Zlouni

• USA The Bad Guys (více)

Málokteří hrdinové mají tak špatnou pověst jako Vlk, Had, Tarantule, Piraňa a Žralok. Tihle psanci se tak dlouho hledali, až se našli a dali dohromady tým, pro který je spáchání dokonalého zločinu stejná brnkačka jako vyrazit si v neděli odpoledne na zmrzlinu. Hlavou party je Vlk, Had má na starosti otevírání sejfů, Tarantule je zkušená hackerka, Žralok se umí skvěle maskovat a Piraňa je vztekloun, který pro ránu nejde daleko. Za léta strávená loupežemi všeho druhu získali dojem, že jsou nepolapitelní, jenže i pro ně nakonec bude platit, že se tak dlouho chodí do sejfu pro diamanty, až se zámek zacvakne. Konkrétně máme na mysli zámek na policejní cele. I v téhle prekérní situaci má však pětice zlounů štěstí v neštěstí. Do života jim vstoupí profesor Marmaláda (morče a především klaďas tělem a duší), který má ambiciózní plán – převychovat je na dobráky. Všichni členové gangu souhlasí, protože je to vstupenka na svobodu. Jejich plán počítá s tím, že na oko budou sekat latinu a při první příležitosti se vypaří. Jenže už prvních pár dobrých skutků vede k nečekanému zjištění, že být dobrý je vlastně fajn. Co si s tím počít? A jak se mají zachovat, když uvolněný trůn pro největšího záporáka zabere někdo další? Budou s ním jednat v rukavičkách, nebo si to s ním vyřídí ručně? (CinemArt)

kondor77

Můj tři měsíce starý bílý syn se mě ptal, proč tarantuli dabuje nějaká zasraná asijská raperka, vždyť tarantule žijí v západním Středomoří, a jak se to kurva jmenuje, kdo to má vyslovovat, kdo jí to jméno kurva dal, to si nemůže změnit jméno? A proč sklípkanku označují za tarantuli? To je stejně nekorektní jako nazvat afroameričana černou hubou. No to snad není pravda, to tam kurva v tý produkci nemaj ideologickou policii, která by zasáhla? Chce se mi blejt. ()

ViktorS

Aj keď nešlo o takú veľkú jazdu ako som čakal, stále ma tento animovaný film dosť bavil. Zaujal ma hneď pre svoju animáciu, ktorá pekne kombinuje 2D a 3D vizuál, podobne ako neskôr pri pokračovaní Kocúra v čižmách. Dej sa mi páčil a aj jeho hlavná myšlienka, ktorá je vlastne zrejmá hneď k začiatku. No spôsob akým je tento príbeh zobrazený ma zaujal najviac a teda zvieratá vo svete ľudí, ktoré symbolizujú predsudok súdiť knihu podľa obalu. Bolo to zobrazené viac dospelo, čo oceňujem, ale stále veselo. Len na to, že má snímka 100 minút, ubehla mi dosť rýchlo. Niekedy mohlo tempo trochu spomaliť. Celkovému dojmu z filmu by to ku koncu myslím napomohlo, pretože mu podľa mňa nič väčšie ku kráse nechýbalo. Nejednalo sa síce o najoriginálnejší projekt, ale ten spôsob jeho zobrazenia bol iný a ako som spomínal, pre mňa zaujímavý. Sú tu sympatické postavy, z ktorých sú najviac vykreslené Vlk a Had a ich priateľský vzťah medzi sebou a aj celou partiou. Malo to teda fakt hĺbku, respektíve to nebolo vôbec plytké. Mne sa z postáv najviac páčil práve Vlk, ktorý je hlavným ťahúnom filmu a vlastne aj tá najhlavnejšia postava. Jeho postupná premena a prezrenie, keď si uvedomil čo ho v živote napĺňa, sa mi veľmi páčili, rovnako ako aj tá linka medzi ním a Diane Foxington, bola tam medzi nimi jasná chémia. Nemôžem povedať, že ma film silno zasiahol, ale vedel by som si predstaviť pokračovanie a rozvinutie tohto príbehu, no určite to nie je nutnosť. Len neviem či potom po rokoch bude táto snímka chápaná rovnako dobre, ako dnes napríklad Megamozog. ()

