The Ouija Exorcism

• Velká Británie The Ouija Exorcism

Otec židovskej rodiny má v pracovni starostlivo ukrytú dosku Ouija, prostredníctvom ktorej je možné kontaktovať duchov. Jeho malý syn spolu so svojimi kamarátmi túto dosku nájde, no pretože nedodržia jedno z pravidiel, príde k veľkej tragédii. Otec však nepovie svojmu synovi, čo sa počas osudovej noci stalo. Keď už leží na smrteľnej posteli, konečne prezradí synovi niekoľko informácií o kliatbe, ktorá ho postihla. On sa totiž bude musieť mať stále na pozore, pretože kliatba, ktorú v detstve vyvolal, sa ešte stále neskončila. (Marceloo)

Marceloo

Otec židovskej rodiny má v pracovni starostlivo ukrytú dosku Ouija, prostredníctvom ktorej je možné kontaktovať duchov. Jeho malý syn však spolu so svojimi kamarátmi túto dosku nájde a kvôli tomu, že nedodržia jedno z pravidiel, príde k velkej tragédii. Otec však nepovie svojmu synovi, čo sa počas osudovej noci stalo. Keď otec leží na smrtelnej posteli, konečne prezradí synovi niekolko informácií o kliatbe, ktorá ho postihla. Syn sa však musí mať stále na pozore, pretože kliatba, ktorú v detstve vyvolal, sa ešte stále neskončila. - Horší názov si tvorcovia nemohli vybrať. Po minuloročnom komerčnom snímku Ouija, ktorý si na hororovej scéne velkú popularitu nezískal, je jasné, že dať do názvu slovo Ouija a doplniť to slovom Exorcism bude väčšine ludí pripadať ako dobrý vtip. Musím uznať, že je to fakt velmi slabé a často to pôsobí komicky, ale nechcem dať najslabšie hodnotenie, pretože si to napriek dlhšej stopáži netradičnej pre takéto horory C-kategórie udržalo moju pozornosť. Vizuálne to pôsobí celkom schopne a pozeralo sa na to celkom príjemne. Audio bolo citelne slabé, čomu sa naozaj divím, pretože hudbu robil Darren Morze, ktorý má na svedomí aj Enter Nowhere a Dark Was the Night, ktoré majú perfektnú atmosféru, na ktorej sa výrazne podiela aj hudba. Herecké obsadenie nijak neohúri, ale zase nepôsobí nejak otravne, takže sa na to dá pozerať. V oblasti trikov vyzerá všetko dosť komicky, ale aj na tomto článku je vidieť, že tvorcovia sa snažili, o čom svedčí napríklad to, že čierny dym použili v prostredí s čiernym pozadím, čo vo výsledku vyzerá kvôli PC efektom aspoň o trochu lepšie a pozadie aspoň trochu odláka pozornosť od slabších stránok. Očakával som od toho ovela horší výsledok, takže zaslúžené dve hviezdy sú myslím dostatočným ocenením. ()

kaylin odpad!

Tohle je důvod, proč se na natáčení hororu raději vykašlat. Krásná ukázka toho, jak udělat hororový film naprosto nehororový, nudný a s jediným zářným okamžikem - to když tu uvidíme prsa. Děsivost se řeší modrýma očima, jinak se zde skutečně nic děsuplného nestane. Další film s ouija deskou už asi nezvládnu. ()

Magika82

S Ouijami se v poslední době roztrhl pomyslný pytel. Ovšem ne v každém pytli s dárečky, se nacházejí dárky z obchodu, ale od: "Móoc suší. Dobé to máš. Dvestepadesát." . Pak se jeden nemůže divit, že daný dáreček drží pohromadě tzv. na Boží slovo. Užijete jej jednou, a už vás tady škrtí, tady praskly švy z nití z "motýlích křídel", tam opadla ozdoba...a nakonec zbyde jen zklamání a vědomí, že toto už znovu nechcete. I tak by se dal shrnout tento v pořadí X-tý Ouijovský "dáreček". ()

Lyx odpad!

Tak aby som dopozeral tento kúsok, musel som sa extrémne premáhať. Nielenže tieto filmy s Ouija doskou nefungujú, ale tento má dokonca aj najdebilnejší scenár. O hereckých výkonoch radšej nejdem písať, lebo to bolo niečo neskutočne zlé, no však k hlavnému hrdinovy prechovávam neskutočnú nechuť. Proste, ako niekto môže natočiť toto... Snaha o asi 3 ľakačky by tam bola, ale dosť úbohá. Tento film vlastne nemá čo ponúknuť a ani čím zaujať. Ak ste mali niekedy chuť na tento "horror", v kľude ho môžete vynechať, lebo je to len stráta času. Rozhodne nedoporučujem. Moje hodnotenie: 5% ()