Reklama

Reklama

Bez poskvrny

(TV seriál)
Krimi / Drama
Norsko, (2015–2016), 13 h 21 min (Minutáž: 43–47 min)

Série(2) / Epizody(18)

Když byl Aksel ještě teenager, byl obviněn z vraždy své dívky Karine. A ačkoliv byl zproštěn viny, stejně jej každý dál podezříval, a tak Aksel nakonec opustil své rodné město. Vrací se do něj až po dvaceti letech, tentokrát jako jeho zachránce. Největší firma v Lifjordu, která drží místní obyvatele nad vodou, je na pokraji bankrotu a jen Aksel může zkázu odvrátit. Jeho návrat připomene místním dávný a nikdy nevyřešený zločin. Je jasné, že Aksel není v Lifjordu vítán. (Filmbox)

(více)

Recenze (17)

emma53 

všechny recenze uživatele

Sever nás opravdu v poslední době zahrnuje nebývalým množstvím krimiseriálů a není tomu jinak ani tady. Vypadá to na vyšetřování smrti jedné ženy a s tím spojeného návratu Aksela, který byl před mnoha lety z tohoto činu obviněn. Samozřejmě ho jeho nejbližší okolí nemá v oblibě, obzvlášť, co se vrací jako majetný člověk, který má o toto nádherné místo eminentní ryze pracovní zájem. Jeho střetnutí s příbuznými zemřelé, obzvláť matky zemřelé není vůbec jednoduché. Takže se těším, co mě norská kinematografie nabídne v dalších dílech............ a v dalších dílech se rozvíjí tajemná záhadná smrt pomalejším tempem, dalšími možnými podezřelými a v závěru mě čeká překvapující a nečekané rozuzlení. Sever zase boduje. ()

bllm 

všechny recenze uživatele

Poměrně napínavé krimi drama. Dostatek zvratů, i když možná trošku zbytečně natahované. Tentokrát jsem se netrefila, od začátku jsem sázela na jiného koně. Ale nějak mě ten závěr neuspokojil, tak nějak narychlo se to seběhlo a byl konec. Docela jsem litovala Akselovu manželku, chudák k tomu všemu přišla jak slepej k houslím. Eva je tak strašlivá postava, manipulující naprosto kýmkoli ve svém okolí, včetně svých nejbližších, tím nejhorším způsobem, člověk vůbec neměl chuť s ní soucítit. On tam snad kromě Akselova syna a možná manželky nebyl snad nikdo kladná postava, i ta Tonye se nakonec zachovala hnusně. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Skandinávie je obecně silná v kramflecích, ale jestli na mě nějaká kinematografie z tamní produkce působí nejslaběji, tak jsou to právě Norové. A ti se ukázali i v případě tohoto seriálu. Námět působí známě, jde na jistotu, v podstatě nepředpokládáte, že by to mělo dopadnout nějak špatně. Navíc se odehrává v prostředí norského fjordu a tak je zaděláno i o super záběry na norskou přírodu, které se nikdy neomrzí. Jakmile ale Aksel přijede do své domoviny, rozjíždí se vztahové drámo, které nejenom, že nebaví, ale působí jak z nějaký mýdlový opery. Osm dílů o ničem, první a poslední jakž takž s nápadem. Škoda. Jeden z nejslabších skandinávských seriálů, co jsem dosud viděl. ()

LadyPupu 

všechny recenze uživatele

Je těžké obhájit mé nízké hodnocení a přitom nespoilerovat. Svým způsobem jde o parafrázi na Rodinná pouta či podobný blábol v norském hávu s jednou vraždou, která už by vlastně mohla být dávno promlčená, ale není. Nemůžu si pomoct, ale tady nefunguje nic. Krimi linka, psychologie postav a jejich vzájemných vztahů, dialogy, logika a činy všech zúčastněných... Na kvalitě seriálu se dost podepsalo i nesmyslné rozdělení do 10ti částí, které celé dílo jenom uměle natahuje. Celkově je tenhle seriál důkazem, že ne všechno, co pochází ze Severu, má smysl sledovat. Dvě hvězdy dávám za skvělou kameru. ()

evulienka3 

všechny recenze uživatele

Zatiaľ pridávam iba priebežné hodnotenie po prvej časti. Naozaj ma to zaujalo a nielen kvôli Akselovým (Nicolai Cleve Broch) krásnym očiam. Vyzerá to byť ešte na zaujímavú zápletku s postupným odhaľovaním minulosti. Ak to niekomu pomôže v rozhodovaní o tom, či sa do tohto seriálu pustiť, tak len v krátkosti napíšem o čo kráča...Aksel sa po dvadsiatich rokoch strávených v Malajzii, kde si za roky vybudoval zázemie a majetok, vracia do rodného Nórska, aby pomohol krachujúcej firme. Majiteľkou firmy je však matka ženy, zo smrti ktorej bol kedysi Aksel obvinený. Jeho návratom sa teda otvárajú staré rany a začína celý seriálový príbeh. Už sa teším čo bude ďalej! ()

Galerie (109)

Reklama

Reklama