Odvrácená strana měsíce

• Německo Die dunkle Seite des Mondes (více)

Úspěšný právník Urs je příkladem a hvězdou své profese. Má krásnou kariéru, krásnou a perfektní ženu, krásné a drahé auto, konto naplněné penězi. Sebevražda jeho kolegy s ním ale otřese, vždyť on taky žil takhle skvělý život. Potkává krásnou dívku, která vyznává alternativní způsob života a zúčastní se experimentu s halucinogenními houbičkami. Změna života je ale drastičtější, než se dalo čekat. Drogový experiment v něm uvolní syrové lidské pudy a na povrch se dostane jeho odvrácená strana. Urse ovládne potlačovaná agresivita a dostane se zcela mimo kontrolu. Civilizovaný právník se promění v člověka hnaného instinkty a v nevypočitatelného zabijáka. Utíká do lesů, na stopě už mu je ale policie a také pomstychtivý protivník. (Bontonfilm)

Johnny.ARN

Števko Rick sa chcel zahrať na Larsa von Tiera. Našťastie a narozdiel od svojho asi vzoru, vymyslel sympatickú hlavnú postavu s ktorou som sa stotožnil, nešklbal som pri filme kotlety a hlavne neboli tu žiadne skurvené hovoriace líšky. Celkovo to má hlavu a pätu, pohnutý dej a výborne napísané postavy. A hlavne, čo k tomu treba povedať, neberte drogy. Veľa. Naraz. 3 z 5 ()

classic

Veľmi dobrý nemecký film o úspešnom právnikovi so skvelou budúcnosťou, ktorá sa vzápätí vyparí, ako ranná hmla, kvôli jednej AKCII s drogami. Cieľavedomý a sebavedomý Urs Blank práve zničil život jednému človeku, ktorý sa extrémne podobá na amerického režiséra Davida Lyncha. Ten človek si zvolí samovraždu, pričom tak učiní pred samotným Ursom, keď si so zbraňou vystrelí do otvorených úst. Táto udalosť ním hlboko otrasie. Tajne sa príde pozrieť na pohreb. Ako odchádza, ide LESOM, kde stretne mladú a atraktívnu ženu, menom Lucille. Dajú sa do reči. O krátky čas na to, ho pozve ku kamarátom na chatu, kde usporadúvajú drogovú akciu so špeciálnymi hubami, ktoré vyvolávajú následne halucinácie, ktoré sa Ursovi vymknú spod kontroly. Majú naň veľké vedľajšie účinky, lebo sa z neho stáva agresívne, nekontrolovateľné ZVIERA, ktoré si nevie dať rady samo so sebou. Robí činy a skutky, ktoré neskôr oľutuje, ale už bude pre neho neskoro, lebo to skončí z jeho pohľadu - TRAGICKY. Pritom sa snaží prísť ku koreňu veci, čo sa to s ním vlastne deje. Začne študovať KNIHY o hubách, aby prišiel na to, ako poraziť tento, čoraz intenzívnejší, na jeho život, problém ! SAMOUK, ktorý sa stáva čudákom !!! V prvom rade, toto všetko má katastrofálne dôsledky na jeho osobnosť. Totálny ROZKLAD a úpadok. Deštrukcia. Zničenie. Koniec. Toto sa blíži svetelnou rýchlosťou. Vôbec to nie je pozitívny film, aj keď som si myslel, že popri tomu, čo sa mu stalo, STIHNE urobiť ešte jeden dobrý SKUTOK. Bravúrny Moritz Bleibtreu + samotná strhujúca atmosféra, ktorá presne vystihla, aký je život krehký, krehkejší, ak človek k tomu urobí osudovú chybu. ktorá s ním pôjde prudko z kopca. Nečakal som, že to bude, až takto zaujímavé. Vždy som rád, keď si pozriem pozoruhodný nemecký, európsky film. ()

Flego

Temné ako tá neviditeľná strana mesiaca a v konfrontácii chladných kancelárií, v ktorých sa dohadujú veľké obchody s lesnými exteriérmi dokonalé. Vzhľadom k téme filmu je práve táto konfrontácia výstižná a dotvára divácky zážitok. Samotný film je príjemným prekvapením, lebo všetky aspekty (aj technické) perfektne fungujú. ()

Trevor

V prvom rade treba povedať, že sa určite nedočkáte špičkového psychothrileru aké dokáže ponuknúť povedzme Lars von Trier. ǔspešný právnik sa v úvode filmu stane svedkom samovraždy, ktorá je pravdepodobne skutočným spúšťadlom jeho ďalšieho správania a nie experimentovanie s hubami na párty. V ďalšej časti filmu sledujete stupňujúce sa šialenstvo Moritza Bliebtreua, ktorého herecký výkon je zároveň najlepšou časťou filmu. Celkovo sa jedná o priemerne spracovaný príbeh úspešného človeka, ktorého záchvaty schyzofrénie a vyhorenie majú pre jeho okolie nie najlepší dopad. Svojim spôsobom sa film podobá na Americké psycho, ale je predsa o čosi miernejší a kultivovanejšií. Pozrieť sa ho oplatí zrejme iba nadšencom psychotrilerov, myslím že ostatných dívakov film neupúta. 60% ()

Tosi

Tahle dokonale vrstvená noční můra je až nečekaně jedovatej mix psychologického thrilleru s životní krizí úspěšného chlapa. Bez debat jde o hodně atmosférický a napínavý film, navíc s krásnou přírodou. Závěr není přesně takový jaký bych chtěl vidět, někdy holt dobro nad zlem nevyhrává, ale pro mě čím smutnější film, tím větší zážitek. 80% ()

Egon Schiele, Anne Franková

Egon Schiele, Anne Franková

19.10.2016

Bezmála čtyři desítky filmů od historických dramat, přes thrillery, žánrové a artové filmy až po komedie nabídne již příští týden festival DAS FILMFEST. Přehlídka německojazyčných filmů odstartuje ve… (více)