Druhý vězeňský snímek Stuarta Rosenberga. V tom prvním si zahrál vezněného Paul Newman (legendární FRAJER LUKE), v tom druhém nad vězněnými drží dohled inovativní ředitel věznice Robert Redford. Tentokrtá nikoliv LEGENDÁRNÍ, ale rozhodně hodně kvalitní snímek se znamenitou hereckou sešlostí a skvělým (samozřejmě!) Robertem Redfordem.(1.12.2006)

Redfordův boj proti systému v syrovém vězeňském dramatu založeném z velké části na skutečných událostech. Rosenberga s vězeňskými filmy (ještě Cool Hand Luke) dokázal trumfnout až Darabont. 8.5/10(26.3.2013)

Napinavy idealisticky snimok z vazenskeho prostredia. Musim priznat, ze ked som na konci uvidel ze je to podla skutocnej udalosti ani som tomu nevedel uverit. Redfordovi to vo vazeni jednoducho sedi, ako to ukazal aj dalsim filmom z vazenskeho prostredia - Last Castle. 8/10(23.4.2013)

Tak tohle je opravdu klenot mezi vězeňskými filmy! Narazila jsem na něj náhodou a patří rozhodně k tomu nejlepšímu co jsem na daný téma kdy viděla. Zásluhu na tom má samozřejmě Robert Redford v roli nového ředitele věznice, který je možná příliš velký idealista, příliš čestný člověk a příliš neochotný dělat kompromisy na to aby mohl něco opravdu změnit. Klacky pod nohy mu hází jak místní kápové tak ze začátku většina samotných vězňů, ale pochopení pro svoje neortodoxní postoje nenalezne ani u svých nadřízených. Ale mít svoji vizi jak věci měnit k lepšímu i za cenu jít proti všem, je určitě lepší než se nechat unášet proudem a být lhostejný. Redford je kus chlapa a herecky je dokonalej jako vždy. Silnej příběh, nechápu že jsem na něj nenarazila už dřív.(5.1.2014)

O tom, že boj proti systému je ťažký aj z najvyšších postov. Výborný výkon Redforda o jednom neústupnom riaditeľovi a jeho pohľade na nápravu väzňov. Potešila minirola mladého Morgana Freemana, len ten potlesk môže pre dnešného diváka pripomínať dosť klišé.(2.11.2014)

Dobrý film, dobrý úvod, dobrý boj so systémom, ale koniec mi jednoducho nestačil.(24.6.2017)

Vynikajúci snímok, odkaz v každej dobe, trocha patetickosti na konci by mohlo zatriasť hodnotením...(2.8.2007)

Skvělé, takové lidi potřebujeme, náš stát by taky potřeboval nejednoho Brubakera, který by vykopal kostlivce ze skříně a zatočil s korupcí.(15.5.2011)

Film, kteremu stari rozhodne nebere na kvalite, s perfektnim dabingem. Kdyz jsem se vydrzel divat do dvou do rana, tak myslim, ze neni nutno dodavat, jak moc jsem si ho uzil. 90%(12.9.2012)

Začátek dobrý, zbytečně brzo se nový velitel (vězeň) prozradí a potom chce udělat z vězení lepší místo pro život. Což se mu pochopitelně nepodaří je odvolán a film tak nějak vyšumí. Námět a začátek slibný, ale pak už to jen sláblo.(13.6.2013)

Henry Brubaker sám, proti systému a byrokratické mašinerii vězeňské správy, konkrétně. A s Redfordovým charismatem a nasazením, mu prostě nejde nefandit ..prostě takový, starší, drsnější brácha Shawshanku (i ten, Morgan Freeman tu je)(23.10.2019)

Pomalu plynoucí snímek z vězeňského prostředí obsahuje skvěle napsané a zahrané postavy v čele s Robertem Redfordem. Všechno působí dost reálně a jaksi obyčejně, což vůbec není na škodu. Navíc je tu Morgan Freeman, který byl teprve na začátku své cesty za slávou.(18.12.2008)

vynikající Robert Redford, už jenom pro jeho výkon, by si nikdo tento snímek neměl nechat ujít(24.9.2009)

Jeden z nejsilnejsich filmovych zazitku, pamatuju na film jeste z obrazovek CST. Maloktery film si pustim nekolikrat, tenhle vsak kdykoliv. Mozna prave tenhle film ve me spustil obdiv k umeni Roberta Redforda.(1.10.2010)

Stará pohádka z vězeňského prostředí. Kvalitní, jak jsme zvyklí. Klasika, kterou je dobré znát. Nic víc, nic míň.(8.7.2012)

• Nethar

Robert Redford (teda jeho postava) si v roli ředitele státní věznice užije dostatek beznaděje v boji se systémem, který je silnější než on sám. Myslím že dobře natočené i zahrané, s myšlenkou, leč já moc vysoko hodnotit nebudu, protože zároveň i nudné, nezabavilo mě to.(9.7.2014)

Príbehy z väzenského prostredia sa dá povedať mám fakt rád. Začalo to Shawshank a pokračovalo mnohými ďalšími titulmi. Brubaker zapadá do tohto systému žánrovo ladených filmov. Pri scénach s Morganom Freemanom som si práve na Shawshank spomenul :-). Brubaker je hlavne zo začiatku dosť drsne zobrazovaným filmom. Čo sa mi aj pozdávalo, Zobrazenie korupcie vo väzení a rovnako aj netradičné pôsobenie väzňov ako dozorcov upevňovalo tento pocit. Ale akonáhle sa Brubaker prechádza prerodom na iný charakter ako na začiatku ma už film tak neoslovoval. Skôr by som povedal, že z časti je to byrokratické zobrazovanie väzenia a na druhej snaha ľudí čo najviac vyťažiť z trestancov. Tých ľudí myslím rôznych ojebátorov z okolia väznice, ktorí si hovoria podnikatelia. Ako náhle sa Brubaker v tom hovne začne rýpať a vstúpi na otlaky, ktoré mali ostať skryté za rúškom väzenských činov film prechádza až na politickú drámu. Práve toto mu podľa mňa ublížilo. Skôr by sa mi pozdávalo zobrazenie života za stenami väzenia. Ale inak vďaka Redfordovy je to veľmi kvalitný film. Jeho mladícke roky som prešvihol a tak sa to snažím dohnať.(29.10.2014)

Vzbouřil se. Boří a burcuje za ozdravení prostředí - pod jednou střechou být člověku člověkem. Odstranil zarezlé zámky, mříže ledabylé morálky. Má klíč k otevřenosti vrchní kanceláře a cel. Potlesk za lidský dialog, přístup a zázemí, zmírnění mezí. Mezi tenkými stěnami života a smrti. Podepsáni všichni ředitelovi muži, leč vámi "odměněn" vyhazovem, červivé hlavy.(18.12.2018)

Jak to napsat, abych nepohanil snímek, který jsem právě ohodnotil pěti hvězdami? Jako přízraky mi totiž na mysli vytanuly chyby, které jsem při sledování neviděl a možná ani vidět nechtěl. Brubaker je prototypem takřka bezchybného hrdiny, který přišel pozvednout morálku zkroušeným vězňům, vrátit jim něco ze své ztracené důstojnosti, bohužel však jeho snahy osudově kolidují se zájmy nepoměrně mocnějších jedinců. Brubaker chtě nechtě odkrývá odporné kriminální podhoubí pasoucí se na životech vězňů a sahající proklatě vysoko, či hluboko :) Je velká škoda, že nebylo věnováno více prostoru pobytu Brubakera coby in cognito ředitele mezi trestanci, či nedošlo k jeho odhalení trochu efektivněji, přesto si film udržel po celou dobu slušnou gradaci a Redfordův výkon byl právě tak bezchybný, jak bezchybný byl charakter Brubakera, kterého ztvárnil. Bavil jsem se.(23.5.2011)

Potemnělý snímek, při němž jsem nevěřícně zíral na Roberta Redforda. Dalším překvapením byl rok natočení, myslím si, že se jedná poměrně o „nadčasový“ snímek, jehož temný charakter je pro moderní a současnou společnost stále platný. Silou filmu je vězeňské prostředí a počínání hlavní postavy, kterou Redford ztvárňuje s přesvědčivým nasazením, přičemž se člověk nestačí divit, jak mu role sedla. Pro mne velké překvapení.(13.3.2012)

Škoda za vlasy přitaženého závěru a také toho, že více prostoru nedostal Morgan Freeman. Na druhou stranu Redford vše nadmíru zastal. Špičkové vězeňské drama.(20.8.2012)