Noc oživlých mrtvol

• Kanada

• Austrálie

Horor / Mysteriózní

USA, 1968, 96 min

Základ Zombie hororů, ale nemá cenu tady z toho kvůli tomu dělat něco extra, protože tomu tak neni. Romero to sice udělal hodně realisticky působící, teda převážně co se těch zombáků týče, což bylo zapříčiněný asi spíš rozpočtem, ale tak nějak zapoměl na nějaký hororový prvky a tak to tak nějak uběhne s tu a tam napínavou atmosférou, ale nějakej extra dojem to prostě nezanechá. 3,5(8.2.2008)

Snad u žádného jiného filmu mi takhle nelezl mráz po zádech. Příběh působil skutečně, dokonce nám bylo i víceméně vysvětleno, jak zombíci vznikají, čehož jsem se zatím u jiného zombie hororu nedočkala.(7.7.2013)

Film skvěle odsýpá, drsné scény, drsný humor a spousta akce. Romero k tomu ještě přidává pořádnou dávku nihilismu a snaží se sledovat iracionílní chování lidí v zcela iracionální situaci, Horror tak dostává přesah, aniž by to poškodilo jeho samotnou podstatu a Romero tak dokazuje, že i "pop" se může dělat velmi kvalitně.(12.8.2013)

Tak konečně i já jsem měl tu čest vidět pratátu zombie hororů. Dostala se ke mně barevně upravená verze a věru jsem se nenudil. I když zřejmě původní černobílý originál byl díky autentičnosti ještě na vyšší úrovni. Některé zabarvení (např. když zombie okusují kosti z dvou nešťastníků ve vybuchlém autě ) vyznívají hodně nepřirozeně. To co film ale vůbec nepoznamenalo byl syrový příběh, ve kterém si na dlouhé dialogy nikdo moc nepotrpí. Prostřední část, kde se profilují jednotlivý dočasní obyvatele farmy, možná mohla působit trochu nudněji, mně to však vzhledem k hodně přímému vedení postav vůbec nevadilo. Efekty vzhledem datu vzniku jsou na velmi slušné úrovni a v neposlední řadě kvituji i antihappy závěr. Night of the Living Dead tak suverénně některých soudobým hororům natrhává řiť.(5.12.2013)

Jeden z těch filmů, u kterých člověk nechápe co na tom tehdy viděl.(27.2.2015)

Dosť vydarená hororová klasika s príchuťou desivej hudby a desivej atmosféry. Zombíkovia sú tu trochu divní, ale ujdú. Romero dostal fakt dobrý nápad na natočenie Noci živých mrtvol. Je tu aj dosť napätia a to dodáva tomuto filmu velké +. Ale stále mi tam niečo chýbalo, a preto musím dať 4*. Hviezdičky dávam za dobrý nápad a dej, strašidelnú hudbu, desivú atmosféru a napätie. Tento film mi strašne pripomína hru No more room in Hell. U mňa 80%.(4.6.2015)

Kultovní hororová záležitost - podívaná !(5.6.2016)

Protože nemám rád horory, kouknul jsem se na film kvůli jeho vychvalované přelomovosti v tomhle žánru. Co chválím, je skvělý hraní pohybů zombie, hlavně té první. Popravdě všichni kromě černocha se ve filmu chovaj pošahaně a to i s přihlédnutím k šílený situaci, ve který jsou, takže jsem nezískal sympatie k žádné z postav a tím pádem mi jejich osudy byly lhostejný, horor po stránce psychologie postav působí béčkově. Na horor tomu chybělo napětí. Co tvůrci nevychytali, je střídání světla a tmy v rámci jedné noci.(19.6.2016)

• Lukas.Luky

Tak toto ma byt ten kult zombie filmov?? Nehnevajte sa na mna ale vacsinu kravinu som nevidel..uplne nezaujimavy dej, postavy otrasne, nudne a nicim surove..je omnoho lepsich zombie hororov ako je tento(11.7.2016)

Nesmrtelna zombie klasika od otca zombie hororov pana Romera dokaze zaujat aj v dnesnej Super tricks dobe vdaka super atmosfere(2.9.2016)

Skutečné přelomové dílo. A posledních 30 minut je fantastických. To je snad první film v dějinách kinematografie, kde bylo ukázáno jak zombie žerou vnitřnosti, nebo jak děcko ubodá svou matku. Je sice pravda, že tady zub času trochu zapracoval, ale já dávám starším filmům zelenou. Občas mi vadila ta šílená blondýna a též mě trochu nudily ty informace z televize. Ale nádherné 4 hvězdy vychází. Opravdový kult a milník s dusnou atmosférou. Já už měl tu čest vidět barevnou verzi.(4.6.2017)

1 6 11 15 17 18 19 20 následující >>