poster

Hungry Wives

 • USA

  Season of the Witch

 • USA

  George A. Romero's Season of the Witch

 • Velká Británie

  Season of the Witch

 • Velká Británie

  Jack's Wife

Drama / Mysteriózní / Psychologický

USA, 1972, 130 min (SE: 89 min)

Scénář:

George A. Romero

Hudba:

Steve Gorn

Producenti:

Nancy Romero
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • TheRaven
  *

  Pokud se i tentokrát snažil Romero sdělit něco víc, tak to skryl až příliš dobře. A pokud se nesnažil, tak je to snad ještě horší. Úplná prázdnota. Jedna hvězda především za tu pěknou MILFku.(14.9.2013)

 • POMO
  ****

  Romero to měl zkrátka v malíku. Jinak by film o frustrované paničce s nepřítomným pohledem z předměstí nemohl být tak zajímavý. Tady ale funguje psychologie postav, jiskření mezi nima, pocit marnivosti a svůdné touhy něco ve svém životě konečně změnit, “přejít na druhou stranu” a být něčím výjimečný. A co jiné to pro takovou postavu - otloukánka fackovaného manželem a znuděného každodenní rutinou obrázkové americké rodiny může být, když ne post čarodějnice? Romero to napsal, nasnímal i sestříhal. A i po padesáti letech to těší citem pro kompozici a střih, a je to obsahově srozumitelné. Šikula.(25.4.2020)

 • kaylin
  **

  Romero může filmem chtít říct, jak se vlastně ve svých životech nudíme, jak hledáme naplnění v aktivitách, které by nám v období štěstí ani nepřišly na mysl, ale činí tak bohužel nudným a celkem sterilním způsobem, kdy erotické náznaky jsou skutečně spíše jen náznaky, ač by si film zasloužil větší otevřenost. „Hungry Wives“ jsou prostě až moc roztahaná a nedovedou strhnout.(25.7.2017)

 • gumli
  ***

  Žena Joan Mitchell má 39 rokov,19-ročnú dcéru a za manžela má veľmi úspešneho podnikateľa Jacka Mitchella. Ale je veľmi nešťastná vo velikánskom dome,stále len upratuje,žehlí a pod.Navštívi terapeuta pre stále sa opakujúce sny.Od kamaratiek sa dozvie že poblízku žije nejaká Marion Hamiltonová,ktorá praktizuje čarodejníctvo.Navštívi ju a dozvie sa že sa dokáže vysporiadať so svojím životom len cez jej absolútnu vieru.Marion je aj zároveň vodkyňa skupiny čarodejníc.Začína si kupovať knihy o čarodejníctve a začne ho aj praktizovať.Ale nočné mory neprestávajú,začína ju dokonca prenasledovať aj votrelec.Nakoniec to všetko končí tragický zabitím manžela.Na Romera veľmi nezvyklý film.Je dosť dlhý a pre niekoho môže byť aj dosť nudný.Ale ani sám Romero nebol stým filmom spokojný,dokonca ho plánoval aj prerobiť.(12.6.2009)

 • movie
  ****

  V profilu Joan, zanedbané ženy v domácnosti, udělal Romero silné feministické gesto v časech, kdy to rozhodně nebylo v módě. Suchý psychologický horror upomene na pozdější Altmanovo dílo IMAGES, skvěle se na něj dívá pokud ho člověk vnímá jako předponu k současnémi witchcraft hororru HEREDITARY a pod tíhou poněkud okatě servírovaných myšlenek se u něj ani nelze nudit. Auter Romero zde figuruje i v roli střihače a kameramana, pokud se dokážete zaplavit na sedmdesátkovém interior designu, bude pro vás tohle zapadlé dílo pastvou.(12.11.2018)