Raz to muselo prísť. Devastácia Zeme sa stala neúnosnou, ekologická rovnováha sa narušila a planétu zachvátil celý rad prírodných katastrof. Výsledkom bolo, že sa Zem stala pre ľudstvo neobývateľná. Aby sa ľudský rod zachránil, musel sa presídliť inam. Jeho novým domovom sa stala Červená planéta – Mars. Tu si ľudia po pozemskom vzore postavili svoje sídla chránené pred marťanskou smrtiacou atmosférou obrovskými kupolami. Ale ani marťanská idyla nemá dlhé trvanie. Keď nečakaná piesočná megabúrka zničí Mars New York, obyvatelia marťanského Los Angeles majú minimum času na to, aby sa pokúsili ujsť osudu New Yorku. (beso74)

beso74 odpad!

Typický azylácky rip off, ktorý sa snaží priživiť na marťanskom Mattovi Damonovi, pričom to vyzerá ako pokračovanie Power Rangers (aj to by bola jedna z najhorších častí) s dejom ukradnutým z Armageddonu. A výsledok? V spojení s úplne otrasnými trikmi, prehrávajúcimi hercami a totálnou absencou fantázie (názvy miest - Mars Los Angeles, Mars New York) je to totálny armageddon. Nečakal som, že hneď na Nový rok hodím hodnotenie ODPAD. Dobrou správou je fakt, že po tomto tu, by už ďalšie filmové dni mali byť len a len lepšie. ()

Marceloo

V budúcnosti žijú ludia na planéte Mars, pretože planétu Zem podla očakávania zničili. Podmienky na Marse sú ideálne a usídlenie prebieha takmer bez komplikácií. Až do chvíle, keď obyvatelov zasiahne nečakaná piesočná búrka, ktorá ničí a zabíja všetko, čo jej stojí v ceste. - Toto je naozaj zlý a nešikovný projekt aj na pomery tohto štúdia. Inokedy sa snažia aspoň o nejaké vtipné prvky, ako sú napríklad lietajúce žraloky, ale tu sa im nedarí absolútne nič. Dialógy sú naučené naspamäť ako na prvom stupni základnej školy. Potešila ma snáď len Caroline Williams, ktorá sa tu na pár minút objavila. + Caroline Williams + herečka z Crying Wolf ()

SOLOM.

O tomto filmu od společnosti The Asylum jsem se dozvěděl jen úplně náhodou. A to v době, kdy jsem se díval na Marťana od Ridleyho Scotta a on byl uvedený v „podobných filmech. Ve skutečnosti jde jen o další céčkový brak (parazita na známém filmu, který vyšel ve stejnou dobu), což není od Asylum nic nového. Asi moc lidí nepřekvapí, že na nějaké náznaky kvalitní podívané tu nenarazí ani omylem, speciální efekty jsou bídné stejně jako ty digitální a u samotného příběhu budete jen nevěřícně kroutit hlavou.    Lokace kde se natáčelo (nedaleko Los Angeles) má do Marsu hodně daleko, ale to by byl asi nejmenší problém. Atmosféra je bídná, hodně se tu kecá, což vás po chvíli začne nudit, efekty otřesné a charakteristika postav jakbysmet. Dost se tu řeší hlavně rodinné problémy. Dnešní kvóty by však jistě potěšily (máme tu černošku velitele i lesbičky), inu samé důležité věci, bez kterých se dnes už většina amerických filmů neobejde.    Škoda jen, že fandové hororového žánru doslova ostrouhají, nic zajímavého tu k vidění není. Spíš to celé připomínalo jen nepovedený scifi katastrofický film s minimem akce, pár mrtvými a malou vedlejší rolí Caroline Williams. Alespoň že se tu objeví dvě vcelku pěkné herečky (filmová matka a dcera). Jinak to totiž byla jedna velká katastrofa – větší než ta písečná bouře. Sice si tak můžu odškrtnout další céčkový paskvil ze své sbírky, ale jinak je to vyloženě ztráta času. ()

kaylin

Tak nějak je na první pohled jasné, že tohle nebude nic moc. Popravdě je to scénářem špatné i na současnou televizní produkci, ale na druhou stranu mi to trikově nepřišlo až tak odpudivé, jak bych si myslel. Jinak je to ale hodně záběrů na lidi, kteří mluví nebo se divně tváří. To ke hlavní zbraň filmu, která jej tradičně sráží. ()

Pitryx odpad!

Klasické béčko jak má být se všemi chybami a špatnostmi. Nestojí to za ztracený čas. Triky pod psa, děj pod psa a herci ještě horší. ()

furrec

Klasické B čko, mne sa to celkom pozdávalo, na viac ako 2 hviezdičky to síce neni, ale Odpad to rozhodne nebol. ()

BaseDallas

Tentokrát to nie je tak príšerné, ako by človek čakal, ale práve preto je to zlé pre nás, čo sa radi bavíme na stupídnych výtvoroch. V tomto prípade sa akosi maže tá pomyselná hranica medzi katastrofickými trikmi, hereckým obsadením a réžiou od štúdií akým je Asylum a dnešnou bežnou komerčnou tvorbou, ktorá sa častokrát naopak prepadáva niekam k Asylum-u. Celkovo je to neoriginálna nuda s dvoma peknými lesbo-teen buchtami. ()