Reklama

Reklama

Odvrácená strana měsíce

  • Německo Die dunkle Seite des Mondes (více)
Trailer

Úspěšný právník Urs je příkladem a hvězdou své profese. Má krásnou kariéru, krásnou a perfektní ženu, krásné a drahé auto, konto naplněné penězi. Sebevražda jeho kolegy s ním ale otřese, vždyť on taky žil takhle skvělý život. Potkává krásnou dívku, která vyznává alternativní způsob života a zúčastní se experimentu s halucinogenními houbičkami. Změna života je ale drastičtější, než se dalo čekat. Drogový experiment v něm uvolní syrové lidské pudy a na povrch se dostane jeho odvrácená strana. Urse ovládne potlačovaná agresivita a dostane se zcela mimo kontrolu. Civilizovaný právník se promění v člověka hnaného instinkty a v nevypočitatelného zabijáka. Utíká do lesů, na stopě už mu je ale policie a také pomstychtivý protivník. (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (55)

Vančura 

všechny recenze uživatele

Výborný Moritz Bleibtreu ve filmu, který by v podzimní programové nabídce kin určitě neměl zapadnout - byla by to škoda (je skvělé, že Bontonfilm jde proti rozšířené praxi českých distributorů všechny německé filmy dabovat do češtiny, a film uvádí v původním znění s titulky). Propracovaný scénář, skvělé obsazení, napínavý děj, výtečná kamera a střih, atraktivní lokace a super soundtrack - na tom filmu se povedlo snad úplně všechno. Opakující se motiv lesa a (halucinogenních) hub mě tam vyloženě bavil a celkově jsem si tenhle film hodně užil. Btw. není od věci ho srovnat s dánským dramatem Ten, koho se bojíš - oba snímky vykazují překvapivě velké množství podobností. Stejnojmenná románová předloha Martina Sutera (česky vyšlo v r. 2006) by vůbec nemusela být marné čtení. UPDATE 25. 3. 2018 - Napodruhé už mě to tak nebralo, takže z původního plného hodnocení jdu o hvězdu dolů. Nově mi tam například přišlo, že všechny ty efektní záběry na jaguar hlavního hrdiny nejsou nic než product placement (tuto domněnku podporuje fakt, že Jursův šéf pro změnu jezdí Range Roverem, což je obojí jedna automobilka Jaguar Land Rover, která si tedy nejspíš zaplatila, aby obě postavy jezdily jejími vozy; ve skutečnosti by podle mě obě postavy jezdily mnohem pravděpodobněji v BMW, Mercedesu nebo Audi). Zamrzel mě také samotný závěr filmu, ačkoli jsem ho viděl podruhé - ten film měl podle mě skončit úplně jinak. Přesto si stále myslím, že je zde ten film nedoceněný, a mrzí mě, že pravděpodobně došlo k tomu, čeho jsem se tehdy obával - že na něj do kin přišlo jen minimum lidí, čemuž by odpovídalo i to, že film zde má 1,5 roku od premiéry pouze 445 hodnocení. Ten film přitom podle mě v pohodě snese srovnání s filmy podobného ražení amerického původu, nízký zájem o něj u našich diváků tedy podporuje mou další domněnku, že Češi nemají obecně rádi německé filmy ani zvuk mluvené němčiny, což mi přijde hrozné, a mám to přesně naopak. Ale samozřejmě těžko někoho k něčemu nutit, o vkusu českých diváků obecně už si dávno nedělám žádné iluze. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Solidní Thriller z Německo-Lucemburských vod o úspěšném právnikovi, který se slečnou seznámené na párty okusí místní lysohlávky a zažívá hororový trip, který slušného úspěšného člověka promění nejen v trosku, ale také v maniaka prahnoucím po násilí. Velmi intenzivní a syrová podívaná, která mě bavila od začátku do konce. Doporučuji. 80% ()

Reklama

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele

Tím hlavním faktorem mého dnešního hodnocení jsou bezesporu výborné, herecké výkony. Jak u Moritze, tak hlavně u Jürgena, kde by to po těch jeho béčkových srágorách čekal asi málokdo. Ale světě div se, povedlo se, čehož je tohle svižné drama o tom, že ďábel číhá v každém z nás zářným příkladem. A tak můžu čistě za sebe litovat jen poněkud toporného závěru, který můj dojem maličko zkazil. Jinak bych šel možná i do plných. ()

Kudly4 

všechny recenze uživatele

Letos už druhý film s Moritzem a opět bomba. Odvrácená strana měsíce je přesně tím filmem, který mě pohltil od samého začátku a při sledování jsem ztratil pojem o čase a za to pátá hvězda. Ta atmosféra byla fakt neskutečná. Jestli jsem se doteď houbám vyhýbal, tak odteď ještě větším obloukem. Finále zdrcující, slušný psycho, brr. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Stačí pradávný pohanský rituál a všechno je jinak. Urs se dotkne temnoty a jeho cesta se stočí přímo do pekla. Zvláštně magický působivý psychotriller s vynikající vizuální stránkou a temnou hudbou, která navozuje patřičnou atmosféru. Les, skály, barevné stromy, mlha, houby a vlk. Smrt Skřítka je počátkem. Urs se stává nedobrovolným houbařem, aby zachránil sebe, ale i ostatní. Je nositelem zkázy, avšak snaží se o nápravu. V patách mu však kráčí lovec, co nezná slitování. Kontrast města a přírody. Dva světy. Jen na konci jsem čekal vlka... Výborný Bleibtreu a chladný Prochnow jsou zárukou kvality. ,,Čím déle budeš váhat, tím déle bude trpět." ()

Galerie (18)

Související novinky

Egon Schiele, Anne Franková

Egon Schiele, Anne Franková

19.10.2016

Bezmála čtyři desítky filmů od historických dramat, přes thrillery, žánrové a artové filmy až po komedie nabídne již příští týden festival DAS FILMFEST. Přehlídka německojazyčných filmů odstartuje ve…

Reklama

Reklama