Ano, trenére! (TV pořad)

Česko, 2015, 50 min

Účinkují:

František Straka
  • TETŘEF

Přidám se na stranu lidí, kteří si aspoň trochu zadoufali, že koncept " charismatický odborník v neodborném prostředí zkouší uplést z hovna bič" bude sedět na buranskou ligu jako prdel na hrnec. Navíc fotbal k takovému popularizačnímu tažení vyzývá stejně jako kulinářství. Ne. A i kdyby to snad chtěli tvůrci takhle udělat tak Straka by to asi stejně neutáhl...(23.10.2015)

• DaViD´82

Nápad nosný a výtečný, jeho realizace směšná (žádný trénink a koncepční práce se nekoná; tedy nad rámec naučte se xy nožiček v kuse a seřvu vás v hospodě nad pivem). Jakkoli bych na dotaženou a zdařilou verzi téhož (vyloženě si to říká o odnož z Britských ostrovů z nějakých poloprofi nižších lig) opravdu rád koukal, tak v této podobě prostě Ne, šéf... Ehm, tréňo (Strakův terminus technicus, ne můj). Vina ani zdaleka nepadá pouze na Straku, byť právě on je tím nejviditelnějším (resp. nejslyšitelnějším) problémem. A to že se snaží stylizovat do Pohlreicha jeho zoufalost akorát o to více podtrhuje, jelikož by sám potřeboval nějakého trenéra (pardon, tréňu), který by ho kibicoval "co a jak". Pokud takto vypadá i jeho práce v profesionální sféře, tak to o aktuálním stavu naší čutané (o fotbal již dávno nejde) vlastně nechtíc říká mnohé.(5.11.2015)

Naprosto dokonalý pořad, zaměřený na filozofii ("Kolikrát si ženatý, tolikrát jsi člověkem, děti taky mám, teda zapsaný je mám" - Samé Klady), trochu i na konspirační teorie ( "Bůh stvořil obrazce v Holasovicích, ty předznamenaly, že Messi neposlal Ronalda na zem, aby hrál fotbal" - Samé Klady), sociálních problematik na vesnici ("Naše vesnice je tak velká, že je vždycky někdo doma" - místní David Lafata), řešíme i nástupnické problémy místní fotbalové šlechty ("To je teta, teda žena bratrance, ta stříhá půlku týmu... možná celej!" - kapitán týmu) a nakonec přijde i hudební vložka písničkáře Samé Klady, který má našlápnuto k vyplnění místa na poli pop music vzniklém po Tomáši Klusovi. Jedním slovem to byla nádhera a už se těším, co přinesou další díly a zda v nich také budou i Baníkovci s pěti promilé, kteří se večer hlídali a pár scoutů od piva a ultras skandujících "Holasovicedopičevylilsempivo". 5*****(22.10.2015)

Tohle doceni az budouci historici, nasazeni Franze je mozna trochu hrany, ale ta prirozena vasen mistnich predvest to nejlepsi ze sebe a ze svych zivotu, se predstirat neda...treba neni pravda vsechno, co se tu ukazuje, ovsem ten zpusob, jakym to ti lidi ukazuji a jak se chovaji na kameru, je naprosto autenticky - coz je slovo, ktere nesnasim, ale sem se nic lepsiho nehodi(13.12.2015)

• -bad-mad-wolf-

Mně ten koncept nepřijde zase tak špatnej - fotbal je v tuzemsku pořád nejoblíbenějším sportem, do mičudy kope kdejaká vesnická roštěnka a v hospodách je nekonečným tématem ke konverzaci pro každýho ostřílenýho štamgasta. Proč o tom tím pádem nenatočit nějakou tu bžundu. Nehledě na fakt, že tahle "nižší kopaná" má sportovnějšího ducha, než prvoligová promenáda brutálně přeplácených automatů na fingovaný bolístky. Výsledek nakonec připomíná takovou bizarní sondičku do duší venkovských čutálistů, kde je ovšem Franty Straky podezřele málo a nudy docela dost. Uvidíme, co přinesou další epizody.(24.10.2015)