Bod zlomu

• slovenský

Bod zlomu

Akční / Krimi / Thriller

USA / Japonsko, 1991, 120 min

Povedná záležitost. Hodně se tam surfuje, taky vylupujou banky, honí zločinci, skáče bez padáku. Já to viděl v kině, kde to byla opravdu adrenalinová jízda.Teď by to chtělo hodně velkou obrazovku. Tenhle film si pamatuje víc lidí, než byste si mysleli. A rozhodně se na něj jukněte předtím, než si pustíte Hot Fuzz. :-))(16.10.2007)

No sám sa divím ako je možne, že tento film som videl až v roku 2010.Ja viem som Luzer :-).Ale teraz už k filmu.Tak v prvom rade sa mi páčil dej, do ktorého som sa zažral od začiatku, ďalej herecké trio:Patrick Swayze, Keanu Reeves, Gary Busey , akcie a celková ta atmosféra filmu, ktorá ma dokázala zaujať.Je to jednoducho americká klasika 90 rokov, ktorá nikdy neomrzí.Ale mňa omrzela po 1h a 20 minúte.Nejako som sa už pri tom nudiť začínal a zdalo sa mi to nejaké zdĺhavé.Ale podstatne je, že je to stále dobrý akčný film na ktorý sa môžem vždy pozrieť. 85% - 4*(8.4.2010)

Někdy nerozumím tomu proč tenhle jedinečný, originální a kultovní film nebyl asi nikdy řádně doceněn. Uběhlo již 16 let a já stále marně čekám na podobný nářez. Film, kde lupiči v maskách bývalých prezidentů USA vykrádají banky, surfují a skáčou padákem, prostě musí být něčím jedinečný. A zde jsou mé důvody: 1. Nádherné záběry surfujících borečků. 2. Životní role Patricka Swayzeho (čert ví proč se pak tak vytratil). 3. Začínající Keanu Reeves. Tohle prostě byla jeho životní role. 4. Nádherné a dechberoucí akční scény včetně zapálení auta u benzínové pumpy a následný úprk až po střelbu do vzduchu. 5. Filmy o loupících Exprezidentech mě vždy braly. 6. Ta závěrečná scéna s obří vlnou nemá prostě chybičku. Atd. Těch důvodů by bylo velmi mnoho.(17.10.2007)

Skvělí Swayze s Reevesem, vtipný Busey a hlavně úžasně natočené surfování, podbarvené éterickou Ishamovou hudbou, zajímavě kontrastující s živelnou akcí, kde i kultovní skok bez padáku pumpuje do diváckých žil litry adrenalinu, nutí člověka říkat si, jak to ta Kathryn Bigelow dělá. Tahle ženská prostě musí mít koule, tak pulzující akční filmy netočí v Hollywoodu půlka chlapů.(29.6.2008)

Před coolovostí Patricka Swayzeyho v Bodu zlomu by blednul závistí i Dylen McKay. Je zajímavé, jak zprvu policejní zápletka se ubírá poněkud odvázanějším směrem, i čistokrevný polda nakonec pochopí, že není nic lepšího než sjíždět rozbouřené vlny na prkně, ha! Příběh ustrnul kdesi v osmdesátkách a to odnesly především dialogy. Jinak ale klobouk dolů za režii (a kameru), v protikladu ke scénáři je film natočen velmi pěkně. 7/10(13.11.2016)

• - Slovo „fuck“ zazní ve filmu celkem 105krát. (Tygrys)

• - Nakrúcanie surferských scén bolo pre hercov veľmi náročné. Patrick Swayze (Bodhi), ktorý odmietal kaskadéra, si zlomil 4 rebrá. V zoskoku padákom mal už nejakú prax. Počas nakrúcania absolvoval cez 50 zoskokov. (classic)

• - Natáčení probíhalo v Kalifornii, Oregonu, v Austrálii a na Havaji. (Tygrys)