poster

Noc oživlých mrtvol

 • Česko

  Noc žijících mrtvých

 • USA

  Night of the Living Dead

 • Slovensko

  Noc živých mŕtvych

 • Nový Zéland

  Night of the Living Dead

 • Velká Británie

  Night of the Living Dead

 • Austrálie

  Night of the Living Dead

 • Irsko

  Night of the Living Dead

 • Kanada

  Night of the Living Dead

 • Austrálie

  George A. Romero's Night of the Living Dead

Horor / Mysteriózní

USA, 1968, 96 min

Komentáře uživatelů k filmu (391)

 • Shit
  ****

  Základ Zombie hororů, ale nemá cenu tady z toho kvůli tomu dělat něco extra, protože tomu tak neni. Romero to sice udělal hodně realisticky působící, teda převážně co se těch zombáků týče, což bylo zapříčiněný asi spíš rozpočtem, ale tak nějak zapoměl na nějaký hororový prvky a tak to tak nějak uběhne s tu a tam napínavou atmosférou, ale nějakej extra dojem to prostě nezanechá. 3,5(8.2.2008)

 • messi@h
  ****

  Rozumím tomu, že tenhle film v době svého vzniku musel být bomba a k tomu také přihlížím v hodnocení. Některé filmy se prostě musí brát v kontextu doby, vždyť tenhle film je průkopník mého oblíbeného žánru. Já jsem ale dříve viděl remake z roku 1990 Noc oživlých mrtvol a ten se mi líbil daleko více. Doporučuji proto spíše remake, protože na originálu je zub času už trošku znát. Takže pokud mám ohodnotit, jak dobře jsem se bavil, tak bych dal tak 60%.(3.3.2008)

 • xladojx
  ***

  Na tomto "praotci zombie snímků" je velmi vidět, že se natáčel před dávnými časy, a to nejen po trikové stránce. Přes velmi solidní začátek, kde se krásně buduje atmosféra, jsem nadále čekal, co se stane zajímavého a převratného, s výjimkou scény zombies požírající lidské orgány, mé čekání skončilo bohužel až při závěrečné scéně filmu, takový závěr (zvlášť k přihlédnutí k roku natočení) jsem opravdu nečekal. Zajímavý, ale z velké části průměrný film...(29.5.2008)

 • Uhura
  ****

  Tak z tohohle stařičkého hororu vycházejí zombie filmy dodnes, a to s naprosto minimální obnovou. Tady byly stanoveny všechny základní ingredience, které se stále nadšeně dodržují: Jeden hrdina, jeden zbabělec, jeden mladý pár, jedno nemocné dítě, zabarikádovaný domek, snaha o odjezd do záchranné stanice, ...(11.10.2009)

 • bakeero
  ****

  Pamatuju si, jak jsme jako malí během pátečních nocí vysedávali u TV Nova a čekali na další ze série zombie filmů. Tenhle byl ale první a rozhodně za to stojí.(30.10.2009)

 • Lumberjack
  ****

  Tuto klasiku jsem si dlouho nechtěl pustit z obavy, že mě tento film nemůže prostě ničím zaujmout a bohužel jsem měl pravdu. Samo kdybych to viděl před 40ti lety, tak budu mít mnohem větší zážitek. Edit: Po shlédnutí v kině zvedám o jednu hvězdu na konečných 4*...(18.10.2013)

 • Argondia
  odpad!

  Jeden z nejtrapnějších pseudohororů, co jsem za poslední dobu viděla. Ze zombíků vůbec nejde strach a vypadají spíše jako drogově závislí, nebo pacienti, co prodělali lobotomii. Herci byli nepříjemní a prkenní, hudba mi naprosto drásala uši. Mysteriózní horor si rozhodně představuju jinak. Jsem ráda, že se mi zase uvolní místo pro nějaký hezký film a tenhle příšerný shit letí do koše.(24.8.2014)

 • Likan7
  *

  Noc oživlých mrtvol určitě doporučuji každému, kdo se o horory a speciálně zombie zajímá víc, je to přece jen první svého druhu, něco jako Dracula :-) Bohužel pro mě mne film minul. Beru pomalé tempo, efekty, kameru a všechno tohle, je to film z roku 68, ale jednoduše jsem viděl i starší a pro mne zajímavější a stravitelnější filmy.(6.2.2017)

 • Raziel_cz
  ***

  Já vím, je to klasika, na kterou se nesahá, a asi si za to pro mě přijdou, ale přestože je na černobílých zombiích něco neskutečně poutavého, přestože to má chytrý scénář a slušnou dávku akce a napětí, mě to moc nebavilo. Výrazná část je totiž jenom videoklip, který má možná atmosféru, ale rozhodně ne tempo. Kdykoliv je na scéně Duane Jones, letí to kvalitativně nahoru, ale do toho je tam nacpaná otravná Barbra a děj se pořádně rozeběhne až v poslední třetině. Mám k tomu filmu respekt, ale příliš utahaný je i na rok svého vzniku.(25.3.2017)

 • snake
  *****

  Tento film je strašidelný zejména kvůli skvělé černobílé kameře.Zombiové vypadají hodně jako lidi, né jako guláš s lidí, což je ještě odpornější a děsuplné.A nakonec atmosféra osamělého domu v kopcích.Čirá hrůza.Asi nejlepší zombie horor co kdy vznikl.(9.11.2004)

 • pepino
  *****

  Rozhodně působivý horor který místo litrů krve sází na atmosférovost a celkovou ponurost prostředí. Tomu je přispůsobena i herecká skupina, z níž je většina neherců. Kamera dosahuje skoro až dokumentární formy vyprávění a díky černobílému provedení a brilantní hře světla a stínu (po vzoru německých expresionistů němé éry) dosahuje perfektních výkonů. Hudba je taky dost silnou stránkou filmu. Temná, přesně se hodící k situacím dějícím se na plátně....Opravdu-už kvůli atmosféře a kameře by tento film měl vidět každý, i třeba nefanoušek hororového žánru.(28.12.2006)

 • Marat
  **

  Slabý béčkový horror, který nemá ani scény nahánějící husí kůži, ani lekačky, vlastně ani pořádný děj. A stři filmu mi příjde velmi špatný. Bohužel jsem se nudil(21.3.2007)

 • dobbin
  ****

  Bezpochyby povedený horor, který - opět díky tomu, že jsem dřív viděl remake - mě ale nedostal tak, jak jsem si představoval.(1.6.2007)

 • JasonV
  *****

  Klasika klasík - pár ľudí zavretých v dome a vonku číha smrť - v tomto prípade chodiaca :)(20.9.2007)

 • Elegnor
  *

  Hvězdička za střelu na konci, kterou jsem sice čekal, ale která beztak (jako jediná věc!) udělala film pro mne zajímavým. Chápu že film byl v určitém období jistě děsivý a napínavý, dnes to ale všechno vyznělo tak nějak do prázdna.(9.4.2009)

 • Stejšn
  ***

  Dnes to už nikoho nevystraší, ale ve své době to mohlo celkem fungovat. Film se mi asi do půlky moc nelíbí, zombíci jsou nepřesvědčíví (kór ten první) a fakt vypadají - jak je ostatně ve filmu i několikrát zmiňováno - spíš jako lidi v transu. Má to ale dobrou kameru a slušnou hudbu. Víc jsem si ovšem užil barevný remake z roku 1990.(30.11.2010)

 • Uninstall
  *****

  Romero nám ukázal tvář filmů o zombie. Žánr který uchvátil miliony lidí a dalším milionům nedal spát. Geniální propojení strachu, působivé hudby, lidských vztahů a jejich vlastností.(2.1.2011)

 • Zombiepod
  ****

  Špička svojho žánru, ktorá má ešte aj dnes čo ukázať. Romero sa nesnaží vyliať na diváka hektolitre krvi z obrazovky, ale hrá sa s jeho psychikou ako profesionálny šachista. Napínavé a stiesňujúce až do výborného vyvrcholenia. Podľa mňa sa už aj vtedy mohli maskéri trochu viac pohrať s mŕtvolami, aby naháňali ešte väčšiu hrôzu, čo bola v tomto smere dosť veľká škoda, ale mimo toho absolútna spokojnosť.(1.11.2011)

 • chrispe
  ****

  V dnešní době počítačových efektů a trochu jiného způsobu herectví je trochu zvláštní, že se tento snímek drží tak nahoře s hodnocením. A všechny řeči o tom, že by to mohlo být z jakési nostalgie, kdy pro horový svět tento snímek znamenal trochu víc, než další snímek z řady, ať ztichnou. Podle mě je tento snímek pořád aktuální kvůli své tísnivé atmosféře, kterou dokáže vyvolat a díky níž se máte chuť dívat až do konce. Neříkám, že ho musím vidět i podruhé, ale rozhodně si myslím, že neztratíte čas, když mu věnujete jeden večer. A pokud jste znalí dobových reálií, nebo trochu pohledáte na internetu, můžete si v něm i trochu "zašťourat".(1.1.2012)

 • markyzgero
  *****

  odprásknutí negra na konci. to je ta romerovská sociální angažovanost. opičák je přeci opičák, i když neni zombie...(16.1.2012)

 • karlee
  ***

  Poslední čtvrthodinka slušná, závěr výtečný, ale ty rozhovory a konflikty v baráku mě moc nebavily.(31.10.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace