Noc oživlých mrtvol

• Irsko

• Kanada

Horor / Mysteriózní

USA, 1968, 96 min

Geniální zombíkovina! Začátek je silně naivní a ze zombíka na hřbitově jsem měl dosti rozpačité pocity, chvílema to bylo až komické. Ale s přibývající stopáží začně neuvěřitelně přituhovat a konec je fakt psycho. Hlavní hrdina je cool muž činu, který si prostě ví rady, jeho představitel Duane Jones navíc podal asi nejlepší výkon ze všech zůčastněných. Černobílá barva tomu filmu prospívá, jelikož jen přilívá olej do celkové ponurosti. Minimalistická hudba je geniální, zvlášť ve scéně, kdy zombie poprvé žerou lidské maso. Pro fanoušky zombie žánru tento film určitě nebude zklamáním. Geroge A. Romero se rázem vyšvihl mezi mé oblíbené režiséry.(14.4.2006)

Nejvíc film(31.10.2011)

tak tomuhle se rika tisniva atmosfera... je dobre, ze tady hrajou neherci, snimku to dodava jiny rozmer...nektere sceny dnes uz vypadaji trosku komicky a nektere zase dost brutalne... na to, ze to bylo natoceno v roce 68, tak smekam...rozhodne plny pocet(1.11.2011)

Původně jsem si myslel, že vidět tento film znamená nutné zlo, že se jedná o přelomový snímek, který je potřeba vidět a že v dnešní době už by rozhodně neuspěl. Film mě ale velice mile překvapil. Je skutečně napínavý, postavy jsou dobře napsané a ponurou atmosféru podtrhuje i drsný konec. Nezařadí se mezi filmy pro mě legendární, ale pokud na něj opět narazím, tak se rád podívám znovu.(2.11.2011)

Po filmech jako Úsvit Mrtvých nebo 28 dní poté už musím ubrat hvězdičku, ale na rok 1968 fakt bomba.. velmi milé překvapení.. :)(8.5.2012)

• vena199204

Vím, jedná se o přelomový film, ale to nikomu nevadí minimum napětí? Sice byl rok 1968, ale zombie, kterým by utekl i beznohý slepec? Protože proč vůbec zůstavat v domě, když si mohli na zahradě udělat piknik a stejně by stačili utéct...(17.7.2012)

Snad u žádného jiného filmu mi takhle nelezl mráz po zádech. Příběh působil skutečně, dokonce nám bylo i víceméně vysvětleno, jak zombíci vznikají, čehož jsem se zatím u jiného zombie hororu nedočkala.(7.7.2013)

Film skvěle odsýpá, drsné scény, drsný humor a spousta akce. Romero k tomu ještě přidává pořádnou dávku nihilismu a snaží se sledovat iracionílní chování lidí v zcela iracionální situaci, Horror tak dostává přesah, aniž by to poškodilo jeho samotnou podstatu a Romero tak dokazuje, že i "pop" se může dělat velmi kvalitně.(12.8.2013)

Tak konečně i já jsem měl tu čest vidět pratátu zombie hororů. Dostala se ke mně barevně upravená verze a věru jsem se nenudil. I když zřejmě původní černobílý originál byl díky autentičnosti ještě na vyšší úrovni. Některé zabarvení (např. když zombie okusují kosti z dvou nešťastníků ve vybuchlém autě ) vyznívají hodně nepřirozeně. To co film ale vůbec nepoznamenalo byl syrový příběh, ve kterém si na dlouhé dialogy nikdo moc nepotrpí. Prostřední část, kde se profilují jednotlivý dočasní obyvatele farmy, možná mohla působit trochu nudněji, mně to však vzhledem k hodně přímému vedení postav vůbec nevadilo. Efekty vzhledem datu vzniku jsou na velmi slušné úrovni a v neposlední řadě kvituji i antihappy závěr. Night of the Living Dead tak suverénně některých soudobým hororům natrhává řiť.(5.12.2013)

Jeden z těch filmů, u kterých člověk nechápe co na tom tehdy viděl.(27.2.2015)

Kultovní hororová záležitost - podívaná !(5.6.2016)

• Lukas.Luky

Tak toto ma byt ten kult zombie filmov?? Nehnevajte sa na mna ale vacsinu kravinu som nevidel..uplne nezaujimavy dej, postavy otrasne, nudne a nicim surove..je omnoho lepsich zombie hororov ako je tento(11.7.2016)

Nesmrtelna zombie klasika od otca zombie hororov pana Romera dokaze zaujat aj v dnesnej Super tricks dobe vdaka super atmosfere(2.9.2016)

Skutečné přelomové dílo. A posledních 30 minut je fantastických. To je snad první film v dějinách kinematografie, kde bylo ukázáno jak zombie žerou vnitřnosti, nebo jak děcko ubodá svou matku. Je sice pravda, že tady zub času trochu zapracoval, ale já dávám starším filmům zelenou. Občas mi vadila ta šílená blondýna a též mě trochu nudily ty informace z televize. Ale nádherné 4 hvězdy vychází. Opravdový kult a milník s dusnou atmosférou. Já už měl tu čest vidět barevnou verzi.(4.6.2017)

Romerova výborná klasika. Co víc na to říct. Mám ráda Romera a všechny jeho filmy. Tohle je černobílá pecka, a její remake jí nesahá ani po kotníky. Děsivý,ale zároveň úžasný. Tenhle film jsem prvně viděla když mi bylo 15 let a já blbec jsem se dívala na film, když jsem byla sama doma a o půlnoci. Ale prostě to nešlo vypnout, úplně mně film dostal a já byla uchvácená od začátku až do konce. Pak jsem až do rána nespala, svítila v celým baráku a usnula až ráno. Ale stálo to za to.(7.6.2018)

Pilier zombie žánru a zároveň jeden z najdôležitejších filmov kinematografie. Čo sa ale samotnej snímky týka, preferujem viac Saviniho remake, ten je podla mňa neprekonateĺný. Na čom má samozrejme zásluhu tento originál..(2.10.2018)

1 6 11 15 17 18 19 20 následující >>