No sám sa divím ako je možne, že tento film som videl až v roku 2010.Ja viem som Luzer :-).Ale teraz už k filmu.Tak v prvom rade sa mi páčil dej, do ktorého som sa zažral od začiatku, ďalej herecké trio:Patrick Swayze, Keanu Reeves, Gary Busey , akcie a celková ta atmosféra filmu, ktorá ma dokázala zaujať.Je to jednoducho americká klasika 90 rokov, ktorá nikdy neomrzí.Ale mňa omrzela po 1h a 20 minúte.Nejako som sa už pri tom nudiť začínal a zdalo sa mi to nejaké zdĺhavé.Ale podstatne je, že je to stále dobrý akčný film na ktorý sa môžem vždy pozrieť. 85% - 4*(8.4.2010)

Nejsem extra přítel akčních filmů, ale tenhle "kousek" mě dostal natolik, že cítím potřebu se tady k němu vyjádřit. U drtivé většiny akčních filmů se jedná jen a jen o pouhou aktraktivní podívanou pro "nenáročného" diváka. Tento akční kousek toho v sobě ale má podstatně víc. Režisérka dokázala ze scénáře vyždímat do poslední kapky akci, napětí i cit, a to velmi neobvyklým způsobem. Tohle není jeden z těch dějově plytkých akční filmů, kterých se povalují po šuplících teenagerů haldy. Tohle je výborný akční film bez zbytečných hloupých akcí, které slouží k přilákání pokleslého diváka.(2.7.2007)

Film, ktorý aj po rokoch stále ponúka značnú originalitu v scenári a adrenalínovú jazdu pred obrazovkami. Ambiciózny výstup Reevesa a dobrá krimi zápletka s akčným nádychom. Filmu trošku ubližuje príliš štedrá stopáž, ktorú naťahuje zbytočná príliš romantická story a príliš vážne poňatie smerovania do áčkovej elity. 75%.(11.1.2009)

Skvělí herci v hlavních rolích vyzvedli tenhle film z průměru a vytvořili tak nezapomenutelnou dvojici se surfovacími prkny. Role Reevese o agentu FBI, který se pomalu vmísí mezi gang, byla nadmíru dobře pojatá. Nakonec kdo by nesympatizoval s kladným záporákem Swayzym. Prostě akční krimi nabušené adrenalinem. 80%(4.12.2009)

"Není tragédie zemřít, když děláš to, co miluješ!" Bod zlomu je v dosti ohledech absolutní nářez - vynikající spojení nadupaných a kulervoucích akčních scén a velmi atraktivního příběhu s hodně netradičními (ale o to lepšími) záporáky. Role Patricka Swayzeho je naprosto geniální a on si ji náležitě vychutnal (podle mého v žádném jiném filmu není lepší a je dost škoda, že podobných příležitostí neměl víc), no a snad ještě lepší je postupný přerod postavy Keanu Reevese z namachrovaného policejního bažanta ve skutečného a nekompromisního drsňáka, kterému v záchvatu vzteku nedělá problémy dokonce ani vyskočit z letadla bez padáku (a to ne proto, že by chtěl spáchat sebevraždu). Jediné co nechápu je, že tenhle film, který já považuji za jeden z nejchlapáčtějších z těch, které jsem kdy viděl (jeho skoro-remake Rychle a zběsile vedle něj vypadá jako totálně přiteplená záležitost), natočila žena...! Čest Kathryn Bigelow za tuhle stoprocentní a hlavně nepovrchní dávku testosteronu. 80 %(29.12.2007)

• - Když se Johny Utah (Keanu Reeves) zmiňuje o podniku Patrick's Roadhouse, je to narážka na Swayzeho film Road House (1989). (Fenk)

• - Patrick Swayze je výborný parašutista a dokonce sám účinkoval v oné velké parašutistické scéně. (Karlos80)

• - Spoiler: Při závěrečné scéně, kdy Johny (Keanu Reeves) pustí z pout Bodhiho (Patrick Swayze) na poslední jízdu ve vlnách a už se nevrátí, se málem odehrála i ve skutečnosti. Patrick Swayze ve scéně bojoval o život a přežil díky štěstí a štábu. (woPICAg)