Reklama

Reklama

Ve službě

  • Velká Británie Line of Duty (více)
Trailer 1

VOD (1)

Aaron Eckhart svádí neúprosný závod s časem v hlavní roli tohoto výbušného akčního thrilleru. Aby dosáhl svého vykoupení, vydává se zdiskreditovaný policista Frank Penny (Aaron Eckhart) na nebezpečnou misi s cílem vypátrat unesenou dceru náčelníka policie (Giancarlo Esposito). Její už tak mizivé šance na přežití rázem vezmou za své, když Penny udělá fatální chybu a zabije zvráceného únosce, jediné vodítko k odhalení místa, kde se dívka nachází. Poté, co se k němu připojí ambiciózní reportérka Ava (Courtney Eatonová), která zajišťuje živý přenos z pátrání, se rozpoutá hotové peklo, neboť na scénu přichází bratr mrtvého únosce (Ben McKenzie), lačnící po krvavé pomstě. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (90)

choze 

všechny recenze uživatele

Tyhle menší akční thrillery, co jsou jednou velkou honičkou s časem městskými ulicemi a la Cellular, 16 bloků nebo Premium Rush (a když se přesuneme za město tak Kidnap), mám rád. Stejně jako jejich velkorysejší verze v podobě Smrtonosné pasti 3-4 nebo 12 kol. Zápletka obvykle bývá jednoduchá, nějaký ten únos, pomsta nebo oboje, a záleží hlavně na postavách, peripetiích a tempu - postavám byste měli fandit, peripetie by vás měly bavit a tempo by mělo být svižné. Ačkoli plakáty k Line of duty tlačí jen Eckharta, film je buddy movie a dvojicí oldschool starší polda a online mladý civil připomene Smrtonosnou past 4, kde to vzájemné špičkování bylo o něco vtipnější. Scénář je dějově dost řídký, nastavovaný dlouhými, nijak zvlášť zajímavými akčními scénami a zbytečnými prostřihy do televizního studia, a peripetie vedoucí k cíli jsou nudné, záporák nevýrazný a tu a tam se někdo zachová vyloženě idiotsky, jako když hned na začátku pronásledovaný dlouho utíká před policií středem hlavní ulice. Film má naštěstí eso v sympaťáku Eckhartovi, který slušně hraje i běhá, rve se a narozdíl od Neesona v trojce Taken zvládne přeskočit plot v jednom záběru místo ve dvanácti. Jeho mladá parťačka balancuje na hranici otravnosti, ale nespadne za ni jako Selena Gomez v Getaway, a zamrzí, že Giancarlo Esposito, který zářil jako Gustavo Fring v Breaking Bad, tady nemá co hrát. Druhým velkým plusem je, že je to efektně natočené (pro začátek hodně kamerových přeletů nad ulicemi - a vrtulník cpou hodně i před kameru) a svižně sestříhané, a i když výbuchy jsou digi, přestřelka a la Nelítostný souboj a těch pár bouraček vypadají dobře. Takže blbě napsaný, ale slušně natočený thrillerový průměr. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Nevím jestli je kariéra režiséra Millera u konce, ale ukazuje se, že když i babrák jako on dostane ke zpracování solidní materiál, tak se i se zjevně omezeným rozpočtem dá natočit solidní akční film s celkem originálním námětem. Ano nezapomeňte, že velký bratr nás vidí a je všude a tady se krásně ukazuje jakou moc mají v dnešní době média kdy je nadšenej lovec senzací s kamerou na každým rohu všechno se to propojí a jde to hned do éteru a pak může celá země sledovat v přímém přenosu svižnou jízdu jednoho vysloužilýho, ale pořád dostatečně akčního policajta až k celkem uspokojivýmu finále, který jsem pravda odhadnul nějaký ten čas dopředu, ale to nevadí. Samozřejmě, že výtky se najdou, jak je celý ten koncept filmu svěží a neokoukaný tak občas z toho vycházejí trochu dějové lapsy pár scén je přehnaných a uznávám, že někteří ti policajti co se nechají střílet jako zajíci se občas chovají extra idiotsky, ale čert to vem. Eckhart je dostatečně sympatický aby celý film v pohodě utáhnul. Jeho partnerka je taky celkem v pohodě a hlavně se mi líbila ta scéna kdy je slečna reportérka nekompromisně konfrontována se skutečnou realitou která vypadá trochu jinak než v televizi. Díky zběsilému tempu se pak od začátku do konce pořád něco děje a tak není prostor se nudit. Takže já dám spokojený lepší průměr, protože přeci jenom mám už to tak nastavené, že v dnešní době už mě těžce uchvátí jenom málo co, ale souhlasím, že ve své třídě je to rozhodně nadstandartní záležitost. Škoda, že se Miller a spol takhle nesnažili, když točili druhý Plán útěku.65% ()

