poster

Noc oživlých mrtvol

 • Česko

  Noc žijících mrtvých

 • USA

  Night of the Living Dead

 • anglický

  George A. Romero's Night of the Living Dead

 • USA

  Night of Anubis

  (pracovní název)
 • USA

  Night of the Flesh Eaters

  (pracovní název)
 • USA

  Monster Flick

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Noc živých mŕtvych

 • Nový Zéland

  Night of the Living Dead

 • Austrálie

  Night of the Living Dead

 • Kanada

  Night of the Living Dead

 • Velká Británie

  Night of the Living Dead

Horor

USA, 1968, 96 min

Komentáře uživatelů k filmu (398)

 • Shit
  ****

  Základ Zombie hororů, ale nemá cenu tady z toho kvůli tomu dělat něco extra, protože tomu tak neni. Romero to sice udělal hodně realisticky působící, teda převážně co se těch zombáků týče, což bylo zapříčiněný asi spíš rozpočtem, ale tak nějak zapoměl na nějaký hororový prvky a tak to tak nějak uběhne s tu a tam napínavou atmosférou, ale nějakej extra dojem to prostě nezanechá. 3,5(8.2.2008)

 • Raziel_cz
  ***

  Já vím, je to klasika, na kterou se nesahá, a asi si za to pro mě přijdou, ale přestože je na černobílých zombiích něco neskutečně poutavého, přestože to má chytrý scénář a slušnou dávku akce a napětí, mě to moc nebavilo. Výrazná část je totiž jenom videoklip, který má možná atmosféru, ale rozhodně ne tempo. Kdykoliv je na scéně Duane Jones, letí to kvalitativně nahoru, ale do toho je tam nacpaná otravná Barbra a děj se pořádně rozeběhne až v poslední třetině. Mám k tomu filmu respekt, ale příliš utahaný je i na rok svého vzniku.(25.3.2017)

 • Lokran
  ****

  a jak já těm zombies fandil... charaktery jednotlivých postav jsou napsány tak, že i já sám bych je nejraději "sežral" protože si ani nic jiného nezasoužili... jen mě trochu překvapil rádoby šťastný konec, kdy lidstvo vítězí, čekal jsem zkázu civlizace a ono nic... ale i tak, zombíci úplně skvělí. 80%(6.4.2006)

 • Mata
  ****

  Půlnoční projekce se stávají skoro mainstream a vidět to jinak ne v takovéto atmosféře asi nemá valný význam. Nicméně jde o klasiku a je třeba uznat, že závěr je naprosto geniální. Zvláštní kombinace učebnice žánrových prvků a atmosféry v KV dodaly jistě své, a tak v průběhu tohodle psaní si uvědomuji, že je nutné přidat čtvrtou hvězdičku.(10.7.2006)

 • Ivo
  odpad!

  Dobré horory mám celkem rád, ale toto bylo odporné až úchylné...Hudba kromě toho zněla jako by ji napsali chovanci nějaké psychiatrické léčebny ... Fuj ....(3.9.2006)

 • Raaavenek
  *****

  They're coming to get you Barbara... Tak začíná jeden z nejklasičtějších filmů, filmů, který stvořil žánr "zombie horor". Zombíci ještě nejsou takoví, jak je známe z dalších dílů Romerovy tetralogie, ale alespoň nesprintují jak o život. Film staví na atmosféře strachu a i když místy působí komediálně, jde o důležitý kus, který by měl každý mít :)(1.10.2006)

 • xladojx
  ***

  Na tomto "praotci zombie snímků" je velmi vidět, že se natáčel před dávnými časy, a to nejen po trikové stránce. Přes velmi solidní začátek, kde se krásně buduje atmosféra, jsem nadále čekal, co se stane zajímavého a převratného, s výjimkou scény zombies požírající lidské orgány, mé čekání skončilo bohužel až při závěrečné scéně filmu, takový závěr (zvlášť k přihlédnutí k roku natočení) jsem opravdu nečekal. Zajímavý, ale z velké části průměrný film...(29.5.2008)

 • Uhura
  ****

  Tak z tohohle stařičkého hororu vycházejí zombie filmy dodnes, a to s naprosto minimální obnovou. Tady byly stanoveny všechny základní ingredience, které se stále nadšeně dodržují: Jeden hrdina, jeden zbabělec, jeden mladý pár, jedno nemocné dítě, zabarikádovaný domek, snaha o odjezd do záchranné stanice, ...(11.10.2009)

 • bakeero
  ****

  Pamatuju si, jak jsme jako malí během pátečních nocí vysedávali u TV Nova a čekali na další ze série zombie filmů. Tenhle byl ale první a rozhodně za to stojí.(30.10.2009)