Maximilianus

Ale hej, bolo to dobré. Kopec akcie, fajn postavy, zápletka nijako prevratná, ale aspoň nebola hlúpa, a celkovo film nemal prihlúply humor a celkové vyznenie je na celkom príjemnej úrovni, ktorá uspokojí aj menej náročného dospelého diváka. 7,2/10 ()

Lupes

V prvé řadě je třeba si přiznat, že to vůbec není pro děti. Zase jednou předělávka filmu světa dospělých do animované podoby. V ději, logice, motivaci i rádoby moralizování na téma přátelství se ztratí i člověk s občankou, dětem se tak opravdu líbila jen scéna s koťátkem (trochu málo na rodinný film). Chcete-li do svých potomků vkládat už od raného dětství hloupá klišé amerických komediálních thrillerů na téma profi lupičů, zde je další příležitost k degeneraci. Pokud ale děti zůstanou doma, možná si nepočetná skupina s vyšším IQ užije první třetinu jako stylovku, za kterou si jednu * počin zaslouží. ()

E lan

Příjemný animák s přesně průměrným zpracováním, docela originálním příběhem a dostatečným spádem. Není to celkově zádná pecka, ale ani dospělí se tu nenudí. ()

rublik05

Když bych to měl porovnat s tím, co v posledních letech produkuje Disney, případně Pixar, tak Zlouni představují daleko zajímavější a povedenější animovaný film, který ve mě místy evokoval geniální Zootropolis, nicméně jeho kvalit zase Zlouni ani zdaleka nedosahují, a to hned z několika důvodů. V první řadě jsou to postavy. Ne že by byly nějak špatné či nesympatické, podle mě však mohly dostat mnohem více prostoru se naplno projevit. Dalším bodem je příběh. Ten je sice zajímavý a na animák vcelku nevšední, má svižné tempo i pár nečekaných zvratů, celkově však mohl být malinko promyšlenější. No a nakonec teda humor. Ačkoliv bych tedy snesl ještě větší porci hlášek a humorných situací, musím uznat, že Zlouni jsou, oproti jiným produktům výše zmíněných studií, příjemný a vtipný animák, který přehnaně netlačí na emoce a zbytečně nemoralizuje, za což mu patří velký palec nahoru. Povedená záležitost, vřele doporučuji. 8/10. ()

balcazar

Smradi nie sú úplne priemerný animák, ako tomu naznačuje moje hodnotenie. Skôr mi vadí, že som mal viackrát pocit, akoby som veci použité v tomto filme už videl v inom animáku. ()

papadoce

Rozprávky sú pre deti, povedali si maníci z Dreamworks-u a vytvorili Smradov. Teda Smradi už dávno existovali v knižnej podobe, ale keďže má kniha dnes už 7 dielov a podľa všetkého to tým nekončí, tak príbeh zloduchov túžiacich po hrdinstve a popularite pretavili na filmové plátna. Lenže dámy a páni tu na niečo zabudli. Na dospelých. Deti samé do kina nepôjdu a dospelí, ktorí sa takto obetujú, budú trpieť. Alebo si pospia. Doslova. To čo táto sfilmovaná sága absolútne postráda, je humor. Ale nielenže humor pre dospelých, ale humor ako celok. V kine sa nik nesmial a aj tí moji dvaja somárikovia sa uchichli asi len zo tri či štyrikrát. Ešte aj taký mimoň vedel pobaviť viac už len tým, že spadol a deti sa smiali. Čuduj sa svete, na nich toto ale nepôsobilo vôbec negatívne. Z kina vyšli, že bolo to super. Ja som z kina vyšiel, že čo som komu urobil ? Cieľovú skupinu evidentne tvorcovia trafili, ale ak vezmem do úvahy, že toto štúdio stojí za Shrekom, Kung-fu Pandou, či Madagaskarom, tak sa podobný mástrštich rozhodne nekonal. Osobne som sklamaný, keďže knihy poznám z večerných čítaní úplne všetky a občas sa zasmejem. Dávam jednu hviezdu za vydarenú animáciu. Na mňa to nefungovalo. ()

