poster

Karbala (festivalový název)

 • Polsko

  Karbala

 • Slovensko

  Karbala

  (festivalový název)

Válečný

Polsko / Bulharsko, 2015, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  ***

  „VAŠE SITUACE JE BEZNADĚJNÁ! JSTE V TOM SAMI! VZDEJTE SE A PŘEŽIJETE! POKUD NE, TÉTO NOCI ZEMŘETE!…“ /// Vobčas je to ze strany velení spíš na bílou vlajku, než na oslavnou ódu o účasti polskejch jednotek v Iráku. Ale asi tím chtěj (zase) říct, že i voják je jenom člověk (ale vo tom ví něco spíš tenhle Dán). Má to podobnej vývoj, jako když skvělý americký velení frajeřilo v Mogadishu. Jen místo Amíků, Poláci. a místo vrtulníku, radnice. Bojový zkušenosti z knih do palice nenabušíte. Tady žádný – těžko na cvičišti, lehko… neplatí. Polská památka na domrdanou operaci, která skončila slavně (nebo vlastně ne?), není špatně rozehraná. Je tady akce i napětí, samozřejmě že i emoce, páč myšlenkový pochody některejch oficírů jsou mimo můj chápající rádius. Nejvíc nasere, že když už to konečně má hlavu i patu, dokurvěj to dalším přiblblým zkratem. Filmově to má všechno, ale příběhově se sami úplně zbytečně srážej. Leda že by taková byla holá skutečnost… To vyprávění vo tom IFORu bylo vo něčem jiným! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) O Karbale se u nás doma nesmí mluvit. 2.) Nechápu, proč Poláci trpěj komplexem nevděčnosti . 3.) Thx za titule „audit.cz“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ **(21.4.2016)

 • Bioscop
  ****

  V roce 2004 se v iráckém městě Karbala vzbouřily povstalecké džihádistické skupiny. Skupina polských a bulharských vojáku dostává příkaz za každou cenu udržet radnici. Zásoby a munici mají na 24 hodin... Za tohle musíme Polákům zatleskat a jen tiše doufat, že se jednou podobného filmu dočkáme i u nás.(26.3.2016)

 • yakoob
  ****

  Poláci jsou prostě jinde...Nebojí se do takových projektů investovat anebo mají tu důvěru investorů, že natočí koukatelný film...Ano, trochu to připomíná Black Hawk Down, ale je tam vidět jejich vlastní přístup a větší vnitřní boj postav...Není to úplně dokonalé (některé zkratkové berličky či smýšleně dotvořené postavy) a není to tak přeslazené jako Miasto 44, avšak zůstala tam ta základní lidská potřeba přežití a ušetření života...Vojáci na bojišti to určitě nemají lehké, díky filmu se jim můžeme alespoň přiblížit a být částečně na chvíli v jejich kůži...(24.3.2016)

 • Morholt
  **

  Technická stránka není vůbec špatná a to i přes místy až příliš se klepající kameru. Nicméně pokud jde o snahu přiblížit nějakým způsobem jednotlivé postavy, tak režie selhává a totéž platí i pro minipříběhy, které by měly být na prostou kostru "Poláci střílejí Íráčany" nabaleny. Závěrečná gerojovina či vstup amerických důstojníků tak nenesou kýžený efekt. Nicméně Poláci i tady ukazují, že zvládnout válečný film západního střihu jim není cizí, tak snad to bude příště lepší. 40%(11.4.2016)

 • EvilPhoEniX
  ***

  Na polské poměry poměrně slušné a ve srovnání s českou kinematografií klobouk dolů( Naší filmaři se leda zmůžou na komedie a pšonci valí válku v Iráku) Zajebišče! Samozřejmě když to srovnám s 13. hodinami, tak by Barkala propadla v každém ohledu, akce není příliš vzrušivá, je podivně ozvučená a krve je zde poskrovnu, ale technická stránka je alespoň pěkný standart a psychologie mezi postavami jakžtakž také funguje byť žádný vztah jsem si k vojákům nevytvořil. Na jedno zhlédnutí to jde. 60%(27.3.2016)

 • - Väčšina natáčania prebiehala v Jordánsku, no filmári navštívili aj Kurdistan na severe Iraku a natáčali aj doma v Poľsku. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace