrálie, kde bychom se naučili surfovat. Když by nás kličkování mezi žraloky omrzelo, tak bychom si šli skočit z letadla. Prostě skvělej život. Ale čím to, že je snímek takhle nakažlivý? Je to hlavně tím, že se režisérce Kathryn Bigelow povedlo (kromě rozvodu s Cameronem) namíchat napínavou adrenalinovou jízdu s hutnou atmosférou, pěknýma holkama, nádhernými záběry surfařů a dobře natočenou akcí. K tomu Reeves a Swayze hrají překvapivě slušně a výsledekem je velice zdařilý akční film, který si zaslouží jít do červených čísel (v době psaní komentáře-70%)Tak co? Dominiku, Honzo a Davide, kdo bude Masaryk?:-)(24.6.2007)

• - Několik záběru obřích vln ze závěru snímku bylo z tahitského Teahupoo. (Sten-li)

• - Vincent Klyn, který ztvárnil jednoho z členů surfařského gangu, byl v 80. letech jedním z nejlepších surfařů na světě. (Eldrick)

• - První film, kde Keanu Reeves hraje bývalého quarterbacka Univerzity Ohio State, kterého poté ztvárnil i ve filmu Náhradníci. (Huntelaar)