Místy naivní, ale námětové zajímavý seriál (neberu v potaz německý originál), který si hraje s konceptem, že všichni policajti jsou naprosto idioti a jen za pomoci geniálního fyzika můžou vyřešit své případy. Bohužel policajti jsou až takoví idioti, že hlavní hrdina z nich vychází jako naprosto racionálně uvažující člověk, jehož koníčkem jsou fyzikální zákony. Musím ale televizi Prima pochválit za to, že konečně ví, kdy má seriál ukončit (i když jeho konec přišel v podstatě odnikud a cliffhanger naznačuje, že se dočkáme i druhé řady.(20.10.2020)

ALE JOOOO. První díl celkem ušel . Ta hlavní trojka je dobrá . Jen mi přijde dosti divné, že hodil návnadu a lehce ho vystopovala ta dcera policajta , co si rád šnˇupne . Myslel jsem , že je v nadpisu geniální . Tak asi moc není . Uvidím jak to pojede dále . Pořááád stále lepšííí než - Zahrada , Slunečná , Modrý ko´d a jim podobné seriály .(13.10.2020)

• dragon94

Tak tohle se hodně nepovedlo. Všichni se zde chovají jako totální retardi. Zejména pak celý policejní sbor je totálně neschopný. Navíc hercům ty role nevěřím ani omylem. Takhle nevěrohodně zahrané postavy jsem už dlouho neviděl. Ačkoli to možná bude scénářem, protože obsazení vypadá papírově slušně. Samotné případy jsou pak extrémně přitažené za palici a jejich řešení přichází naprosto nahodile a totálně nesmyslně. Průběh vyšetřování, jestli se tomu tak dá říkat, je těžce nezajímavý. Bez pořádných stop, bez svědků, bez policejní práce. Navíc plné faktických chyb. Třeba když se nám snaží namluvit, že 7 patrová budova je vysoká 8 metrů. -_- Kdyby alespoň postava "Einsteina" dobře fungovala. Ale i zde seriál selhává. Jeho skopičiny jsou trapné, ale jako velmi trapné. Navíc se po chvíli začnou dost opakovat. Skutečně se zde nedá mluvit o nějaké formě humoru. Svou "inteligenci" v podobě "dedukce" pak předvání maximálně tak 2x za epizodu a to zcela nahodile a nesmyslně. Celkově vzato nebudu zacházet daleko, když řeknu, že mě hloupost seriálu až urážela. Viděl jsem 4 a půl epizody a už nikdy více. 1* 20%(19.10.2020)

• Mamlas

1. díl: Neobyčejně hloupá trapárna. Smát se tomu nedá, jen kroutit hlavou. 70% času jsou prostoje, 90% času blbé kecy, 20% jakési otřesně špatné dětské scénky. Je to mírně nad úrovní Ulice. Ještě zkusím 2. díl než to vzdám. ||| 2. díl: Stejně blbé, protivné a trapné jako 1. díl. Nedodíváno, vypnuto. Další díly už zkoušet nebudu. (6%)(21.10.2020)

Nechápem komentáre že odpad. Jasne že to nedosahuje kvalít seriálov Hra O Tróny, ale toto je určené pre úplne inú skupinu divákov. Proste nenáročná zábava na večer pri telke. A mňa to celkom bavilo. Pukance, pivko a Corona - čo viac si želať. Stejne všetky šenky sú zavreté, takže celkom príjemná zábava na večer.(27.10.2020)

• - Před natáčením seriálu shodil kvůli fyzičce Vojta Kotek 17 kg. To i kvůli fyzické náročnosti role. Poté zvládal roli bez kaskadéra, včetně dvanáctimetrového skoku s bungeejumpingovým lanem v ruce. [Zdroj: Magazín Právo] (rakovnik)

• - Televizní premiéra seriálu byla odložena v důsledku nepřímého dopadu epidemie koronaviru, která způsobila odliv televizních inzerentů. [Zdroj: iDnes.cz] (rakovnik)

• - „Já jsem fyziku a vůbec přírodní vědy úplně nemusel. Není to můj šálek kávy. Já jsem byl spíš na češtinu a na jazyky. Ale musím říct, že alespoň v té fyzice jsem si dokázal pod tím vším něco málo představit. V mém mozku se to občas svázalo s něčím, co má praktické využití nebo co jsem si dovedl v přírodě představit. Protože třeba matika a všechna ta čísla jsou pro mě už hodně abstraktní. Ve chvíli, kdy jsou v matematice písmenka, tak to jsem úplně ztracený, a když je to víc jak dva plus dva nebo víc než prsty na rukou, tak to už si moc představit neumím,“ prozradil v rozhovoru Vojta Kotek. (fanda124)