 • liberita
  ***

  Rovnako ako bol tento film Romerov debut, tak bol aj pre mňa jeho prvým, ktorý som videla. Počas celého jeho sledovania som ho chtiac nechtiac porovnávala so Psychom z podobnej doby. A myslím, že zatiaľ čo Psycho je v pravom zmysle slova dodnes desivý film (nielen kvôli preslávenej scéne v sprche), v tejto Noci je to s desivosťou o čosi slabšie, miestami pôsobí skôr smiešne než strašidelne. Atmosféra funguje tak ako má už od prvej scény na cintoríne, ale mala som trochu problém so ženou čo príde o brata a potom svojim správaním lezie neuveriteľne na nervy. Tiež mi vadil záver, kedy najsympatickejšia postava dopadne, tak ako dopadne. Zombie sú pomerne realistické, od ich pomalých pohybov až po vycivené výrazy a je vidieť, že práve ich výzorom sa inšpirovali aj tvorcovia súčasného Súmraku mŕtvych (2004).(1.11.2011)

 • markyzgero
  *****

  odprásknutí negra na konci. to je ta romerovská sociální angažovanost. opičák je přeci opičák, i když neni zombie...(16.1.2012)

 • karlee
  ***

  Poslední čtvrthodinka slušná, závěr výtečný, ale ty rozhovory a konflikty v baráku mě moc nebavily.(31.10.2012)

 • Lumberjack
  ****

  Tuto klasiku jsem si dlouho nechtěl pustit z obavy, že mě tento film nemůže prostě ničím zaujmout a bohužel jsem měl pravdu. Samo kdybych to viděl před 40ti lety, tak budu mít mnohem větší zážitek. Edit: Po shlédnutí v kině zvedám o jednu hvězdu na konečných 4*...(18.10.2013)

 • Argondia
  odpad!

  Jeden z nejtrapnějších pseudohororů, co jsem za poslední dobu viděla. Ze zombíků vůbec nejde strach a vypadají spíše jako drogově závislí, nebo pacienti, co prodělali lobotomii. Herci byli nepříjemní a prkenní, hudba mi naprosto drásala uši. Mysteriózní horor si rozhodně představuju jinak. Jsem ráda, že se mi zase uvolní místo pro nějaký hezký film a tenhle příšerný shit letí do koše.(24.8.2014)

 • lakart
  ***

  I přesto, že jsem doufal, že počátek zombiemánie bude znamenat dobrý a kvalitní film, se nemohu ubránit pocitu, že tento žánr je mi hrubě nesympatický a nepochopitelný. Romero umí pracovat s atmosférou a prostředím. Umí zachytit kamerou některé pěkné momenty, které překvapí, ale ten zbytek je otřesný. Postavy jsou k smíchu, nelogické a trapné. Rozhovory psalo snad malé dítě, které nezná gramatiku. Kdyby byl film němý a hudebně více podkreslen, dopadlo by to určitě lépe. Uvědomuji si, že se jedná o první počin a místy se opravdu dočkáme myšlenkového přesahu, ale nemohu se zbavit dojmu, že jsem se místy dost nudil a místy dost smál. Nejzajímavější mi přišli zprávy z TV a rádia, kdy jsem měl opravdu nahnáno z neznáma toho, co je tam venku, za zatlučenými okny. Hodnocení spíše doráží odvahu, originalitu příběhu, dobu vzniku a celkovou atmosféru. 50%(31.3.2015)

 • snake
  *****

  Tento film je strašidelný zejména kvůli skvělé černobílé kameře.Zombiové vypadají hodně jako lidi, né jako guláš s lidí, což je ještě odpornější a děsuplné.A nakonec atmosféra osamělého domu v kopcích.Čirá hrůza.Asi nejlepší zombie horor co kdy vznikl.(9.11.2004)

 • pepino
  *****

  Rozhodně působivý horor který místo litrů krve sází na atmosférovost a celkovou ponurost prostředí. Tomu je přispůsobena i herecká skupina, z níž je většina neherců. Kamera dosahuje skoro až dokumentární formy vyprávění a díky černobílému provedení a brilantní hře světla a stínu (po vzoru německých expresionistů němé éry) dosahuje perfektních výkonů. Hudba je taky dost silnou stránkou filmu. Temná, přesně se hodící k situacím dějícím se na plátně....Opravdu-už kvůli atmosféře a kameře by tento film měl vidět každý, i třeba nefanoušek hororového žánru.(28.12.2006)

 • Marat
  **

  Slabý béčkový horror, který nemá ani scény nahánějící husí kůži, ani lekačky, vlastně ani pořádný děj. A stři filmu mi příjde velmi špatný. Bohužel jsem se nudil(21.3.2007)

 • dobbin
  ****

  Bezpochyby povedený horor, který - opět díky tomu, že jsem dřív viděl remake - mě ale nedostal tak, jak jsem si představoval.(1.6.2007)

 • dezert
  *****

  Sice už by se u toho asi dneska nikdo nevyděsil, a navíc Romero ani neumí udržet kameru na správné straně, ale tehdy to muselo být něco tak šokujícího, jako máloco. Hlavní hrdina je parádní, všichni ostatní hrají parádně. Rozhodně jeden z milníku hororu. V té době z tohohle filmu museli mít pořádný bobany.(18.4.2008)

 • Elegnor
  *

  Hvězdička za střelu na konci, kterou jsem sice čekal, ale která beztak (jako jediná věc!) udělala film pro mne zajímavým. Chápu že film byl v určitém období jistě děsivý a napínavý, dnes to ale všechno vyznělo tak nějak do prázdna.(9.4.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace