Einstein - Případy nesnesitelného génia

(seriál)
  • Česko Einstein
Komedie / Krimi
Česko, 2020, 7 h 42 min (Minutáž: 55–75 min)

Marek Hlavica

Vojtěch Kotek, Anna Polívková, Pavel Zedníček, Veronika Freimanová, Eva Josefíková, Marek Němec, Šárka Vaculíková, Barbora Mudrová, (více)

Epizody(8)

Profesor Filip (Vojtěch Kotek), který je údajně praprapravnukem Alberta Einsteina, vyučuje fyziku na univerzitě a pracuje na tom, aby navždy vyřešil energetické problémy lidstva. Je nejmladším profesorem, který kdy vůbec přednášel teorii fyziky, a může se pyšnit IQ 210. Jednoho dne ale skončí na policii a hrozí mu vězení. Na poslední chvíli tak dostane návrh. Místo toho, aby seděl za mřížemi, se musí stát poradcem při vyšetřování vražd. (TV Prima)

topi80

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po dlouhé době (snad po desetiletích) byl natočen seriál, který je opravdu povedený, má originální humor a dialogy, které mě nalákají klidně i k opakovanému sledování. Zatímco vážně se beroucí detektivky z dílny našich televizí budí smích nechtěným způsobem, na poli lehkých komedií s kriminální zápletkou si jako divák úplně stěžovat nemůžu. Nedávno odvysílaní Poldové a nemluvně byla sice taková rodinná selanka, ale pobavila mě, ovšem Einstein hraje trochu jiný level. Hodně mě překvapil Vojta Kotek, který dokázal svou roli uhlídat, i díky dobrému scénáři se nesnaží konkurovat výstřednosti jiných svérázných seriálových postav. Jeho hláškující profesor si našel svou cestu, díky čemuž nepůsobí jako Monk nebo Dr. House pro chudé, ale může s nimi hrát důstojnou partii. Anna Polívková mi v roli policistky útrpně snášející svého nepříliš chtěného kolegu rovněž sedí, jen mám u ní problém, že jakmile promluví, vidím a slyším Bohúše Stejskala. A Pavel "El Bunda" Zedníček v roli policajta potěší vždy. Pokud jde o absurdní situace a černý humor, tvůrci se rozhodně nedrželi při zemi. Jak jsem psal na začátku, první seriál po dlouhých desetiletích, který si dám s chutí i v repríze. ()

dragon94

Tak tohle se hodně nepovedlo. Všichni se zde chovají jako totální retardi. Zejména pak celý policejní sbor je totálně neschopný. Navíc hercům ty role nevěřím ani omylem. Takhle nevěrohodně zahrané postavy jsem už dlouho neviděl. Ačkoli to možná bude scénářem, protože obsazení vypadá papírově slušně. Samotné případy jsou pak extrémně přitažené za palici a jejich řešení přichází naprosto nahodile a totálně nesmyslně. Průběh vyšetřování, jestli se tomu tak dá říkat, je těžce nezajímavý. Bez pořádných stop, bez svědků, bez policejní práce. Navíc plné faktických chyb. Třeba když se nám snaží namluvit, že 7 patrová budova je vysoká 8 metrů. -_- Kdyby alespoň postava "Einsteina" dobře fungovala. Ale i zde seriál selhává. Jeho skopičiny jsou trapné, ale jako velmi trapné. Navíc se po chvíli začnou dost opakovat. Skutečně se zde nedá mluvit o nějaké formě humoru. Svou "inteligenci" v podobě "dedukce" pak předvání maximálně tak 2x za epizodu a to zcela nahodile a nesmyslně. Celkově vzato nebudu zacházet daleko, když řeknu, že mě hloupost seriálu až urážela. Viděl jsem 4 a půl epizody a už nikdy více. 1* 20% ()

Arsenal83 odpad!

Neznesiteľný by mohlo byť aspoň tak trochu milo neznesiteľný. Napríklad Dr. House albo Dr Ludsky v našom podaní boli kreténi, ale dalo sa to pozerať, aj sa zasmiať. Ale toto, čo tu hrá Ko(ko)tek je príšerné. Totálny magor, arogancia, povyšeneckosť, správanie sa k ľuďom ako odpad. Ktorého diváka to má presvedčiť? Komu sa toto zdá neznesiteľné, ale v podstate milé? A scenári a prevedení na úrovni školáka už ani nehovorím. Totálny prešľap, nerozumiem kto si toto mohol obľúbiť.    ()

MikyAff

Tohle mě tááák bavilo! Teda hlavně asi první dvě epizody, kdy se s naším profesorem seznamujeme, ale ani ke konci to nebylo zas tak zlé. Obzvlášť na novodobou českou kinematografii to je super zpestření, že jsem schopná odpustit i semtam vykrádání Sherlocka, zmatečnost nebo možná i trochu nelogičnost určitých situací. Obzvlášť, když hlavní postava je Vojta Kotek, který dělá s Annou Polívkovou až nečekaně dobrou dvojici. A ty hlášky.. // Když mě budete hledat, zkuste to uprostřed Boubínského pralesa. Tam teď budete něco zkoumat? Ne. Tak proč tam budete? Já tam nebudu. Tak proč vás tam máme hledat? Právě proto. // ()

rt12

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po 8 dílech je na mé straně spokojenost. Každý díl je pohodová jednohubka, která se nesmí brát vážně,  ale s velkou dávkou nadsázky. V prvních 3 dílech mi vadila postava Zedníčka, pak přestal přehnaně řvát a vše bylo O.K. Mezi Kotkem a Polívkovou to pěkně fungovalo a oba mám ráda. Věc na kterou se podívám po čase klidně znovu. ()

• Sedmá epizoda byla nejsledovanějším sobotním pořadem vysílaným po 20:00, premiéru zhlédlo více než 600 tis. diváků starších 15 let. (rublik05)
  • Způsob, jakým má Filip (Vojtěch Kotek) namontován astronomický dalekohled, je naprosto špatně. Génius Filip by měl vědět, že dalekohled musí být namontován tak, aby viděl přes okraje tubusu hvězdárny. Jinak by totiž nebylo možno pozorovat východy či západy nebeských těles. Určitá část z nich je pozorovatelná jen a pouze těsně nad obzorem. Při způsobu montáže Filipova dalekohledu by bylo možno sledovat jen minimum objektů v nadhlavníku, tedy jen přímo nad dalekohledem. Přitom investice do té stavby musela být kolem 1 milionu – kopule stojí kolem 400 000 Kč + tubus, sahající pod úroveň stropu + řídící elektronika + mechanika (pohon otočné kopule a dalekohledu) – kopule je zde zcela zbytečná, protože dalekohled, ostatně ne příliš kvalitní, sedí „ve sklepě“, + stavební práce atd. (pjotri)
  • Natáčanie seriálu prebiehalo na viacerých miestach Prahy. (dyfur)