Reklama

Reklama

Einstein - Případy nesnesitelného génia

(seriál)
  • Česko Einstein
Komedie / Krimi
Česko, 2020, 7 h 42 min (Minutáž: 55–75 min)

Scénář:

Marek Hlavica

Hrají:

Vojtěch Kotek, Anna Polívková, Pavel Zedníček, Veronika Freimanová, Eva Podzimková, Marek Němec, Šárka Krausová, Barbora Mudrová (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(8)

Obsahy(1)

Profesor Filip (Vojtěch Kotek), který je údajně praprapravnukem Alberta Einsteina, vyučuje fyziku na univerzitě a pracuje na tom, aby navždy vyřešil energetické problémy lidstva. Je nejmladším profesorem, který kdy vůbec přednášel teorii fyziky, a může se pyšnit IQ 210. Jednoho dne ale skončí na policii a hrozí mu vězení. Na poslední chvíli tak dostane návrh. Místo toho, aby seděl za mřížemi, se musí stát poradcem při vyšetřování vražd. (TV Prima)

(více)

Recenze (87)

Lachtaan 

všechny recenze uživatele

Prima se po letech konečně překonala a vyplodila kriminální seriál, za který se nemusí stydět. Vojta Kotek tu možná hraje spíš sám sebe, než aby se zdejšími výkony jakkoli předřel, já ho ale mám rád už od prvního setkání se Snowboarďáky, už jen proto jsem se na něj tolik těšil. Už se sice spíše otáčím zády k seriálům, kde každý díl pojednává o něčem jiném (vyjmo Simpsonovy nebo třeba BoJacka), čas od času ta prostá kriminálka ale nevadí, zvlášť když se v ní pohybuje tolik milého vtipu. ()

Arsenal83 odpad!

všechny recenze uživatele

Neznesiteľný by mohlo byť aspoň tak trochu milo neznesiteľný. Napríklad Dr. House albo Dr Ludsky v našom podaní boli kreténi, ale dalo sa to pozerať, aj sa zasmiať. Ale toto, čo tu hrá Ko(ko)tek je príšerné. Totálny magor, arogancia, povyšeneckosť, správanie sa k ľuďom ako odpad. Ktorého diváka to má presvedčiť? Komu sa toto zdá neznesiteľné, ale v podstate milé? A scenári a prevedení na úrovni školáka už ani nehovorím. Totálny prešľap, nerozumiem kto si toto mohol obľúbiť. ()

Reklama

rt12 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po 8 dílech je na mé straně spokojenost. Každý díl je pohodová jednohubka, která se nesmí brát vážně,  ale s velkou dávkou nadsázky. V prvních 3 dílech mi vadila postava Zedníčka, pak přestal přehnaně řvát a vše bylo O.K. Mezi Kotkem a Polívkovou to pěkně fungovalo a oba mám ráda. Věc na kterou se podívám po čase klidně znovu. ()

MikyAff 

všechny recenze uživatele

Tohle mě tááák bavilo! Teda hlavně asi první dvě epizody, kdy se s naším profesorem seznamujeme, ale ani ke konci to nebylo zas tak zlé. Obzvlášť na novodobou českou kinematografii to je super zpestření, že jsem schopná odpustit i semtam vykrádání Sherlocka, zmatečnost nebo možná i trochu nelogičnost určitých situací. Obzvlášť, když hlavní postava je Vojta Kotek, který dělá s Annou Polívkovou až nečekaně dobrou dvojici. A ty hlášky.. // Když mě budete hledat, zkuste to uprostřed Boubínského pralesa. Tam teď budete něco zkoumat? Ne. Tak proč tam budete? Já tam nebudu. Tak proč vás tam máme hledat? Právě proto. // ()

angel74 

všechny recenze uživatele

Primáckým počinům se většinou obloukem vyhýbám, u Einsteina jsem však udělala výjimku kvůli hereckému obsazení. Německou předlohu Einsteinovy záhady jsem neviděla, ale řekla bych, že Vojta Kotek a Anna Polívková si žádnou ostudu neutrhli. Typově se do rolí výborně hodili a oba se vzájemně velmi dobře doplňovali. Komediálně laděné případy byly okořeněné notnou dávkou nadsázky a děj vcelku slušně odsýpal, tak nemám důvod házet tento seriál do jednoho pytle s mnoha paskvily, kterými televize Prima krmí diváky. Jasně, že se z námětu dalo vydolovat víc, ovšem na české poměry to nedopadlo zase tak špatně. (60%) ()

Galerie (111)

Zajímavosti (24)

  • Premiéru zhlédlo téměř milion diváků (940 tis.) starších 15 let. (rublik05)
  • Premiérové uvedení šesté epizody zhlédlo 695 tisíc diváků (15+), jednalo se tak o nejsledovanější pořad sobotního večera po 20:00. (rublik05)
  • Premiéru první epizody sledovalo v průměru více než jeden milion diváků starších 15 let, což byl nejlepší výsledek večera i celého dne. (rublik05)

Reklama

Reklama