RAFT

Vlk, Had, Piraňa, a další do jejich party zloději kteří jsou nejlepší .Zábava od začátku až po samý konec animáku.Velice příjemný animák ,kteří si užijí jak dospělí tak, i ti nejmenší .Parta která ,jsou těmi nejlepšími zloději ale,co to projednou zkusit na té druhé straně .Pokračování klidně .Za mě 80% ()

Brooks

Už úvodná kaviarenská scéna odkazujúca k Pulp Ficition ma uistila, že The Bad Guys sa mi budú páčiť. Roztomilo komiksovo štylizovaný animák so skvelou partiou postáv, atmosférou Dannyho parťákov a s diaľničnou naháňačkou ako od Baya. Jednoduché, svižné, vtipné. Žiaden umeleckejšie založený Pixar, ale pohodová jednohubka.  Dúfam, že vznikne aj dvojka. 4* ()

Maniik88

V provom rade je to maximálne vtipný animák, kde sme sa narehotali s deckami ako málokedy. Postavy sú super originálne a vtipné. Parádna partička. Dej a zvraty sú tak trochu inšpirované Zootropolisom. Preto uberám 1*, lebo dej fakt nie je moc originálny. Ale bola to sranda, malo to drive, bolo to super. Taký decký Suicide Squad. ()

Grondal

Rýchlokvasený animák zabalený v originálnom vizuálnom kabáte. Zápletka tohto filmu, ak by sa trocha zracionalizovala, by sa dala kľudne natočiť ako hraný film, ale miesto toho sledujeme bandu zvieracích zloduchov, ktový vďaka superschopnostiam ako vykradnutým z komiksu musia poraziť priam bondovského záporáka na svojej ceste za polepšením. To, že všetky hlavné postavy sú zvieracie charaktery, ale inak sa nachádzame v ľudskej spoločnosti je divné samo o sebe a smrdí štúdiovým rozhodnutím, že „zvieratká“ v hlavných roliach pritiahnu do kina deti a s nimi aj platiacich rodičov. Iný význam to totiž naozaj nemá. Schopnosti hlavnej squadry sú potom absolútne odtrhnuté od reality logicky potom aj akčné scény sú over the top, odtrhnuté od reality. Tieto scény sú samé o sebe naozaj dobré, ale film ma nedokázal naladiť na túto vlnu, takže som s tým počas celej stopáže viac či menej bojoval. Po vizuálnej stránke je potom ale film naozaj originálny a toto ho jednoznačne odlišuje od šedého priemeru ďalších podobných animákov, ktorých za rok vznikne niekoľko. Tiež príbeh je fajn a humor funguje. Dokopy sa teda jedná o nesúrodý kúsok, ktorý môže každému sadnúť viac/menej podľa osobných preferencií, ale ako oddychovka nezaťažená prehnanými očakávaniami by nemal uraziť nikoho. ()

JosefTomas

Zlouni překvapivě nevypálí všechnu svou munici v upoutávkách a nechají si dostatek i po celou dobu stopáže. Už jen úvodní konverzačka ve stylu Pulp Fiction a navíc v nepřerušovaném záběru dává tušit, že někdo tady rozumí žánru, který tak trefně oslavuje, a tak trochu si z něj dělá i srandu. Pravda, v plánování to je poměrně jednoduché, to aby i děti chápali průběh heistů snáz, ale jakmile přijde na řadu akce, nejeden fanoušek kriminálek musí uznale pokývnout hlavou, že tady si někdo dal skutečně záležet. Oné přepálenosti, kde zvířata žijí mezi lidmi (nebo jde o chytrou kamufláž archetypů hrdinů, kdo ví?) dopomáhá i netradiční animace, jež působí velmi novátorský a svěže. Velké překvapení roku, kterému nechybí zábava, ale k vyššímu hodnocení mu schází logičtější zvraty a lepší finále. PS: Český dabing je v tomto případě naprostá špička. ()

Cermicek

A sakra je to tu zase! Zase se neumim rozhodnout kolik. Je to dost na rozhraní 3/4. Tentokrát bohužel musim jít dolu, páč těch menších "proti" je víc než by to chtělo. Je to škoda, páč tohle rozhodně neni špatnej animák a já se i bavil. Ale neoriginalita a částečná předvídatelnost jej bohužel sráží do vod průměrnosti. Aka dobrý námět, pár dobrých nápadů ale v konečným důsledku toto dílko zapadne a za rok si na něj nikdo ani nevzpomene🤷‍♂️. Škoda. Jinak dabing slušnej👍 ()

nula87

Relativně zábavný "zvířecí" akční animák. Ale obávám se, že v tomto segmentu už došlo k vyčerpání, a nic nového v této specifické kategorii mě asi už moc nenadchne. 55% ()

ESNYR

Trefa do mého vkusu. Je to vtipné, je to hravé, má to myšlenku, má to dobrej příběh a sympatické postavičky od pavouka až po šéfku policajtů. Animace byla velmi dobrá, dialogy povedené, "vrtění" bylo sice v závěru v prázdném skladišti malinko na sílu ale fungovalo a celkově film se prostě povedl. Lipičské komedie mám rád a tahle parta byla sympatická. Nejvíc mě pobavil začátek v kavárně a oslava narozenin. Sarkastické hlášky, dobírání postav, kamarádství (piraňa je boží mameluk) tady fungovalo snad ještě lépe než v Dannyho parťácích. Pátou hvězdu ubrala ta hloupá vsuvka s morčatama. Jakoby tvůrci najednou uhnuly k úplně jinému filmu a pak se zase vrátily zpátky. Malinký plusový bod si zaslouží i dobře zvolené hlasy, kdy mě třeba nijak neštvala Akwawaflina, která mě v Chang-Chim neskutečně otrávila a nedalo se na ni ani dívat. 4 zasloužené hvězdy a doufám že bude druhý díl. Dodatek : jako padoucha jsem úplně na první dobrou tipnul lišku s tím že je to prostě liška (ano, předsudek) (Viděno na stránce s filmy / titulky) ()

wowylgu313

Když už se stane že si pustím animák tak od něj očekávám maximum, jelikož mám v srdci animáky alá Příšerky S.R.O, Za Plotem nebo pro mě best off , V Hlavě :) tak jsem na hodnocení trochu pedant ... neříkám že tadyto byl propadák, bylo to super, mělo to své tempo, krasnou grafiku a celá ta parta "magorů" bomba ... ale chyběl tomu lepší přiběh, lepší pointa, bylo to celé nedotažené a dokažu si v těchto barvách představit lepší pecku s rozhodně lepším příběhem ... do půlky filmu v pořádku , pak to šlo už ze zabavou z kopce a občas to i nudilo ... předvídatelnost až na pár sekvencí nepotěšila ale ono to dnes asi už jinak ani nejde ... dávám krasných čistých 65% :))) ()

blondboss

Prekvapivo svižný, zábavný a námetovo pútavý animák s peknou vizuálnou stavbou a coolovým soundtrackom. Nápad vcucnúť zvieratá do populárnych heist filmov je na jednej strane riskantná stávka, ale na druhej strane v tomto prípade určite úspešná. Miestami som sa síce nudil, ale po väčšine času je to zaujímavý snímok, ktorý budú mať radi nielen deti. 75 % ()