Reklama

Reklama

Sydney Chaplin – ve stínu bratra

  • Francie Sydney, l'autre Chaplin (více)
všechny plakáty
Dokumentární / Životopisný
Francie, 2017, 59 min

Hrají:

Syd Chaplin (a.z.), Charlie Chaplin (a.z.)

Obsahy(1)

Na počátku byl slavnější než Charlie, brzy se však stal „tím druhým“... Jestliže je o jednom z nejlepších komiků všech dob Charlesi Chaplinovi známo, že měl dramatické dětství, pak to platí i o jeho bratrovi jménem Sydney. Ten se narodil čtyři roky před Charliem jako nemanželské dítě. Jako tříměsíčního kojence jej adoptoval Charles Chaplin starší, za nějž se provdala Sydova matka. Ani Charlie se ovšem do úplné rodiny nestihl narodit – manželství rodičů ztroskotalo ještě před jeho narozením. Následující léta proběhla ve znamení bídy a utrpení, chlapci skončili na ulici a matka v ústavu pro duševně choré. Přestože se zpočátku zdálo, že Sydney bude námořníkem (na lodi se vyučil a pak i pracoval), táhlo ho to, stejně jako mladšího Charlieho, k divadlu. Charlie ovšem začal vystupovat dříve. Když pak doporučil do hry o Sherlocku Holmesovi Sydneyho, začala bratrská herecká solidarita, která, přes pozdější úspěchy Charlieho, nikdy nepřerostla v rivalitu. Jednu dobu to dokonce vypadalo, že hvězdou bude Sydney. Ve Spojených státech ovšem Charlie upoutal pozornost Maca Sennetta a tak začal jeho raketový vzestup. Role se vyměnily a už nikdy se nevrátily k začátku. Sydney se střídavě věnoval filmu a podnikání v jiných oborech, například v letectví. Úspěchy střídaly neúspěchy, nevyhnul se ani sexuálnímu skandálu, kdy byl obviněn, že jedné své přítelkyni ukousl bradavku. Středobodem jeho života ale zůstal jeho mladší bratr, pro nějž byl nejbližším člověkem, který jediný mu směl říci bez okolků cokoli kritického. (Česká televize)

(více)

Recenze (7)

sator 

všechny recenze uživatele

Paráda... Nalezené barevné záběry které natočil Sydney na filmu Diktátor úžasný nález...😲 ()

Reklama

mira007 

všechny recenze uživatele

Nevěděl jsem, že Chaplin měl bratra, který byl i úspěšný ve filmovém průmyslu nejen vedle něj, ale že by o něm měl být po sto letech celý dokument? Více než o nějakém dnes neznámém komikovi byl tenhle dokument solidní dobovou sondou s nahlédnutím do tehdejší filmové tvorby jinak mne osud Charlieho bratra nijak neoslnil.. ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Barevné záběry na materiál Kodak jsou skvělé. A samozřejmě je fajn dozvědět se alespoň základní informace o dnes již zapomenutém pierotovi Sydneym. ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama