Baštrng

Michal Kubovčík

Hudba:

Juraj Haško

MM_Ramone

Niektorým ľuďom sa humor hlúpeho dedinského policajta z Hornej Dolnej páči. Nájdu sa aj takí diváci, čo sa smejú hláškam správne politicky orientovaného pumpára. Tak títo fanúšikovia Michala Kubovčíka sú iste nadmieru spokojní aj s jeho projektom "Baštrng", v ktorom slangom petržalského teenagera vykresľuje dej viacerých klasických literárnych diel. Pre niekoho je to možno naozaj zábavné, mne to však pripadá skôr primitívne sa takto vyjadrovať k obsahu výrazných diel slovenskej i svetovej literatúry. Takže ďakujem ti pumpár Baštrng z Hornej Dolnej, ale ja radšej zostanem pri čítaní, ako by som mal pozerať a počúvať tie tvoje coolové videá. * ()

Melios

Úžasný komediálny nápad previesť známe slovenské povinné čítanie do stručnej a ľahko zapamätateľnej podoby. Klobúk dole pán Kubovčík. Nie jeden študent vďaka vám zmaturoval... ()

Jaro.Krafcik

Kubovčík určite zažiaril, aspoň maturantom pomohol a uľahčil im niektoré diela. No neboli všetky a určite to nie je vhodné pre každého. Niektoré boli príliš slabé a priam nudili. Ale za snahu niečo take urobiť pre slovenskú literatúru. Hviezdičku nazvyš dám. 2* ()

Arsenal83

Je to celkom zaujímavá forma. Ale skôr forma ako upozorniť na samého seba než na to dielo samotné. Na druhej strane treba uznať, že sa projekt stal dosť populárnym a možno aj niečo naučil. Ostávam neutrálny. Ak však niekto vďaka tomu zmaturoval, potom sa naše maturity posunuli o celú priepasť dolu. ()

• Projekt Baštrng bol vymyslený, aby prilákal študentov najmä stredných škôl svojimi krátkymi videami, v ktorých je opísaný dej a základné vzťahy postáv z diel povinnej literatúry na predmete slovenský jazyk a literatúra. Takto získanému publiku sú následne predstierané aj témy s tematikou prvej pomoci v podprojekte SEPRP (= sedlácka prvá pomoc). (LIBRI)