Reklama

Kudly4 

všechny recenze uživatele

Jediný důvod, proč jsem tuhle béčkovou, televizní srajdu dokoukal, je slušné tempo od samého začátku. Jinak vše ve filmu jsem viděl už tisíckrát, akce průměrná, kdy se prostě vystřílí tuna zásobníků, ale ne a ne se trefit, na to už jsem prostě alergický. Aaron samozřejmě nejsilnější článek celé této show. Dvě * ať nežeru, ale už to nechci víckrát vidět. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Jediný, kdo je tady ve službě, je Steven C. Miller. Zase stojí u rumpálu a ve vědru, v kterém už několikrát seděl Willis, spouští do studny plné sraček Aarona Eckharta.. Moudra trousící nanyny s on-line zpravodajstvím, kamera vypadající, jako by se zrovinka probudil zlom San Andreas a záplava momentů naplněných pitomostí a směšností (postupy policie, postavy cestující časem a prostorem, pře ústředního buddy(?) dua o mediální pokrytí, celá návštěva u padělatele dokladů či závěrečné výkopové práce). O náročnost policejní profese v rámci tlaku na okamžitá rozhodnutí se to otřelo jen lehce, ale chápu, že jít do toho hlouběji by tuhle genocidu mozkových buněk připravilo o plynulost.. Na dvě velmi slabé hvězdy to vytáhne lítost směrem k Two-Faceovi, kterému při přemýšlení jestli vzít roli nevyšel hod mincí.. ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

(83%) Béčkový režisér Steven C. Miller konečně v mých očích natočil doposud nejlepší film, jaký jsem od něj zatím viděl. Viděl jsem tedy i s tímto zatím 6 jeho filmů. Budu je raději jmenovat v originále, a sice: Extraction (2015) – 2*, Marauders (2016) – odpad!, First Kill (2017) – 4*, Arsenal (2017) – odpad!, Escape Plan 2: Hades (2018) – 1*. Takže tu máme 2x odpad!, 1x 2*, 1x 1* a díky bohu 2x 4*. Firts Kill byl opravdu dobrý, ale tento jeho novinkový počin LINE OF DUTY je ještě lepší. Přesto to není zrovna běžný film a své kritiky jak se tak dívám, to mít bude. Zase mi to ale přijde přehnané – jako tyhle výtky. Tento režisér není zrovna nejlepší a nemá už vůbec dobrou pověst tím, jak katastrofálně pohnojil druhý Plán v útěku – to mu jen tak neodpustím. ALE, dnes si u mě Steven pár plusových bodů získal, takže asi vyhlásím příměří, POKUD natočí alespoň ještě 1 takový slušný snímek. ;) A nyní vážně, jak jej shrnout? Jak už jsem psal, není to zrovna běžný snímek. Je to dost zasazeno do dnešní doby, která je ovládaná internetem, médii apod. A tímto právě sledujeme odvážného policistu, který právě nemá moc dobrou pověst a snaží se zachránit unesenou dívku jeho nadřízeného policisty. K tomu mu chtě nechtě sekunduje mladá a iniciativní až amatérská reportérka. Svým způsobem to byl dost ujetý nápad a k tomu měl film i několik nelogických děr, které jsem ale nakonec nějak s přivřenýma očima akceptoval. Chvílemi to bylo přehnané, jak se vše točilo živě atd. Ale víc jsem na tomto béčku ocenil perfektní technickou stránku. Kamera se zpočátku klepala, poté se usadila. Přesto jsem si veškeré akční scény užil. Jednak byly tvořeny dlouhými pronásledovačkami. Hlavně ta úvodní byla zajímavá. Hlavní hrdina filmu dostával docela na frak. Poté po cca 49 minutě už tempo filmu neskončilo a začalo i dost intenzivní střílení a jedna bitka a naháněčka za druhou. Finále už bylo takové klasické, předvídatelné a poslední minuty? Klasický patos apod. Přesto to moc kritizovat nemůžu, bavil jsem se od začátku do konce. Ústřední policejní postava – Aaron Eckhart to zahrál dokonale. Potěšila i jeho netradiční doslova „parťačka“ Courtney Eaton. I jsem rád ve vedlejší nepodstatné roli uviděl i Dinu Meyer. Hudba byla taková optimální, dynamická – hodila se sem. V některých momentech i zafungují emoce (není jich tady dostatek tedy), ale přesto. Příjemné překvapení, ke kterému se ještě rozhodně vrátím. Jen tak dál Millere! A ne, že zase natočíš nějakou sračku! ()

Galerie (31)

Zajímavosti (1)

  • Natáčanie filmu prebiehalo v najväčšom alabamskom meste Birmingham. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama