poster

Karbala (festivalový název)

 • Polsko

  Karbala

 • Slovensko

  Karbala

  (festivalový název)

Válečný

Polsko / Bulharsko, 2015, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Bioscop
  ****

  V roce 2004 se v iráckém městě Karbala vzbouřily povstalecké džihádistické skupiny. Skupina polských a bulharských vojáku dostává příkaz za každou cenu udržet radnici. Zásoby a munici mají na 24 hodin... Za tohle musíme Polákům zatleskat a jen tiše doufat, že se jednou podobného filmu dočkáme i u nás.(26.3.2016)

 • TheDon
  ****

  Oi kurwa ! Czarny śmigłowiec spadł część druga. No, co k tomu napsat, abych si moc neošoupal klávesničku? Asi toliko, člověka překvapí naprostá absence těžkých zbraní na straně Bolka a Lolka. Nelogičnost některých rozhodnutí taky zlehka mlátí do ksichtu, ale řemeslně je to docela pocitvě odvedenej flick a jelikož jsem na tyhle fájty s šátkařeme docela ujetej, nezbývá mi než nadělit tomu slabší čtvereček. 65% P.s.: škoda jen, že se Kryštůfek tak moc nechal ovlivnit Černým jestřábem, je to poznat v každé druhé scéně(8.4.2016)

 • EvilPhoEniX
  ***

  Na polské poměry poměrně slušné a ve srovnání s českou kinematografií klobouk dolů( Naší filmaři se leda zmůžou na komedie a pšonci valí válku v Iráku) Zajebišče! Samozřejmě když to srovnám s 13. hodinami, tak by Barkala propadla v každém ohledu, akce není příliš vzrušivá, je podivně ozvučená a krve je zde poskrovnu, ale technická stránka je alespoň pěkný standart a psychologie mezi postavami jakžtakž také funguje byť žádný vztah jsem si k vojákům nevytvořil. Na jedno zhlédnutí to jde. 60%(27.3.2016)

 • Fr
  ***

  „VAŠE SITUACE JE BEZNADĚJNÁ! JSTE V TOM SAMI! VZDEJTE SE A PŘEŽIJETE! POKUD NE, TÉTO NOCI ZEMŘETE!…“ /// Vobčas je to ze strany velení spíš na bílou vlajku, než na oslavnou ódu o účasti polskejch jednotek v Iráku. Ale asi tím chtěj (zase) říct, že i voják je jenom člověk (ale vo tom ví něco spíš tenhle Dán). Má to podobnej vývoj, jako když skvělý americký velení frajeřilo v Mogadishu. Jen místo Amíků, Poláci. a místo vrtulníku, radnice. Bojový zkušenosti z knih do palice nenabušíte. Tady žádný – těžko na cvičišti, lehko… neplatí. Polská památka na domrdanou operaci, která skončila slavně (nebo vlastně ne?), není špatně rozehraná. Je tady akce i napětí, samozřejmě že i emoce, páč myšlenkový pochody některejch oficírů jsou mimo můj chápající rádius. Nejvíc nasere, že když už to konečně má hlavu i patu, dokurvěj to dalším přiblblým zkratem. Filmově to má všechno, ale příběhově se sami úplně zbytečně srážej. Leda že by taková byla holá skutečnost… To vyprávění vo tom IFORu bylo vo něčem jiným! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) O Karbale se u nás doma nesmí mluvit. 2.) Nechápu, proč Poláci trpěj komplexem nevděčnosti . 3.) Thx za titule „audit.cz“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ **(21.4.2016)

 • verbal
  *

  Bolek i Lolek pierdolą Szehrezade. Když ukrutná džihádistická přesila sedmi hadrových hlav, špičkově vyzbrojených kalašnikovy a jedním minometem s naprosto neuvěřitelnou kadencí dvě střely každou třetí lichou středu v přestupném roce, zbaběle zaútočí na třicetičlenný opancéřovaný kontingent pšontkovských šmelinářů a bulharských veksláků v maskáčích, jde fuckt do tuhého!!! Je to ten pravý čas na nesobecké hrdinství, osobní oběti a nefalšovaný patriotizmus. Vždyť mohli, hrdinové jedni, v klidu doma prodávat Solexky na burze v Bielsko Bialej, ale to oni ne! Vlast přeci zavolala až z Iráku, a tak ani chvíli nezaváhali a vydali se bránit světový mír, demokracii, čest NATO, stovky bezbranných životů vdov a sirotků, klidný spánek polských matek a právo evropských dětí na Pohádky tisíce a jedné noci. Jo, a taky na dvacet tisíc złotówek měsíčně by si nepřišli ani kouřením čuráků na Warszawskiej stacji centralnej. Dokud eskaluje napětí, je to celkem v pohodě. Pak ale vypukne to zcela smysluplné peklo při obraně úplně prázdné radnice v nějaké totální irácké prdeli a začíná komedie. Tomek, Włodek i Misz Uszatek heroicky zakleknou za jakési krabice u vstupu a sveřepě odolávají jedné smrtící vlně za druhou, valící se v podobě třech až čtyřech ke všemu odhodlaných čmoudů, kteří je každý den mezi jedenáctou a čtvrt na dvanáct neúnavně atakují. Radnice je naštěstí naprosto neobklíčitelná, a tak přicházejí vždy hlavní promenádou. No, co vám budu povídat, hotový armagedon! Všude lítají a našim neohrožených rekům se pod tím strašlivým náporem i scvrkávají kulky, Tomek má dokonce hnusně škrábnuté ramínko a situace se zdá zcela beznadějná. Pak se ale chlapci vzmuží a po třech dnech strašlivých válečných hrůz, zvěrstev a nebetyčného utrpení hrdinně zaútočí na protější mešitu, kde je patrně podle následných díků generálního tajemníka nejen základna těch bezskrupulózních džihádistů, ale i celé Al-Kaidy pro Blízký východ. V těžkých bojích i za cenu zaprášených xichtů vystřílejí tři čtvrtiny toho pluku zla, slovy pět cigošů, dva utečou a skokem přes táborák prokáže své hrdinství i dříve zbabělý zdravotník Jacek. Je dobojováno a mně se hrnou slzy do očí. Vztekem, jak jsem zase naletěl, protože to tu ta partička místních nesporných heteráků jako obvykle brutálně nadhodnotila.(27.3.2016)

 • - Väčšina natáčania prebiehala v Jordánsku, no filmári navštívili aj Kurdistan na severe Iraku a natáčali aj doma v Poľsku. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace