Zlouni

• USA The Bad Guys (více)
Trailer 1

Málokteří hrdinové mají tak špatnou pověst jako Vlk, Had, Tarantule, Piraňa a Žralok. Tihle psanci se tak dlouho hledali, až se našli a dali dohromady tým, pro který je spáchání dokonalého zločinu stejná brnkačka jako vyrazit si v neděli odpoledne na zmrzlinu. Hlavou party je Vlk, Had má na starosti otevírání sejfů, Tarantule je zkušená hackerka, Žralok se umí skvěle maskovat a Piraňa je vztekloun, který pro ránu nejde daleko. Za léta strávená loupežemi všeho druhu získali dojem, že jsou nepolapitelní, jenže i pro ně nakonec bude platit, že se tak dlouho chodí do sejfu pro diamanty, až se zámek zacvakne. Konkrétně máme na mysli zámek na policejní cele. I v téhle prekérní situaci má však pětice zlounů štěstí v neštěstí. Do života jim vstoupí profesor Marmaláda (morče a především klaďas tělem a duší), který má ambiciózní plán – převychovat je na dobráky. Všichni členové gangu souhlasí, protože je to vstupenka na svobodu. Jejich plán počítá s tím, že na oko budou sekat latinu a při první příležitosti se vypaří. Jenže už prvních pár dobrých skutků vede k nečekanému zjištění, že být dobrý je vlastně fajn. Co si s tím počít? A jak se mají zachovat, když uvolněný trůn pro největšího záporáka zabere někdo další? Budou s ním jednat v rukavičkách, nebo si to s ním vyřídí ručně? (CinemArt)

MrHlad

Vlk, Had, Piraňa, Žralok a Tarantule jsou nejlepší zloději ve městě, ale teď jim došlo štěstí. Místo vězení však putují na převýchovu a mají se z nich stát klaďáci. A ono se jim to zalíbí! Zlouni jsou nečekaně svěží a zábavný animák s naprosto lahůdkovou akcí a nadmíru dobře provedenými loupežemi, jehož autoři mají nakoukané heist filmy. Škoda, že samotný příběh a jeho hrdinové jsou poněkud mdlí. Více zde. ()

EvilPhoEniX

Animovaná pecka, která je poctou Heist žánrovkám!  Po Zootropolisu a Rodině na Baterky je tu další animáč, který se mi hodně trefil do vkusu. Pojednává o partě zlodějů, kteří jsou zvířata žijící ve světě lidí ( na tohle jsem si musel chvíli zvykat a je lepší se nad tímhle faktorem moc nepozastavovat), jsou postrachem města, nemají konkurenci a jde z nich strach. Čeká je však jedna z největších loupeží a po krku jim jde krutopřísná Šerifka. Vlk a Had mě bavil nejvíc, charakterově asi nejzajímavější postavičky. Vizuálně je film na skvělé úrovni, různá přepadení a heist kousky jsou podány inteligentně a s přehledem ( jde vidět, že tvůrci mají heist žánrovky nakoukané), je zde i skvělá akce- autonaháněčka za doprovodu Chemical Brothers- Go instant goosebumps!, ale bavily mě i různé souboje či epičtější finále. Opět je zde spousta zajímavých detailů a komediálních vsuvek, které jsou moc fajn, ale co mě vyloženě šokovalo, tak nálož šílených zvratů, za které by se nemusela stydět ani Bondovka či kdejaký Thriller, snaha šokovat a překvapit zde funguje skvěle a to v animácích rozhodně nebývá zvykem, za to mají u mě Bad Guys velký plus. Rozhodně skvělá napínavá a zábavná jízda. Příběh 4/5. Akce 4/5, Humor 4/5, Násilí 0/5, Zábavnost 4/5 Hudba 4/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 4/5, Napětí 4/5, Emoce 3/5, Herci 4/5. 8/10. ()

Nevka

V kostce. Zlouni mají super animaci, pořádně dojí tématiku morčátek (jo, máte mě!) a snaží se být akčňákem pro mladší diváky (honičky a vloupačky se daří na jedničku). Má to však svoje „ale". Opravdu povedených vtipů je málo a celý film je svou nepředvídatelností hrozně předvídatelný. Umím si představit, že se děti budou královsky bavit a dostanou i zodpovědnou dávku poselství, ale já se popravdě nudil. Což by se mi u animáků stávat nemělo. P.S.: Poslední věta Hladova komentáře to vystihuje dokonale. ()

silentname

Dreamworks ma skutočne zaujali v momente ako som si pozrel trailer na "The Bad Guys". Mal som pocit, že toto bude ich návrat do formy a prinesú nám jeden z najlepších animákov za posledné roky. Posledné roky skôr živili svoje série a prinášali filmy, ktoré síce neboli zlé, ale rozhodne som ich nemohol označiť za vynikajúce. Posledný film, ktorým ma skutočne nejakým spôsobom zahákli bolo "Abominable". A to už bolo pekne dávno. Takže keď som videl tie animácie, postavy a celkový koncept, myslel som si, že pôjde o absolútne zlato, čo si na konci roka pripomeniem na svojej nástenke najlepších. Nuž... to sa nestalo a nestane. Nemyslím si, že tu ide o zlý projekt. Je tu veľké množstvo kvalitného humoru, postavy sú vynikajúce a rovnako aj originálny dabing (v ktorom som to mal možnosť vidieť). Všetci herci do toho dávajú absolútne maximum. Najviac ale podľa mňa asi fungujú Sam Rockwell ako "Vlk", Awkwafina ako "Tarantula" a Zazie Beets ako guvernérka Diana. A je fajn, že niektoré postavy v sebe skrývajú viac, než by sme si mysleli. Lenže aby príbehy ako je tento fungovali je nutné, aby sme sa dočkali nejakého konfliktu. Takže musíme tu mať aj nejaký ten klasický koncept so zloduchom. A poviem to úprimne, nie je veľmi ťažké prísť na to, kto je "reálnym zloduchom" tohto filmu. Dokonca je to skoro až očivídné. Okrem toho si myslím, že aj Dreamworks už mali podobný projekt v minulosti a reálne dokonca ten konflikt v postave zachytili oveľa lepšie. A konkrétne vo filme "Megamind". Tam som to celé nejako vnútorne viac dokázal uchopiť a pochopiť. Čo však film zvláda vynikjúco sú už spomínané animácie, ktoré nádherne spájajú 3D a 2D svet dokopy. Vyzerá to celkom unikátne. Ako som povedal, postavy sú super. Dokonca aj tá nenápadná love story celkom funguje... chémia tam rozhodne je. A dokážem asi v jadre každého z nášho tímu pochopiť. Plus musím uznať, že finálna naháňačka a vyvrcholenie deja je absolútne skvelé. Má to niekoľko super momentiek a dokonca ešte aj nejaké tie prekvapenia, ktoré som tentokrát skutočne neočakával. A sú dobre zapracované. Odkaz filmu je tiež dobrý. Takže vo výsledku môžem povedať, že som s filmom spokojný, no myslím si, že mohlo ísť o oveľa silnejší projekt, než sme sa nakoniec dočkali. Choďte si film určite pozrieť, ale nemajte pocit, že sa dočkáte niečoho, čo ste ešte nikdy nevideli. Ostanete sklamaní. Hodnotenie: B ()

filmfanouch

Studio DreamWorks Animation stojí za značkami Shrek, Madagascar, Kung Fu Panda či Jak vycvičit draka, sází ovšem i na novou tvorbu. Nově na adaptaci populární dětské knižní série Zlouni od Aarona Bladeyho. Zvířecí verze Dannyho parťáků složena z lišky, piraně, žraloka, hada a tarantule si již dávno získala čtenáře, dokazuje to fakt, že doposud vyšlo 15 příběhů této party. A i na stříbrném plátně obstojí jako zábavná podívaná pro celou rodinu. Animace je poměrně kreativní, celá stylizace má své výrazné kouzlo. Ten film poté pochopitelně má jisté poselství o síle přátelství a zodpovědnosti a to je ve filmu přenesené schopně. Tempo je zběsilé, je tam spousty vtipných nápadů a pro rodinu jednoduše ideální podívaná. Především i proto, že Zlouni dokážou připomenout známé zlodějské filmy (především zmíněné Dannyho parťáky) a dospělí se tak u Zlounů nebudou muset vyloženě jako doprovod trápit. Znalost knižní předlohy by možná prospěla, především proto, že představení světa dokáže vyvolat jisté otázky. Například to, že mluvící zvířata s lidskými vlastnosti sdílí svět s normálními lidmi. Ústřední zvířata jsou ovšem natolik zajímavá, že vlastně není moc důvodu řešit, jak moc jejich existence v tomto světě dává či nedává smysl. Animace v jistých momentech dokáže vyvolat pocit, že je celá vytvořená ručně (i když jde o 3D) a celovečerní režijní debut Pierrea Perifela díky tomu působí dojmem, že se snažil být velmi věrný grafické předloze, respektive jejím ilustracím. Kdyby se látky chopil takový Pixar, nejspíš by lépe představil svět a více pracoval s komplexními myšlenky. Tohle je ovšem DreamWorks Animation, což především znamená, že je to celé hravé, zběsilé a kreativní především v rámci gagů. Ovšem ty dokáži pobavit, takže to není kdovíjak obtížná překážka. Zároveň to ovšem neznamená, že by to celé bylo vyloženě přihlouplé. Jen je jasné, že se tvůrci očividně vydali více směrem čisté zábavy. Celé to má ovšem skutečně kreativní sekvence, pořád to kvapí dopředu a skutečně to dokáže připomenout ty nejlepší lupičské filmy posledních let. DreamWorks Animation již umělo lépe, přesto je výsledek dostačující. DreamWorks Animation možná trochu překvapil s jiným typem animace, jinak ovšem vsadil na další divokou animovanou podívanou, která ovšem dokáže fungovat pro celou rodinu. Nepředstavil tak komplexní a zajímavý svět jako například v Zootropolis: Město zvířat, Vlk a jeho parta ovšem dokázali udělat dojem. A i když v takovém Megamyslovi takový přechod na světlou stranu fungoval o poznání lépe, své základní zadání nejspíš Zlouni splnili dostatečně..... ()

bart_

Nejnovější projekt ze stáje DreamWorks 'The Bad Guys' si marně snaží hrát na stylovou gangsterku jak od Scorseseho, jenže tuhle snahu kazí neduhy, které mě na moderních animácích neskutečně serou: přehnaná exprese postav, překombinovanost a primitivní slap-stick humor. Komiksová předloha přitom doslova vybízí k mnohem originálnějšímu, inovativnějšímu a celkově kvalitnějšímu pojetí.... ()

Chrustyn

Od začátku až do konce neskutečně vizuálně nařachaný heist v animované podobě. Zábavné postavy, nijak dokonalá, ale na oko pěkná animace a hlavně neskutečné tempo. Nenápadný, ale výborný animák. ()

Stanislaus

Zlouni sází na podobně nevšední animaci jako Rodina na baterky, což je dozajista největším tahounem filmu. Dějově nemá film vlastně moc čím překvapit, protože jsme podobný příběh (transformace zloun-dobrák či 'nesuď knihu podle obalu') viděli už někde jinde. Nicméně právě díky neokoukanému vizuálnímu zpracování a sympatickému dávkování akce a humoru dokáží Zlouni zaujmout, napnout a pobavit i přes svůj 'tuctovější' námět. Slabší čtyři hvězdičky! P. S. Na začátku jsem měl trochu problém s tím, že hlavní postavy jsou zvířata (a to v brutální menšině) ve světě lidí - ale budiž. ()

ARI50

Síla a velká bomba, tomu říkám dobře provedené animace. Viděl jsem díky dětem už 4 a pořád baví, vtip nápad a příběh bomba. Žeru celou bandu tohle se prostě povedlo. A dabing cz je fantastický. ()

Houbiczska

Strašně zábavný animák, který si užijí jak děti, tak i dospělí, protože humor jde zde povedený naprosto precizně, dávkuje vtipy, zábavné situace i dospělácké dvojsmysly a celé mi to evokovalo Zootropolis, jenž ve svém subžánru doteď nemá konkurenci. Postavy jsou skvělé a originální, při jejich představení se divák směje od ucha k uchu a i přestože je celý příběh víceméně typicky šablonovitý, dokáže překvapit, zabavit i vtáhnout a mnoho nápadů je vcelku neokoukaných a inovativních (loupeže, plánování...). Velmi povedená záležitost, kterou ocení snad každý divák naskrz všemi věkovými kategoriemi. ()

Lacike

Animák cielený čisto na najmenších. Čo je v poriadku, ale dúfal som, že to bude znesiteľné aj pre dospelých a budú tam nejaké dospelejšie fórky. Žiadne neboli. Takže za mňa veľká nuda. 4/10. ()

PauloZ

Animace super, ale zbytek je vcelku dost sterilní podívaná. Snaží se to být akční což je fajn, ale ten příběh je hrozně přímočarý a ničím nepřekvapující. Vztah Snejka s Wolfem podle mě vůbec nefunguje. ()

maddy

Heist animák, u ktorého by som podľa premisy čakal, že bude značne pomrkávať aj na dospelé publikum a odkazovať na známe filmové gangsterky. Nestalo sa, no zároveň nie je fér niečo také vyčítať rozprávke. The Bad Guys majú fajn štylizovanú animáciu (nie hyperrealistickú, kde sa postavám hýbe každý chlp na tele, práve naopak), zábavné heist scény a občas aj správne trefný humor. Problémom je, že to je celé dejovo predvídateľné až beda a s pribúdajúcimi minútami čoraz jasnejšie, že v tomto prípade je zámerom cieliť skôr na to najmenšie publikum a tak sa The Bad Guys za sto minút vlastne nedopracujú k ničomu vyslovene zaujímavému. Som presvedčený, že deti sa budú baviť kráľovsky a to bolo určite cieľom filmu, ale ja ako dospelý, 30-ročný filmový fanda som predsa len už rozmlsaný animákmi s nejakým posolstvom. Pixar v tomto hrá jednoducho oveľa vyššiu ligu. CELKOVO: 6/10 ()

Arsenal83

Smradi. Človek by si na prvý pohľad povedal, že ide o nahrávku zo zasadania vlády, ale ono to nakoniec bola rozprávka. Super farebná, ale podľa mňa nie veľmi vtipná. Presne jak na tej vláde. ()

Aljak

Priznám sa, že po prečítaní popisu som bol voči tomuto animáku dosť skeptický. Ale keďže hodnotenia boli vcelku vysoké, tak som dal tomu šancu, a rozhodne som spravil dobre. The Bad Guys prekvapili nielen vydarenou zápletkou s viacerými zlomami v deji, ale aj príjemným dôvtipom a scénkami, na ktorých sa dalo úprimne pobaviť. O to viac bolo prekvapivé, že niektoré vsuvky pôsobili veľmi infantilne a prihlúplo. Ale našťastie ich nebolo až tak veľa. Kvalitný scenár, ktorý mal v sebe poriadnu dávku epickej drámy to všetko vynahradil. 4* ()

Kwaichi

Webs, hit it. Poriadna partia ako sa patrí. DreamWorks sa opäť raz predviedol v tom najlešom svetle. Mám rád tieto zvieracie animáky, pôsobia ako moderné ezopove bájky. Pripadá mi to ako vhodnejšia a menej nátlaková cesta ako ukazovať na potreby riešenia kontroverzií dnešnej doby. Pán piraňa s mexickým prízvukom nikomu nevadil, naopak, pôsobil sympaticky. Líška ako starostka mesta bola ako stvorená na túto pozíciu. Vôbec nikto sa pri nej nepozastavuje nad tým či je to žena alebo muž. Zvieracia ríša povoluje autorom omnoho vyšší stupeň voľnosti a na detské publikum pôsobí ukážkovo edukatívne. ()

Figusek

Akčňák pro děti, kterej nepostrádá supr akci, skvělou animaci, parádní vtipný vsuvky a především úžasnou myšlenku o zlu, dobru a přátelství!... Já tam viděl prostě i ty Dannyho parťáky v kresleným kabátě a to je samozřejmě moje krevní skupina! Myslím si, že DreamWorks si opět koupil suše malý publikum a oslnil i některý z těch starších. Naše kino táta + dcerka + synek = k nezaplacení! 80% ()

Rocky88

Banda věcných záporáků (vlk, tarantule, žralok, had, piraňa) jsou špičkovými zloději, jenže co to zkusit na opačné straně zákona? A není ve hře ještě vychytralejší konkurence? Zábavné překvapení. ()